استخدام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای (خبر جدید)

 استخدام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

 

خبر ۲۴ آذر ۹۵ – اشتغال بالغ بر ۱۲ هزار نفر در ناوگان حمل و نقل گیلان

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان از اشتغال بالغ بر ۱۲ هزار نفر در ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی این استان خبر داد.
اشتغال بالغ بر ۱۲ هزار نفر در ناوگان حمل و نقل گیلان/ صادرات بیش از ۲۹۷هزار تن کالا از مرز آستارا / جابجایی بیش از ۴ میلیون نفر مسافر
به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، ناصر آل‌محمدی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این استان  ۱۶۷ شرکت و موسسه حمل نقل کالا، ۱۱۳ شرکت حمل نقل مسافر، ۲ شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی کالا و یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی مسافر مشغول به فعالیت هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه ۸۸۸۳ ناوگان حمل نقل عمومی در گیلان مشغول فعالیت هستند، تشریح کرد: از این تعداد  ۳۰۳۴ دستگاه بخش مسافر، ۱۸۹ دستگاه اتوبوس، ۸۲۹ دستگاه مینی‌بوس، ۲۰۱۶ دستگاه سواری و ۵۵۴۹ دستگاه ناوگان بار در حمل نقل عمومی مشغول هستند. همچنین حدود ۱۲۰۲۴ راننده فعال حمل و نقل عمومی استان گیلان مشغول به کار هستند.
آل‌محمدی گفت: در ۸ ماه سال‌جاری حدود ۴ میلیون نفر مسافر توسط ۴۹۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه عمومی جابه‌جا شدند. حدود ۵/۹ میلیون نفر مسافر توسط ۷۳۴ هزار وسیله نقلیه‌عمومی در سال ۹۴ جابجا شدند که حدود ۵۹ درصد درون استانی و ۴۱ درصد برون استانی بوده است.
این مقام مسئول بیان داشت: همچنین حدود ۴ میلیون نفر مسافر توسط ۴۹۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه عمومی در ۸ ماه سال ۹۵ جابجا شدند که از این میزان حدود ۶۰درصد درون استانی و ۴۰درصد برون استانی بوده است. در  ۸ماهه سال ۱۳۹۵، ۱۳۴ هزار و ۷۵تن کالا  از مرز آستارا وارد شده است افزود: ۲۹۷ هزار و ۹۰۷ تن کالا از این مرز به خارج صادر شده است.
آل‌محمدی با تصریح بر اینکه در ۸ ماه سال‌جاری  ۳۸۲ هزار و ۱۹ تن کالا از استان ترانزیت شده، افزود: از این مقدار ۳۱۶هزار و  ۱۷۷تن از مرز آستارا و ۶۵ هزارو ۸۴۲ تن از مرز انزلی ترانزیت شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان به  آماده‌سازی و ساماندهی تیم‌های زمستانی و استقرار آن در محل‌های از پیش تعیین شده اشاره کرد و افزود: در گردنه‌های برفگیر و با توجه به شرایط جوی، تعداد ۳۷ تیم با ۲۴۵ دستگاه سبک و سنگین و نیمه‌سنگین در طرح زمستانه فعالیت دارند.
وی افزود: در برف اخیر حدود ۲.۵ متر مکعب برف‌روبی در گیلان صورت گرفت درحالیکه در ارتفاعات استان تا ۱.۵ متر برف روی زمین نشسته بود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: ایمن‌سازی در بخش آموزش و زیرپوشش قرار گرفتن ۵۵ مدرسه حاشیه راه‌ها در قالب اجرای طرح آموزش ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها در سال جاری و بخش آموزش از جمله اجرای نقاشی دیوار مدرسه در ۵۵ مدرسه زیرپوشش جزو اقدام‌های این اداره کل بوده است.


خبر ۱۷ مرداد ۹۵ – اشتغال در بخش حمل و نقل جاده‌ای، اشتغالی پایدار است

خبرگزاری فارس : مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان گفت: بخش حمل و نقل در استان به‌دلیل اختصاص بیش از ۹۰ درصد از جابجایی و مسافر در کشور از اهمیت بیشتری برخوردار است و به دلیل همین ویژگی بارز، اشتغال در این بخش، اشتغالی پایدار محسوب می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل هرمزگان، علیرضا مجرد با بیان اینکه حمل و نقل بخش مهم زیربنایی در اقتصاد است، اظهار داشت: ماهیت این بخش نیز به نوعی است که قابلیت اشتغال‌زایی مناسبی اعم از مستقیم و غیرمستقیم دارد که درهمین راستا میزان اشتغال ایجادشده در سال جاری ۱۲۰ اشتغال پیش‌بینی‌شده که تاکنون ۸۸ مورد از آن به تحقق رسیده است.
وی اعلام کرد: در این بخش زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است که متقاضیان باید شرایط لازم را که یکی از شرایط مهم این طرح تحت پوشش  قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی باشد را رعایت کنند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان با بیان اینکه تعداد شاغلین در بخش حمل و نقل با افزایش موجودی سرمایه افزایش می‌یابد، اظهار امیدواری کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان اشتغال‌زایی در این بخش در استان تا پایان سال جاری افزایش یابد که نه‌تنها ارتقای کیفی خدمات در این بخش را موجب می‌شود بلکه در استمرار نقش صنعت حمل و نقل به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم اقتصادی در استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.
مجرد یادآور شد: اهمیت بخش حمل و نقل به اندازه‌ای است که امروزه برای ارزیابی رشد و توسعه اقتصادی کشورها، میزان اشتغال و ارزش افزوده بخش حمل و نقل را به‌عنوان یکی از مهمترین معیارهای ارزیابی در نظر می‌گیرند.
این مسؤول در پایان یادآور شد: استان هرمزگان به‌علت مدخل کریدور شمال – جنوب سهم عمده اشتغال در بخش حمل و نقل را دارا است.
به‌طورکلی هر وسیله نقلیه سنگین دو نفر اشتغال و نیمه سنگین و سبک یک نفر اشتغال به‌صورت مستقیم ایجاد می‌کنند و بیش از سه برابر هم به‌صورت غیر مستقیم در مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی که هر مجتمع قریب به ۵۰ نفر اشتغال‌زایی دارد که این اشتغال‌زایی به‌صورت غیر مستقیم در خدمات خودرویی، پمپ بنزین و گازوئیل جاده‌ای، تعمیرگاه و… صورت می‌گیرد.

 


خبر ۹ تیر ۹۵ – جزییات آزمون تاسیس شرکت حمل و نقل بین المللی

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، محمدجواد عطرچیان، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی با بیان این خبر اظهار داشت:
آزمون این دوره نیز عمدتاً بر مهارتهای تخصصی و اطلاعات کاربردی داوطلبین مبتنی خواهد بود. ثبت نام آزمون به شیوه قبل، از روز سه شنبه یکم تیر ماه آغاز و روز پنجشنبه مورخ سی ویکم تیرماه، خاتمه می یابد. کلیه اطلاعات موردنیاز تدریجاً از طریق اطلاع رسانی می شود. transit.rmto.ir لینک آزمون به نشانی
وی یادآور شد:
جهت تسهیل فرایند ثبت نام، امسال نیز ترتیبی پیش بینی شده است تا متقاضیانی که در یکی از سه دوره گذشته ( ۱۹- ۲۰ یا ۲۱)
مجاز به شرکت در آزمون بوده اند، بتوانند با مراجعه به لینک ثبت نام، آمادگی خود را برای شرکت در آزمون پیش رو اعلام نمایند. طبعاً این دسته داوطلبان، تا زمانی که اطلاعات خود را ویرایش ننموده اند، فرایند ثبت نام آنان، با همان مراجعه اینترنتی، به سادگی خاتمه می یابد. طبعاً در صورت هرگونه ویرایش ازجمله تغییر استان محل تقاضای تأسیس ، تغییر عکس، نشانی یا امثالهم باید مدارک جدید خود را به اداره کل حمل ونقل استان محل تقاضای تأسیس ارائه نمایند.
عطرچیان همچنین اظهار داشت:
در آزمون ثبت نام ننموده یا مجاز به شرکت نبوده اند، روال ، برای متقاضیانی که در هیچ یک از سه دوره گذشته( ۱۹- ۲۰ یا ۲۱) ثبت نام مستلزم تکمیل و بارگذاری اطلاعات درخواستی و تحویل پرونده به واحد ترانزیت اداره کل حمل ونقل استان محل تقاضای تأسیس است.
آقای عطرچیان همچنین اظهار داشت : به مانند ادوار قبل، سرفصلهای آزمون، در لینک مربوطه اعلام شده است و بدیهی است موارد اعلامی، تعهدی عرفی یا قانونی برای سازمان جهت الزام به طرح سوال از تمام یا قسمتهایی از آن منابع ایجاد نکرده و براساس آیین نامه صدرالاشاره، کلیه متقاضیان اخذ مجوز تاسیس می بایست از تجارب و دانش جامع و کافی علمی و کاربردی در حوزه های مرتبط با حمل ونقل بین المللی کالا و ترانزیت، برخوردار باشند. طبعاً در هریک از مراجع معرفی شده، آخرین ویرایش مربوطه، ملاک طرح سوال خواهد بود. مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی، در خاتمه با تأکید بر بررسی پیشنهادها و انتقادهای متقاضیان آزمون ادوار گذشته که از روشهای مختلف واصل گردیده، همچنین تحلیل نظرات کارشناسان، فعالان حمل ونقل و رسانه هااظهار داشت: سعی شده است تا از نتایج حاصله، با لحاظ مقررات جاری و واقعیات موجود، در جهت بهبود برگزاری آزمون، استفاده گردد. همچنین ترتیبی اتخاذ خواهد گردید تا شمار بیشتری از قبول شدگان که حائز بالاترین رتبه های کسب شده هستند، نسبت به تاسیس شرکت حمل ونقل بین المللی کالا در سراسر کشور اقدام نمایند.

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

 

دیدگاه ها (۱)

  1. حامد می‌گه:

    مدیر عزیز سایت شما اومدین چندین خط و متن طویلی از سخنرانی مدیرکل حملونقل که اینقدر پایانه مسافری داریم اینقدر جاده داریم و… خب این مطالب اظافی به چه درد من میخورن؟؟؟ شما شرایط استخدامو فقط بذارید همین

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها