crm didar

استخدام سازمان میراث فرهنگی سال ۹۷ (خبر جدید)

استخدام سازمان میراث فرهنگی

خبر ۲۷ خرداد ۹۷ – ایجاد ۱۴۰ هزار فرصت شغلی با اجرای طرح اشتغال فراگیر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرح اشتفال فراگیر گفت: با اجرای این طرح سازمان میراث فرهنگی مکلف به ایجاد ۱۴۰ هزار شغل شد.

ایجاد ۱۴۰ هزار فرصت شغلی با اجرای طرح اشتغال فراگیربه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعس باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در محل دفتر رئیس سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.
در این نشست در رابطه با تقویت همکاری‌های بین دو دستگاه برای تسریع در اجرای طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی‌ها و کمک به تامین منابع مالی مورد نیاز، تعیین ساز و کاری برای ایجاد شرایط مناسب سفر بازنشستگان و اقشار متوسط جامعه گفتگو شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست با اشاره به اهمیت فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی خواستار تقویت همکاری بین دو دستگاه و اجرای طرح‌های مهم شد.
ربیعی تاکید کرد: حوزه گردشگری روند رو به رشدی را طی می کند و در آینده‌ای نزدیک نقش زیادی را در اشتغال ایفا خواهند کرد.
وی با اشاره به اجرای طرح اشتفال فراگیر گفت: با اجرای این طرح سازمان میراث فرهنگی مکلف به ایجاد ۱۴۰ هزار شغل است، البته ظرفیت سازمان بیشتر از این رقم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


خبر ۲۱ آبان ۹۶ – جایگاه جدی سازمان میراث‌فرهنگی در طرح اشتغال روستایی

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: این سازمان جایگاه جدی در طرح اشتغال روستایی دارد، ۱۰ درصد از این اعتبار به حوزه صنایع‌دستی و ۱۰ درصد به حوزه گردشگری اختصاص یافته است.
به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نشست هم‌اندیشی با مدیران کل استان‌ها و معاونان صنایع‌دستی و گردشگری، که امروز شنبه ۲۰ آبان ۹۶ برگزار شد، در تشریح سهم اختصاص‌داده‌شده به سازمان میراث‌فرهنگی از اعتبار اشتغال روستایی گفت: براساس این طرح که چهارشنبه هفته گذشته در هیئت دولت به تصویب نهایی رسید، ۱۱هزارمیلیارد تومان از صندوق توسعه ملی در قالب تسهیلات با سود ۶درصد برای ایجاد اشتغال در روستاها اختصاص داده می‌شود.
او ادامه داد: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نقش و جایگاه جدی در این طرح دارد، ۱۰درصد از این اعتبار به حوزه صنایع‌دستی و ۱۰درصد به حوزه گردشگری اختصاص یافته است که باید با تعریف پروژه‌هایی در این دو حوزه از اعتبار اختصاص‌یافته برای ایجاد اشتغال، رشد و توسعه روستاها استفاده کرد.
مونسان اضافه کرد: سازمان میراث‌فرهنگی با پیگیری‌های جدی به شورای عالی اشتغال پیوسته است و به این ترتیب مدیران کل استان‌ها هم می‌توانند در کارگروه‌های اشتغال شرکت کنند و نقش این دستگاه را در توسعه اقتصادی کشور فعال‌تر و پررنگ‌تر کنند.
معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه برش استانی طرح اشتغال روستایی براساس شاخصه‌های متفاوت، مشخص شده است، افزود: ۱۵درصد این اعتبار سرمایه در گردش است که مدیران کل استان‌ها می‌توانند با تعریف پروژه‌های صنایع‌دستی، طبیعت‌گردی، بوم‌گردی و… از این اعتبار هم برای ایجاد اشتغال و رونق و پویایی روستاها استفاده کنند.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: با توجه به این‌که موضوع اشتغال یکی از مباحث مهم کشور است، این طرح با فوریت اجرایی می‌شود، مدیران کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هم باید با تعریف پروژه‌های سودده و اشتغال‌زا، زمینه استفاده از اعتبارات این طرح را فراهم کنند.
او گفت: با توجه به پیگیری و توجه ویژه رئیس‌جمهوری به این طرح، تسهیلات موردنظر بدون اتلاف وقت پس از تصویب شورای اشتغال در استان‌ها، در اختیار افراد قرار می‌گیرد.


خبر ۲۱ فروردین ۹۶ – بررسی ظرفیت‌های اشتغال و تولید در سازمان میراث‌فرهنگی

خبرگزاری صدا و سیما: ظرفیت‌های اشتغال و تولید در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شد.
بررسی ظرفیت‌های اشتغال و تولید در سازمان میراث‌فرهنگیبه‌ گزارش خبرنگاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ در نشستی که امروز با حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونان سازمان میراث‌فرهنگی و عیسی منصوری معاون این وزارتخانه برگزار شد، ظرفیت‌های تولید و اشتغال‌زایی در حوزه‌های مأموریت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در این جلسه گفت: برش استانی فعالیت‌ها و ظرفیت‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با رویکرد تولید و اشتغال برای سال ۹۶ در دست تهیه است و به‌زودی اعلام می‌شود.
وی افزود: با تهیه این برش استانی، رصد تولید اشتغال در استان‌ها با سهولت بیشتری انجام می‌شود؛ در این برش، پیش‌بینی تولید اشتغال در سازمان میراث‌فرهنگی کاملاً مشخص شده است.
احمدی‌پور گفت: ۷۳ روستای منتخب به‌عنوان هدف توسعه گردشگری روستایی انتخاب شده و تمام مطالعات و بررسی‌ های لازم در مورد ظرفیت‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این مناطق به‌انجام رسیده است؛ در این روستا ها اصل توانمندسازی و آموزش با استفاده از ظرفیت‌های چهار سمن فعال موردتوجه قرار خواهد گرفت.
معاون رئیس‌جمهوری افزود: براساس این طرح، در ۷۳ روستای منتخب در طول ۳ ماه، مرمت خانه‌های تاریخی، فعال ‌کردن بوم‌گردی و احیای کارگاه‌های صنایع‌دستی در دستورکار قرار می‌گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این جلسه گفت: رَسته‌های پُراشتغال کشور در شورای عالی اشتغال شناسایی شده و بُرش استانی این رسته‌ها نیز مشخص شده است؛ براساس این بررسی‌ها سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یکی از دستگاه‌های اشتغال‌زا شناخته شده است.
ربیعی ادامه داد: اجرای اقدامات متصل‌ به ‌هم و تهیه یک بسته حمایتی از موارد مهم برای دولت در حوزه ایجاد اشتغال است؛ قواعد و قوانین در هر بخش باید به ‌صورت جداگانه و سازمان‌یافته اجرایی شود و همچنین باید برای هر بسته اشتغال، بسته بهبود فضای کسب‌وکار تعریف شود.
وی همچنین در این جلسه برای رفع مشکل بیمه هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع‌دستی قول مساعد داد.
محمدحسن طالبیان، معاون میراث‌فرهنگی کشور، نیز در این نشست، با اشاره به ظرفیت‌های این بخش در حوزه اشتغال، گفت: مرمت و حفاظت دو بخش مهم در حوزه میراث‌فرهنگی هستند که در ۲ سال گذشته با استقبال خوبی مواجه بوده‌اند. ایجاد کارگاه‌های مرمت و حفاظت برای ۱۰ نفر به‌ صورت مستقیم و برای ۱۵ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.
او با بیان اینکه دانش سنتی بناها از دیگر زمینه‌های اشتغال در حوزه میراث‌فرهنگی است تصریح کرد: طاق‌زنی، آینه‌کاری، گنبدزنی و جز آن از جمله این مشاغل است که می‌توان با گسترش آموزش در این زمینه‌ها برای افراد بیشتری اشتغال ایجاد کرد.
مرتضی رحمانی‌موحد، معاون گردشگری کشور، گفت: توسعه گردشگری روستایی و ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی از زمینه‌های مهم اشتغال‌زایی در حوزه گردشگری است که تأثیرات اجتماعی و فرهنگی بسیاری دارد؛ همچنین در بخش هتل‌ها، خانه‌های مسافر و سایر بخش‌های مرتبط با گردشگری زمینه‌های متنوع اشتغال وجود دارد.
وی تصریح کرد: راهنمایان گردشگری هم از دیگر موارد اشتغال‌زا در حوزه گردشگری هستند و باید تقویت و توسعه در این بخش موردتوجه قرار گیرد.
بهمن‌ نامورمطلق، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، هم در این نشست، با اشاره به اینکه حوزه صنایع‌دستی اشتغال‌زاترین بخش صنایع‌فرهنگی است، گفت: ما متنوع‌ترین و منحصربه‌فردترین صنایع‌دستی دنیا را داریم که این موضوع مزیتی بزرگ است.
وی افزود: درحال‌حاضر، ۴۰۰هزار هنرمند و صنعتگر در سامانه معاونت صنایع‌دستی سامان‌دهی شده‌اند؛ این در حالی است که بازاریابی و فروش مهم‌ترین مشکل بخش صنایع‌دستی است که باید موردتوجه قرار گیرد.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: این معاونت طرح ایجاد ۱۰۰هزار شغل را در حوزه صنایع‌دستی در شهر و روستاهای کشور تهیه کرده است.
نامورمطلق اضافه کرد: طرح صدرا، که چند ویژگی بسیار مهم دارد، از دیگر طرح‌های این معاونت برای ایجاد اشتغال است که با برندسازی برای آثار و تولیدات صنایع‌دستی همراه است. این طرح درصورت تأمین اعتبار به‌ صورت پایلوت در استان گیلان اجرا می‌شود.
عیسی منصوری، معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیز در این جلسه گفت: براساس بررسی‌های انجام‌شده، در هر یک از استان‌های کشور در یکی از سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که باید تقویت شود.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: سه استان کرمانشاه، کردستان و سمنان به‌صورت آزمایشی برای اجرای طرح توسعه فعالیت‌های مرتبط با سازمان میراث‌فرهنگی انتخاب شده‌اند که باید با استفاده از دستورالعمل مشترک، فعالیت‌های موردنظر در این استان‌ها اجرایی شود.
منصوری اضافه کرد: طرح ایجاد ۱۴۰هزار شغل در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری باید با تعریف ریز طرح‌های استان‌ها به‌اجرا درآید.
در این جلسه مقرر شد ۳ بسته اشتغال مستقل برای سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهیه شود.


خبر ۲۵ مرداد ۹۵ – اشتغال ۱۴۰هزار زن در اولویت سازمان میراث فرهنگی

خبرآنلاین: مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فراهم سازی ۱۴۰ هزار فرصت شغلی برای بانوان را از برنامه های سال جاری این سازمان دانست.
زهرا سادات احمدزاده  در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری افزود: فرصت های شغلی با ارائه تسهیلات کم بهره و برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه فعالیت های گردشگری و صنایع دستی برای بانوان کشور فراهم می شود.
وی با تاکید بر همکاری استانداری های در شناسایی فرصت های اشتغالزایی بانوان تصریح کرد: فرصت های شغلی باید متناسب با توانمندی و ظرفیت های هر استان فراهم شود.
احمد زاده تصریح کرد: رویه های آموزشی باید به گونه ای باشد که پس از دوره های آموزشی افراد بتوانند به طور مستقل جذب بازار کار شوند.
مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اشتغال ۷۵ درصدی بانوان در حوزه صنایع دستی خبر داد و گفت: درحالی که زنان بخش قابل توجهی از فعالیت های حوزه صنایع دستی را به خود اختصاص داده اند اما این مهم به سبب نبود بازار فروش و عرضه محصولات نتوانسته در ارتقای وضعیت فعالان این حوزه نقشی ایفا کند.
احمد زاده ادامه داد: یکی از مهمترین چالش های موجود در خصوص فعالیت بانوان در حوزه تولیدات صنایع دستی نبود بازار فروش است و چنانچه بخواهیم در راستای ارتقای وضعیت زنان و توانمندسازی آنها گام برداریم باید در خصوص رفع این چالش بیش از پیش تلاش کنیم.
وی با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم به حوزه زنان خاطرنشان کرد: رویکرد دولت به حوزه زنان مثبت است و این موضوع در حفظ و ارتقای منزلت زنان در جامعه و خانواده نقش بسیار مهمی دارد.


 

خبر ۹ خرداد ۹۵ – میراث فرهنگی باید نسبت به استخدام نیروی انسانی اقدام کند

باشگاه خبرنگاران جوان: فرماندار بناب گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید نسبت به استخدام نیروی انسانی اداری و نیروی یگان حفاظت برابر چارت سازمانی اقدام کند.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ فرج الهی در بازدید از موزه مردم شناسی جنوب سهند عدم اختصاص بودجه برای تعمیر و نگهداری این موزه را عاملی بر وضعیت فعلی اعلام کرد و گفت:برای بهبود نسبی شرایط فعلی بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار نیاز است.
وی وجود نم در بنای ساختمان حمام مهر آباد را عمده ترین علت ریزش پایه های این مجموعه و آسیب دیدن تجهیزات به نمایش گذاشته شده ذکر کرد و گفت:کارشناسان سازمان میراث فرهنگی باید با علت یابی دقیق در جهت تعمیر این بنای قدیمی تلاش و شهرداری نیز قسمتی از هزینه های تعمیرات را تامین کند.
فرماندار بناب با اشاره به بازدید ۱۴۰۰ نفر در دو ماه گذشته از این موزه گفت:دیدن تجیزات فرسوده برای علاقه مندان میراث فرهنگی مطلوب نبوده و نشانه کم توجهی مسئولین مربوطه به آثار گذشتگان است.
فرج الهی افزود:کمبود نیروی انسانی دراداره میراث فرهنگی و گردشگری بناب را یکی دیگر از مشکلات این حوزه اعلام کرد و گفت:با توجه به وجود بیش از ۱۶۰ اثر ثبتی و دو موزه مردم شناسی جنوب سهند و صفویه در بناب نیروی انسانی موجود جوابگوی نیاز های اداره نیست.
وی: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید نسبت به استخدام نیروی انسانی اداری و نیروی یگان حفاظت برابر چارت سازمانی اقدام کند.
فرماندارهم چنین خواستار تعیین تکلیف کتب موجود در این اداره که در انبار و بدون رعایت اصول کتابداری نگهداری می شوند شد و گفت:در صورت عدم ایجاد کتابخانه تخصصی،کتب موجود برای استفاده محققان و پژوهشگران در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی قرار خواهد گرفت.


خبر ۳ خرداد ۹۵ -۱۲ هزار فرصت شغلی د ر حوزه میراث فرهنگی ایجاد می شود

فرصت اشتغال برای ۱۲ هزار نفر در قالب فروشگاه های صنایع دستی در سال جاری ایجاد می شود. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به خبرنگار ما گفت: با توجه به  اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی از محل اعتبارات ملی در سال جاری به منظور برپایی فروشگاه های صنایع دستی برای ۱۲ هزار نفر، به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد خواهد شد.«مجتبی میرحسینی» افزود: این اعتبار از طریق ارائه تسهیلات به صنعت گران در حوزه صنایع دستی و همچنین خدمات گردشگری اعطا می شود که می توانند به منظور راه اندازی و یا گسترش کسب و کار خود، از آن استفاده کنند. وی ادامه داد: هدف از این کار در وهله اول بالابردن میزان تولید صنایع دستی بومی استان و در مرحله بعد، صادرات صنایع دستی به کشورهای دیگر است. وی با اشاره به این که سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری کشور انتخاب شده است، گفت: می توان از این فرصت برای بالا بردن ظرفیت ها و امکانات گردشگری و همچنین صنایع دستی استان استفاده کرد. وی خاطرنشان کرد: راه اندازی فروشگاه های صنایع دستی در محل های پربازدید استان که دارای مناطق تاریخی و یا طبیعی است، به تولید ثروت از طریق اقتصاد فرهنگی کمک شایانی می کند.

دیدگاه ها (۴)

 1. فرهاد می‌گه:

  با سلام
  کارشناس ارشد رشته تاریخ ایران باستان از دانشگاه فردوسی مشهد هستم. چرا فقط در حد شعار هست در عمل هیچ استخدامی یا فرصت شغلی نیست مخصوصا در استان اردبیل…تو رو خدا راهنمایی کنید دو سال دنبال کار میگردم.

 2. حسین بیکار می‌گه:

  کارشناس معماری مشتاق کار در سازمان میراث . چی کار باید کنم راهنمایی بفرمایید

 3. مارال نامدار علی آبادی می‌گه:

  نظری ندارم چون تا کنون شرکت نکردم.اگر آزمونی هست می خواهم خبردار شوم.

 4. مارال نامدار علی آبادی می‌گه:

  نظری ندارم

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها