استخدام سازمان پزشكی قانونی كشور در سال ۹۴ + سازمان پزشکی قانونی نیازمند ۸۰۰ پزشک جدید

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟

خبر ۳۱ مرداد ۹۴ استخدام: سازمان پزشکی قانونی نیازمند ۸۰۰ پزشک جدید 

قائم مقام پزشکی قانونی با اشاره به فعالیت ۹۰۰پزشک در این سازمان گفت: این مجموعه برای ارایه خدمات مطلوب به مراجعان در سراسر کشور نیازمند ۸۰۰ پزشک جدید است.
عبدالرزاق برزگر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اکنون پزشکان فعال در این سازمان بصورت تمام وقت و همکار به مردم خدمات ارایه می کنند.
وی در خصوص خدمات این سازمان نیز گفت: در سال ۹۳، افزون بر ۱٫۵ میلیون معاینه پزشکی برای اعلام نظر کارشناسی توسط پزشکان سازمان پزشکی قانونی انجام شد.
قائم مقام سازمان پزشکی قانونی اضافه کرد: بیشترین این معاینات به ترتیب با ۳۰ درصد مربوط به ایراد نزاع و ۱۵ درصد سوانح رانندگی بوده است.
وی گفت: استان تهران رتبه نخست نزاع را در میان استان های کشور داشته و سیستان و بلوچستان آخرین رتبه را دارد.
برزگر گفت: میانگین پاسخ معاینه پزشکی به ارباب رجوع در ادارات پزشکی قانونی ۹۰ دقیقه است در حالی که در گذشته افزون ۱۲۰ دقیقه بود.
وی میانگین پاسخ معاینه اجساد را کمتر از ۱۸۰ دقیقه و پاسخ آزمایشگاه را ۸۵ روز اعلام کرد.
به گفته وی سالانه دو میلیون نظر کارشناسی توسط سازمان پزشکی قانونی برای دستگاه های مرتبط برای پاسخگویی به ارباب رجوع صادر می شود.
برزگر با اشاره به مشکلات این سازمان در بخش پرداختی و ترمیم حقوق و مزایای پزشکان فعال، کمبود نیروی انسانی و صدور مجوز جذب و اختصاص اعتبار، از توجه و کمک دولت و مجلس شورای اسلامی برای رفع مسایل و مشکلات سازمان پزشکی قانونی قدردانی کرد.
وی با یادآوری اینکه قبل از اجرای طرح سلامت، یک نوبت حقوق و مزایای پزشکان سازمان ترمیم شد، افزود با این وجود به طور میانگین به هر پزشک مشغول به کار در سازمان پزشکی قانونی ماهانه بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون ریال پرداخت می شود.
* دریافت مجوز استخدام ۱۲۰ نیروی جدید در پزشکی قانونی
قائم مقام پزشکی قانونی از دریافت مجوز استخدام برای ۱۲۰ نفر نیز در این سازمان در سال ۹۴خبر داد و گفت: جذب این تعداد نیرو با تامین اعتبار اجرایی خواهد شد.
وی افزود: همچنین مراحل اداری جذب ۵۰ نیروی جدید در سازمان از محل اعتبارات سال ۹۳ در دست پیگیری است.
به گفته وی سازمان پزشکی قانونی دارای هفت هزار و ۳۵۰ پست سازمانی بوده ، اما یک سوم آن برخوردار از نیرو است.
پیش بینی راه اندازی بانک ژنتیک ایرانیان
برزگر از پیش بینی راه اندازی بانک ژنتیک ایرانیان توسط سازمان پزشکی قانونی در سال جاری با کمک مجلس و دولت خبر داد و افزود: در این بانک قرار است پنج هزار مورد اطلاعات برای کمک به کشف جرایم و بررسی صحنه جرم ذخیره سازی شود تا ارایه خدمات دستگاه قضایی و انتظامی را شتاب دهد.
به گفته وی راه اندازی بانک ژنتیک ایرانیان بر اساس برنامه پنجم توسعه پیگیری می شود.

 

[divider]

خبر ۶ مرداد  ۹۴ استخدام: جذب نیرو در پزشکی قانونی خراسان شمالی تسریع شود 

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی بر روند جذب سریع نیرو و تامین تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان به منظور ارائه خدمات بیشتر و مطلوب تاکید کرد.

بابک سلحشور در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: خدمات پزشکی قانونی در راستای تشکیل و رسیدگی به پرونده های نزاع، درگیری، پزشکی، متوفیات، تشریح، برگزاری کمیسیون های پزشکی به منظور رسیدگی به تخلفات پزشکان و … انجام می شود.

وی با اشاره به افزایش شمار مراجعین به پزشکی قانونی استان طی سه ماهه نخست امسال افزود: این در حالی است که اداره کل پزشکی قانونی خراسان شمالی از لحاظ نیروی انسانی به ویژه نیروهای پزشک با کمبود مواجه است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی با اشاره به کمبود نیروی انسانی و افزایش مراجعین به این مرکز در استان تصریح کرد: تامین نیروی انسانی در بخش آزمایشگاهی و پزشکی از برنامه های اصلی این اداره کل در سال جاری است.

سلحشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون شش هزار و ۴۵۵ مورد معاینه توسط مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده است.

به گفته وی بیشترین مراجعه به این مرکز در مدت مزبور مربوط به متوفیات و تشریح بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی همچنین از برگزاری ۳۸ کمیسیون پزشکی در بخش ارتوپدی، زنان و زایمان و داخلی در سال جاری خبر داد.

[divider]

 

بر اساس این آگهی سازمان پزشکی قانونی کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در سراسر کشور بر اساس مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و دستور العمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بکارگیری افراد در دستگاه های اجرایی و از محل مجوز استخدامی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تعداد ۴۶ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های عمومی، تخصصی، مصاحبه تخصصی و گزینش به صورت پیمانی استخدام می کند.

در استخدام های جدید سازمان پزشکی قانونی، ۳۱ پزشک عمومی، ۱۰ پزشک متخصص پزشکی قانونی، ۲ روانپزشک و ۳ کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشتی، جذب می شوند.

افراد واجد شرایط که دارای حداقل ۲۰ و حداکثر ۴۰ سال سن (برای متخصصین ۴۵ سال) باشند می توانند جهت ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی از تاریخ ۱۰ فروردین سال جاری به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند. لازم به ذکر است ملاک محاسبه سن تا آخرین روز مهلت ثبت نام ( ۱۷ فروردین ۱۳۹۴) است.

عناوین شغل ها، محل جغرافیایی خدمت، تعداد مورد نیاز و شرایط احراز از نظر مدرک و رشته تحصیلی به شرح جدول زیر است:

 

 

دیدگاه ها (۸۳)

 1. مهسا نسیمیمی‌گه:

  با سلام من کارشناسی ژنتیک خوانده ام و یکسال است که در آزمایشگاه ژنتیک مدیریت پذیرش تخصصی را بر عهده دارم. اگر در بخش آزمایشگاهی نیاز به نیرو یا نیروی داوطلب دارید بسیار لاقه مند به همکاری با شما میباشم.
  با تشکر

 2. فرنازمی‌گه:

  سلام من دانشجوی فوق لیسانس ژنتیک هستم.رشته دوره کارشناسیم هم ژنتیک بوده.آیا موقعیت کاری واسه من اونجا هست؟ممنون میشم جوابمو بدین

 3. فاطمهمی‌گه:

  طبق سایت های معرفی رشته ی سم شناسی، فک میکنم سازمان پزشکی قانونی یکی از مراکز جذب متخصصین سم شناس باشه اما اینطور ک خود سازمان تو بیانیه ش آورده فقط پزشک میخادو پزشک میخادو پزشک!!!!!
  یکی دوتا هم روانپزشک محض رد گم کنی!!!
  دوستان عزیز من برای ارشد میخام سم شناسی بخونم .اگه واقعا این رشته بازارکار نداره لطفا همین الان بمن بگین.

 4. اذرمی‌گه:

  من کارشناسی مشاوره زنتیک دارم خواستم اگه امکانش هست با شما همکاری کنم

 5. اذرمی‌گه:

  سلام من دانشجوی ترم اخر کارشناسی مشاوره زنتیک هستم خواستم ببینم اگر استخدام داشته باشید با شما همکاری کنم ممنون میشم اگه اطلاع رسانی کنید

 6. محدثهمی‌گه:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم اخر مامایی هستم میخواستم بدونم امکانش هست ک جذب ماما هم داشته باشید اگه اره میشه راهنمایی کنید چ مدارکی جهت شرکت در ازمون و طی کردن دوره های اموزشی باید ارایه کنیم ممنون

 7. الهاممی‌گه:

  سلام من کارشناس بیوشیمی هستم میخواستم بدونم برای استخدام به چه رشته هایی نیاز دارید

 8. یاسمینمی‌گه:

  من کارشناسی ارشد بیوشیمی دارم و بسیار مشتاق خدمت رسانی در این ارگان دولتی هستم.ممنون می شم خبرم کنید.

 9. یاسمینمی‌گه:

  با سلام.من کارشناسی ارشد بیوشیمی دارم.اگه شرایط برای خدمت رسانی در این سازمان هست خوشحال می شم همکاری کنم.

 10. نفیسهمی‌گه:

  لطفا در مورد آزمون های استخدامی مرتبط با این رشته بنده را درجریان بگذارید.ممنون.

 11. نفیسهمی‌گه:

  سلام.من کارشناس ارشد سم شناسی هستم.لطفا در مورد فرصت های شغلی مرتبط با این رشته اینجانب را راهنمایی کنید.ممنون.

 12. افسانهمی‌گه:

  با سلام من می خوام ارشد سم شناسی بدم ،به نظرتون بازار کارش چطوریه،لطفا منو راهنمایی کنید.

 13. محمدرضامی‌گه:

  با سلام وخسته نباشید
  من دانشجوی دکتری سم شناسی هستم در صورت نیاز مایل به همکاری هستم لطفا اطلاع رسانی کنید

 14. جامعیمی‌گه:

  با سلام،من کارشناس آزمایشگاه هستم اگه شرایط برا خدمت رسانی در این سازمان هست ممنون میشم من رو در جریان قرار بدین،با تشکر

 15. جامعیمی‌گه:

  من کارشناس آزمایشگاه هستم اگه شرایط برای خدمت رسانی دراین سازمان هست، لطفا به من اطلاع بدین با تشکر.

 16. شهلامی‌گه:

  با سلام
  بنده کارشناس ارشد رشته سم شناسی هستم. لطفا در صورت اعلام نیاز آزمون های استخدامی بنده را نیز در جریان فرار دهید.

 17. شهلامی‌گه:

  با سلام
  من کارشناس ارشد رشته سم شناسی هستم ، در صورت اعلام نیاز آزمون های استخدامی مرتبط با رشته سم شناسی ، لطفا بنده را نیز در جریان قرار دهید .

 18. ژنتیکمی‌گه:

  سلام. بنده دانشجوی دکتری تخصصی رشته ژنتیک میباشم. و بسیار علاقه مند به همکاری با شما میباشم.
  با تشکر

 19. سلطانیمی‌گه:

  با سلام
  من کارشناس ژنتیک هستم ممنون میشم نحوه استخدام تو پزشک قانونی رو بهم بگید و راهنماییم کنید.
  با تشکر

 20. نرگسمی‌گه:

  سلام
  من فوق لیسانس سم شناسی هستم ، ممنون میشم در صورت وجود موقعیت کاری مناسب و برگزاری آزمون های استخدامی منو هم در جریان بذارید.

 21. مینا محبیمی‌گه:

  من دکتر زنان متخصص رحم تخمدان اسیب دیدگی پرده بکارت و….. هستم اگه شرایط برای خدمت رسانی هست در آن سازمان بگین تادر اسرع وقت جهت ثبت نام وشرکت در ازمون استخدامی اقدام کنم

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانکی