استخدام سازمان میراث فرهنگی سال ۹۵

استخدام سازمان میراث فرهنگی

 

 

خبر ۲۵ مرداد ۹۵ – اشتغال ۱۴۰هزار زن در اولویت سازمان میراث فرهنگی

خبرآنلاین: مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فراهم سازی ۱۴۰ هزار فرصت شغلی برای بانوان را از برنامه های سال جاری این سازمان دانست.
زهرا سادات احمدزاده  در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری افزود: فرصت های شغلی با ارائه تسهیلات کم بهره و برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه فعالیت های گردشگری و صنایع دستی برای بانوان کشور فراهم می شود.
وی با تاکید بر همکاری استانداری های در شناسایی فرصت های اشتغالزایی بانوان تصریح کرد: فرصت های شغلی باید متناسب با توانمندی و ظرفیت های هر استان فراهم شود.
احمد زاده تصریح کرد: رویه های آموزشی باید به گونه ای باشد که پس از دوره های آموزشی افراد بتوانند به طور مستقل جذب بازار کار شوند.
مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اشتغال ۷۵ درصدی بانوان در حوزه صنایع دستی خبر داد و گفت: درحالی که زنان بخش قابل توجهی از فعالیت های حوزه صنایع دستی را به خود اختصاص داده اند اما این مهم به سبب نبود بازار فروش و عرضه محصولات نتوانسته در ارتقای وضعیت فعالان این حوزه نقشی ایفا کند.
احمد زاده ادامه داد: یکی از مهمترین چالش های موجود در خصوص فعالیت بانوان در حوزه تولیدات صنایع دستی نبود بازار فروش است و چنانچه بخواهیم در راستای ارتقای وضعیت زنان و توانمندسازی آنها گام برداریم باید در خصوص رفع این چالش بیش از پیش تلاش کنیم.
وی با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم به حوزه زنان خاطرنشان کرد: رویکرد دولت به حوزه زنان مثبت است و این موضوع در حفظ و ارتقای منزلت زنان در جامعه و خانواده نقش بسیار مهمی دارد.


 

خبر ۹ خرداد ۹۵ – میراث فرهنگی باید نسبت به استخدام نیروی انسانی اقدام کند

باشگاه خبرنگاران جوان: فرماندار بناب گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید نسبت به استخدام نیروی انسانی اداری و نیروی یگان حفاظت برابر چارت سازمانی اقدام کند.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ فرج الهی در بازدید از موزه مردم شناسی جنوب سهند عدم اختصاص بودجه برای تعمیر و نگهداری این موزه را عاملی بر وضعیت فعلی اعلام کرد و گفت:برای بهبود نسبی شرایط فعلی بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار نیاز است.
وی وجود نم در بنای ساختمان حمام مهر آباد را عمده ترین علت ریزش پایه های این مجموعه و آسیب دیدن تجهیزات به نمایش گذاشته شده ذکر کرد و گفت:کارشناسان سازمان میراث فرهنگی باید با علت یابی دقیق در جهت تعمیر این بنای قدیمی تلاش و شهرداری نیز قسمتی از هزینه های تعمیرات را تامین کند.
فرماندار بناب با اشاره به بازدید ۱۴۰۰ نفر در دو ماه گذشته از این موزه گفت:دیدن تجیزات فرسوده برای علاقه مندان میراث فرهنگی مطلوب نبوده و نشانه کم توجهی مسئولین مربوطه به آثار گذشتگان است.
فرج الهی افزود:کمبود نیروی انسانی دراداره میراث فرهنگی و گردشگری بناب را یکی دیگر از مشکلات این حوزه اعلام کرد و گفت:با توجه به وجود بیش از ۱۶۰ اثر ثبتی و دو موزه مردم شناسی جنوب سهند و صفویه در بناب نیروی انسانی موجود جوابگوی نیاز های اداره نیست.
وی: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید نسبت به استخدام نیروی انسانی اداری و نیروی یگان حفاظت برابر چارت سازمانی اقدام کند.
فرماندارهم چنین خواستار تعیین تکلیف کتب موجود در این اداره که در انبار و بدون رعایت اصول کتابداری نگهداری می شوند شد و گفت:در صورت عدم ایجاد کتابخانه تخصصی،کتب موجود برای استفاده محققان و پژوهشگران در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی قرار خواهد گرفت.


خبر ۳ خرداد ۹۵ -۱۲ هزار فرصت شغلی د ر حوزه میراث فرهنگی ایجاد می شود

فرصت اشتغال برای ۱۲ هزار نفر در قالب فروشگاه های صنایع دستی در سال جاری ایجاد می شود. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به خبرنگار ما گفت: با توجه به  اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی از محل اعتبارات ملی در سال جاری به منظور برپایی فروشگاه های صنایع دستی برای ۱۲ هزار نفر، به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد خواهد شد.«مجتبی میرحسینی» افزود: این اعتبار از طریق ارائه تسهیلات به صنعت گران در حوزه صنایع دستی و همچنین خدمات گردشگری اعطا می شود که می توانند به منظور راه اندازی و یا گسترش کسب و کار خود، از آن استفاده کنند. وی ادامه داد: هدف از این کار در وهله اول بالابردن میزان تولید صنایع دستی بومی استان و در مرحله بعد، صادرات صنایع دستی به کشورهای دیگر است. وی با اشاره به این که سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری کشور انتخاب شده است، گفت: می توان از این فرصت برای بالا بردن ظرفیت ها و امکانات گردشگری و همچنین صنایع دستی استان استفاده کرد. وی خاطرنشان کرد: راه اندازی فروشگاه های صنایع دستی در محل های پربازدید استان که دارای مناطق تاریخی و یا طبیعی است، به تولید ثروت از طریق اقتصاد فرهنگی کمک شایانی می کند.

دیدگاه ها (۳)

 1. مارال نامدار علی آبادی می‌گه:

  نظری ندارم چون تا کنون شرکت نکردم.اگر آزمونی هست می خواهم خبردار شوم.

 2. مارال نامدار علی آبادی می‌گه:

  نظری ندارم

 3. ليلي می‌گه:

  سلام
  پس تکلیف من یا امثال من که تو این ازمون شرکت کردیم و حد نصاب رو کسب کردیم چیه؟؟؟؟؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها