استخدام سازمان بسیج سازندگی در سال 96 (خبر جدید)

استخدام سازمان بسیج سازندگی

 

 

خبر ۲۴ مهر ۹۷ – اشتغال بیش از ۵ هزار نفر از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی در گیلان

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی بسیج سازندگی گفت: با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی تاکنون برای بیش از پنج هزار و ۲۰۰ نفر شغل ایجادشده که بیشتر آن‌ها در بخش اشتغال روستایی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سرهنگ احمد ابراهیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدف از تشکیل سازمان بسیج سازندگی، ادامه‌ راه جهاد سازندگی قدیم است اظهار کرد: فعالیت‌های جهادی، محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به مردم، مخصوصاً مردم روستا و محرومین جامعه از اهداف سازمان است.

وی با اشاره به اینکه در طول ۱۷ سال از تاسیس سازمان کارهای بسیار خوبی انجام‌شده‌ افزود: روزبه‌روز کارها سازمانی‌تر اجرا می‌شود و در سال ۹۶ توانستیم با همکاری بسیجیان سراسر استان و کمیته امداد، ساخت یک هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد را به اتمام برسانیم و یک هزار خانوار را با همین نگاه جهادی خانه‌دار کنیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امسال نیز ساخت یک هزار واحد مسکن محرومین آغازشده گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۲۰۰ واحد مسکونی آغازشده و با اتمام احداث سایر مسکن‌ها گیلان مفتخر است که دو هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد خواهد ساخت.

ابراهیمی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در اوایل تشکیل، کارهای جهادی را با گروه‌های جهادی دانش‌آموزی و دانشجویی پیگیری می‌کرد بیان کرد: بعد از سال‌ها‌ تمامی اقشار جامعه در ساختار بسیج سازندگی حضور دارند.

وی با اذعان به اینکه در زلزله کرمانشاه بزرگ‌ترین اردوی جهادی را در منطقه داشتیم تصریح کرد: بسیج اصناف یعنی اصناف بازاریان ‌و خیرین در منطقه حاضر شدند و کمک‌های قابل‌توجهی انجام دادند و قشرهای دانش‌آموزی، دانشجویی، پزشکان، اساتید، فرهنگیان و همه اقشار در کمک‌رسانی زلزله کرمانشاه نقش داشتند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی بسیج سازندگی افزود: تاکنون برای بیش از پنج هزار و ۲۰۰ نفر شغل ایجادشده که بیشتر آن‌ها در بخش اشتغال روستایی است.

ابراهیمی با بیان اینکه بسیج سازندگی یک سازمان پویا است گفت: تمامی اقشار جامعه در این سازمان حضور دارند و در گروه‌های مختلف فرهنگی، بهداشتی و عمرانی ساماندهی شده‌اند تا در قالب گروه‌های جهادی به مناطق محروم و مناطقی که نیاز داشته باشند اعزام ‌شوند.

وی با اشاره به اینکه خدمت بی‌منت از شاخصه‌های جهادگران بسیجی است بیان کرد: بسیجیان جهادی در ایام مختلف در تلاش هستند تا محرومیت را از بخش‌های مختلف جامعه از بین ببرند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه کارهای جهادی از حالت فصلی و اوقات فراغتی بیرون آمده گفت: در طول ایام سال برای بسیجیان برنامه داریم و گروه‌های پزشکی که بسیج جامعه پزشکی متولی کار آن است هرماه حداقل‌ یک یا دو برنامه دارند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه محرومیت روستاها شناسایی و به گروه‌های جهادی معرفی‌شده افزود: گروه‌های جهادی به مدت سه تا پنج سال در این مناطق حضور خواهند داشت تا بتوانند محرومیت را در همه بخش‌های روستاها از بین ببرند.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی مدعی انجام کار ارزان‌قیمت و باکیفیت است گفت: بسیج سازندگی با توجه به شرایط فعلی پروژه‌هایی را قبول می‌کند که قابل انجام و در موعد مقرر به اتمام برساند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور بسیج در راستای اشغال و کارآفرینی بیان کرد: بسیج علاوه بر اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی را در دستور کار قرار داده با ارائه‌ ایده‌های کارآفرینی در خدمت کارجویان و کارآفرینان است.

منبع : خبرگزاری فارس

 


خبر ۱۶ مرداد ۹۶ – ایجاد ۲۸۹۶ فرصت اشتغال توسط بسیج سازندگی قزوین

خبرگزاری مهر : مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین گفت: با برگزاری ۱۰ هزار اردوی جهادی و اجرای طرح های سازندگی بیش از ۲۸۹۶ فرصت شغلی در مناطق مختلف استان قزوین برای جوانان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا الله بداشتی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهارداشت:
در قالب ۴ قرارگاه بسیج سازندگی، جوادالائمه، قرب کوثر، پیشرفت و عمران و سازندگی در مسیر اجرای اهداف این نهاد مردمی گام برداشته ایم.
وی بیان کرد: فلسفه وجودی بسیج سازندگی تحقق اهداف فرمایش امام و رهبری است و در اثبات اسلام ناب محمدی، نفی اسلام آمریکایی و حمایت از مستضعفان و مبارزه با خوی کاخ نشینی حرکت می کنیم.
الله بداشتی اضافه کرد: رفع محرومیت و تقویت کارآفرینی نظام از برنامه های بسیج سازندگی است و در شرایطی که رسانه های بیگانه تلاش می کنند تا مدیریت نظام را ناکارآمد جلوه دهند ما وظیفه داریم با کمک رسانه های دلسوز، مدیریت جهادی را به جهانیان نشان دهیم و این توانمندی ها را عرضه کنیم.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین تصریح کرد: طرح اقتصاد مقاومتی ویژه ایران است و اگر در مسیر تحقق اهداف تعریف شده حرکت کنیم به دستاوردهای خوبی خواهیم رسید.
وی اضافه کرد: در قرارگاه جهادی اقشار و محلات آمادگی خدمت داریم و در اردوهای جهادی دانش آموزی، دانشجویی، پزشکی، کارمندی، بسیج طلاب، فرهنگیان و حقوقدانان، مهندسان و بسیج رسانه نیز زمینه خدمت رسانی به مردم مهیا شده است.

برگزاری ۱۰ هزار نفر اردوی جهادی در استان

الله بداشتی از برگزاری اردوهای جهادی هم خبرداد و اظهارداشت: در سال گذشته ۱۰ هزار نفر اردوی جهادی برگزار شد و ۶۹ گروه از صالحین، ۱۰ گروه دانشجویی، ۳۵ گروه صالحین دانشجویی، ۳۵ گروه نخبگان و فرهنگیان، ۱۳ حلقه صالحین، بیش از ۹ هزار و ۳۱۳ نفر به اردو اعزام شدندو اقدامات عمرانی، فرهنگی انجام دادند.
وی اضافه کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی آمایش استانی انجام شده و مناطق مستعد روستایی را شناسایی کرده ایم و در برخی مناطق مانند الموت که خواستگاه گیاهان دارویی است زمینه اجرای طرح های اشتغال را مهیا کرده ایم.
الله بداشتی گفت: در بوئین زهرا ظرفیت تولید لبنیات، صنایع تبدیلی، گوسفند شال، در الموت شیلات و آبزیان و گیلاس، در قزوین شرینی سنتی و باقلوا، در تاکستان کشمش، انگور و مشتقات آن، در ابیک پرورش قارچ، در آوج صنایع تبدیلی و خشک کردن میوه، در شهر صنعتی البرز در خصوص پرورش زنبورعسل، ظرفیت هایی شناسایی شده که با تامین تسهیلات لازم به اشتغال وتولید کمک می کنیم.

ایجاد ۲۸۹۶ فرصت اشتغال توسط بسیج سازندگی

مسئول بسیج سازندگی استان قزوین یادآورشد:درسال ۹۲ تعداد ۵۰۸ نفر، در سال ۹۳ تعداد ۹۳۲ نفر، در سال ۹۴ تعداد ۷۳۹ نفر، در سال گذشته ۷۲۵ نفر و در مجموع ۲۸۹۶ نفر فرصت اشتغال توسط بسیج سازندگی در استان قزوین ایجاد شده است.
وی بیان کرد:درقرارگاه کوثر تعداد ۴۰ طرح کوچک عام المنفعه عملیاتی شده که ۳ میلیارد تومان برای اجرای آنها اعتبار پیش بینی شده که تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان آن تامین و پرداخت شده است.
الله بداشتی تصریح کرد: ساخت جاده الموت به تنکابن، مسجد، حسینیه، راه روستایی، آب شرب، لوله گذاری شبکه آبرسانی در مناطق محروم توسط قرارگاههای بسیج سازندگی عملیاتی شده است.

 


خبر ۲ خرداد ۹۶ – حمایت‌های موثر بسیج سازندگی در ایجاد اشتغال برای جوانان

خبرگزاری مهر : جوان کارآفرین کرمانشاهی گفت: حمایت‌های بسیج سازندگی در ارائه تسهیلات سبب اشتغازایی موثر برای جوانان جویای کار است.
محسن نوایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: به یاری خداوند متعال و با حمایت بسیج سازندگی استان کرمانشاه موفق به ایجاد شغل برای خود و ۸ نفر جویای کار شدم.
وی با ادامه توضیحات افزود: من دارای مدرک کارشناسی روانشناسی هستم و از اینکه موفق شدم علاوه بر خودم برای ۸ نفر دیگر اشتغالزایی مستقیم وغیر مستقیم داشته باشم خداوند را شاکرم.
وی گفت: بعد از فارغ التحصیلی بیکار بودم و با توجه به اینکه کار در کارگاه نان فانتزی با رشته تحصیلی‌ام همخوانی ندارد، با تشویقهای پدرم علی اکبر نوایی که عمری را در تهیه نان برای عموم مردم سپری کرده است این شغل  را انتخاب کردم.
نوایی در ادامه افزود: با حمایتهای بسیج سازندگی و کمک خانواده توانستم بحمدالله علاوه بر خودم برای  ۸نفر دیگر اشتغالزایی داشته باشم.
این جوان کارآفرین می‌گوید: مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات از بسیج سازندگی استان کرمانشاه دریافت کردم و علاوه بر آن با حمایت‌های خانواده و وامهای دیگر توانستم بالغ بر صد میلیون تومان هزینه این کارگاه کنم که ملک آن نیز اجاره ای است.
نوایی بااشاره به اینکه در کارگاهش سه نفر به صورت ثابت و پنج نفر در بخش توزیع نان‌ها به فرشگاه‌های عرضه فست فوت و بعضی سوپر مارکت‌های طرف قرار داد مشغول کار هستند، گفت: در این کارگاه انواع نان‌های حجیم، نیمه حجیم، همبگری، لقمه، باگت، نیم باگت، رب باگت، سخاری، تست، شیرمال، کماج و نان جو با قیمت عادلانه به مشتری عرضه می‌شود.
وی حمایت‌های بسیج سازندگی در راستای اشتغالزایی برای جوانان را موثر و مفید دانست و خواستار همت و تلاش جوانان برای ورود به عرصه کارآفرینی و اشتغالزایی شد.


خبر ۲۵ اسفند ۹۵ – ایجاد هزار شغل پایدار توسط بسیج سازندگی قروه

خبرگزاری ایرنا : مسئول بسیج سازندگی بسیج ناحیه مقاومت قروه گفت:در سه سال اخیر بسیج سازندگی قروه در راستای اقتصاد مقاومتی۳۰۰ طرح برای هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد کرده است.
به گزارش ایرنا،علی رضویان امروز و در جریان بازدید از طرح های محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی شهرستان قروه در جمع اصحاب رسانه افزود: ایجاد اشتغال پایدار با ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی باعث توسعه روستاها،پیروی از فرامین رهبری، جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر و تامین مخارج زندگی روستاییان می شود.
به گفته وی بسیج سازندگی قروه در طرح های محرومیت زدایی و مردم یاری،ایجاد اشتغال پایدار با ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی جهت ایجاد صنایع تبدیلی ، اجرای اردوهای جهادی و اعزام تیم های درمانی-بهداشتی به مناطق محروم و دورافتاده فعالیت دارد.
رضویان با اشاره به اینکه از سال ۹۳ در روستاها ۶۰ طرح محرومیت زدایی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال اجراء شده است گفت: از این تعداد ۵۰ طرح به بهره برداری رسیده و ۱۰ طرح در دست اقدام است.
وی اضافه کرد: در سال جاری بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در راستای اجرای طرح های محرومیت زدایی به شهرستان قروه اختصاص یافت.
مسئول بسیج سازندگی بسیج ناحیه مقاومت قروه گفت: اعتبارات پروژه های محرومیت زدایی در راستای احداث مسجد، احداث غسالخانه، احداث سرویس های بهداشتی،لایروبی قنات، ساخت خانه عالم، ساخت خانه محرومین،کمک به احداث راه روستایی و آبرسانی است.
رضویان با بیان اینکه در سال جاری ۱۱ و ۵۰۰ میلیون ریال ریال اعتبار در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و صنابع تبدیلی به شهرستان قروه اختصاص یافته است افزود: این میزان اعتبار برای ۵۷ طرح اشتغالزایی ۳۰۰ نفر را فراهم کرده است.
این مسئول افزود: این میزان اعتبار در راستای ایجاد مشاغل خانگی، فراوری محصولات سنگی، پرورش مرغ،پرورش شترمرغ، پرورش زنبور عسل، پرورش ماهی، پرورش قارچ، قالیبافی و در جهت اجرای دیگر طرح های اقتصاد مقاومتی هزینه شده است.
به گفته وی برنامه های بسیج سازندگی در سال آینده با هدف محرومیت زدایی و نیز کمک در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی و بررسی طرح های مصوب خود است.
مسئول بسیج سازندگی شهرستان قروه در بازدید از اولین برنامه طرح محرومیت زدایی در احداث حسینیه وینسار گفت: برای احداث حسینیه و سرویس بهداشتی ۱۰ چشمه مبلغ ۵۳۰ میلیون ریال با مشارکت مردم ،هیئت امنا و بسیج سازندگی هزینه شده که از این مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال برای احداث حسینیه و۱۳۰ میلیون ریال برای احداث سرویس بهداشتی۱۰ چشمه هزینه شده است.
وی از هزینه کرد اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای اجرای سه طرح محرومیت زدایی و سازندگی در روستای قوچاق خبرداد و گفت:در این طرح ها که شامل آبرسانی به روستای قوچاق، احداث راه روستایی و نیز ایجاد سیستم گرمایشی در مدرسه روستا می باشد بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
مسئول بسیج سازندگی شهرستان قروه ادامه داد: طرح آبرسانی به روستا و نیز احداث راه روستایی از مجموعه طرح های محرومیت زدایی بوده اند که هر کدام به ترتیب دارای اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال و ۲۵۰ میلیون ریال می باشند که در مجموع ۴۵۰ میلیون ریال برای اجرای این ۲ طرح هزینه شده است.
رضویان گفت: اجرا و راه اندازی سیستم گرمایشی مدرسه این روستا نیز دارای اعتباری ۵۰ میلیون ریال از اردوهای جهادی برای رفاه و آسایش دانش آموزان هزینه شده است.
به گفته وی خدمت به محرومان و مستمندان جامعه از سند افتخارات بسیج سپاه می باشد که در سیاست کاری خود قرار داده است.
رضویان با اشاره به راه اندازی کارگاه های فرآوری مصنوعات سنگی در سال جاری افزود:شهرستان قروه با دایر کردن کارگاه فراوری مصنوعات سنگی در سنگ های تزئینی تبدیل شده است.
وی اضافه کرد: در سال جاری ۱۰ کارگاه های فراوری مصنوعات سنگی با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال برای هر واحد از مبلغ ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
رضویان با اشاره به اهمیت ایجاد این کارگاه های مصنوعات سنگی افزود: این امر باعث جلوگیری از خام فروشی،افزایش ارزش افزوده و ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه می شود.
به گفته وی در حال حاضر ۳۰ کارگاه مصنوعات سنگی در شهرستان قروه وجود دارد که از این تعداد ۱۰ کارگاه با مشارکت بسیج سازندگی از تسهیلات اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی استفاده کرده است.
رضویان با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در زمینه بخش کشاورزی با توجه به بحران و کمبود آب اقداماتی را انجام داده است گفت: بسیج سازندگی برای رفع این معضل تغییر الگوی کشت به ویژه در بخش چهاردولی به دلیل مصرف زیاد آب در برخی از محصولات کشاورزی،کشت گیاهان دارویی و زعفران در دستور کار خود قرار داده است.
قروه در ۹۰ کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.26


خبر ۱۰ بهمن ۹۵ – ۱۸۸۲نفر در زنجان از تسهیلات طرح های اشتغالزایی استفاده کردند

خبرگزاری مهر : مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: طی سال گذشته به هزار و ۸۸۲ نفر از متقاضیان جهت اجرای طرح های اشتغال زایی تسهیلات پرداخت شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد امندی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: بسیج سازندگی در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی تمهیدات خوب و موثری را تاکنون انجام داده و به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی لبیک گفته است.
وی اظهار کرد: طی سال گذشته به هزار و ۸۸۲ نفر از متقاضیان جهت اجرای طرح های اشتغال زایی تسهیلات پرداخت شده در بخشهای پرورش زنبور داری، گیاهان دارویی، کشت زعفران، صنایع تبدیلی و بسته بندی و صنایع دستی می باشد.
مسئول بسیج سازندگی استان زنجان به طرح های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و یادآور شد: پرورش انواع آبزی، پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، صنایع دستی از طرح های اقتصاد مقاومتی در استان زنجان است.
امندی تاکید کرد: طی۱۰ ماهه سالجاری  بیش از ۱۷۰ طرح  اقتصاد مقاومتی راه اندازی شده و ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این طرح پرداخت شده است.
وی افزود: توجه به ایجاداجرای طرح های اقتصاد مقاومتی باعث ایجاد اشتغال پایدار می شود و  بسیج سازندگی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی در طول سال به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی های لازم را در دستور کاری خود دارد.
وی گفت: طی ۱۰ ماهه سالجاری بیش از ۳۰۰ نفر از دانشجویان در استان با شرکت در اردوهای جهادی به ارائه خدمات عمرانی، فرهنگی، بهداشت و سلامت در سطح روستاها و مناطق محروم پرداختند.
مسئول بسیج  سازندگی استان زنجان تصریح کرد: بسیج سازندگی  در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تسهیلات با بهره کن به واحدهای کوچک و متوسط ارائه می دهد و تا پایان سال هم ۸۵ درصد تسهیلات جذب می شود.


خبر ۲۱ دی ۹۵ – اشتغال زایی برای بیش از هزار و ۵۰۰ نیازمند

خبرگزاری شبستان : مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه رسول الله از اشتغال زایی برای یک هزار و ۸۰۰ نیازمند خبر داد گفت: تعداد ۶۰۰ جهیزیه نیز به نوعروسان نیازمند اهدا شده است.
رضا رضا پور، مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه رسول الله  و مدیر اجرایی مرکز نیکوکاری دوکوهه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی خدمات نیکوکاری این سازمان و مرکز گفت: مرکز نیکوکاری دوکوهه با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) راه اندازی شده است.  کمیته امداد با ما  برای تامین زیرساخت ها و صدورمجوز همکاری داشته است.
وی افزود: هیئت امنای مرکز نیکوکاری دوکوهه از معتمدین و خیرانی که سال ها کارخیر انجام داده اند تشکیل شده است.
مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه رسول الله  با اشاره به خدمات مر کز نیکوکاری گفت: از ابتدای سال تاکنون در بخش اشتغال هزار و ۸۰۰ شغل برای نیازمندان ایجاد کرده ایم .
وی با اشاره به تحصیل کودکان نیازمند نیز گفت: تاکنون تعداد ۱۷ هزار اقلام لوازم التحریر و نوشت افزار را میان دانش آموزان نیازمند توزیع کرده ایم. همچنین ۱۱۸ هزار سبد کالا نیز میان نیازمندان توزیع شده است.
وی افزود: تعداد  سی و سه هزار نیازمندی که نیاز به درمان داشته اند نیز شناسایی و مداوا شده اند.همچنین یک بیمارستان صحرایی با کادر پزشکی  در حاشیه شهر تهران ایجاد کرده ایم تا یک هفته  درمان کودکان نیازمند را انجام دهند.
رضا پور  با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون حدود ۶۰۰ جهیزیه به صورت کامل تهیه و اهدا شده است گفت: امیدواریم تا پایان سال ۸ هزار جهیزیه تهیه کنیم.
مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه رسول الله تصریح کرد: شبکه نیکوکاری دوکوهه با مشارکت آحاد مردم راه اندازی شده است و برای جمع آوری کمک ها از مساجد و پایگاه های بسیج کمک گرفته ایم.
وی با بیان اینکه هدف ما توسعه مرکز نیکوکاری و  استفاده از مشارکت آحاد مردم است بیان کرد: امیدواریم با کمک مردم خدمات بیشتری ارایه دهیم.


خبر ۲۴ آذر ۹۵ – ایجاد ۶ هزار شغل توسط بسیج سازندگی در البرز

خبرگزاری تسنیم : فرمانده سپاه البرز از ایجاد اشتغال برای ۶ هزار نفر در استان البرز توسط بسیج سازندگی خبر داد.
سردار علی استاد حسینی در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی سیمین دشت که با حضور شاهمرادی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز  انجام شد در  گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج،  اظهار داشت: برنده شدن اقتصاد ما کمک به واحدهای صنعتی و تولیدی در کشور است.
وی افزود: انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی سبب افزایش بیکاری و کاهش تولید در داخل می‌شود و این موضوع افتخاری برای کشور نیست.
فرمانده سپاه  البرز در مورد بازدید خود از تعدادی از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی سیمین دشت،بیان کرد: در کارخانه تولید قطعات اگزوز بیش از ۳۴۰ کارگر در دو شیفت مشغول به‌کار هستند و این اشتغال‌زایی مجاهدت است.
وی افزود: درست است که نیروهای ما در عرصه جنگ سخت نبرد می‌کنند، اما اگر تولیدکنندگان ما در عرصه تولید فعال نباشند و اشتغال ایجاد نکنند، رزمنده‌های ما هم نمی‌توانند در میدان نبرد حاضر شوند.
سردار استاد حسینی با اشاره به اینکه اگر ما به تولیدکنندگان کمک‌ کنیم اقتصاد مقاومتی که مد نظر مقام‌معظم‌رهبری است شکل‌می‌گیرد، افزود: کمک به این تولید کنندگان با حمایت دستگاه‌هایی که در کشور باید حامی این صنایع باشند محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه در سطح استان البرز بیش از ۷۰% از کارخانه‌های صنعتی فعال هستند و این وضعیت نسبت به کل کشور خوب است، ادامه داد: باید همین کارگاه‌هایی که فعال هستند را حمایت کرده  تا تولیداتشان بیشتر شود و رونق و توسعه و اشتفال توسعه پیدا کنند.
سردار استاد حسینی با بیان اینکه انتظار بیشتری در مورد حمایت از تولید کنندگان از سوی دولت وجود دارد، تصریح کرد: دولت هم سیاست حمایت از تولید را در پیش گرفته اما انتظار این است که این حمایت‌ها مضاعف شود.
سردار استاد حسینی با اشاره به اینکه امروز مجاهدت اقتصادی کمتر از مبارزه در میدان جنگ در مقابل دشمن نیست، گفت: ایجاد اشتغال و رونق تولید و به کار گیری نیروی داخلی هم نوعی از مجاهدت است.
وی در رابطه با مشکلات واحدهای صنعتی در استان،گفت: با تشکیل کارگروه رفع تسهیل و رفع موانع تولید بسیاری از مشکلات واحدهای صنعتی در استان مرتفع شده است.
فرمانده سپاه  البرز با بیان اینکه بازدید میدانی از واحدهایی تولیدی خاطر نشان کرد: این بازدیدها می تواند در راستی کمک به تولید کنندگان باشد.
استاد حسینی در پاسخ به این سوال که “مهم‌ترین خواسته تولیدکنندگان چه بود،گفت: امروز تولیدکنندگان ما از تحریم‌های خارجی ناراحت نیستند بلکه اگر مجموعه‌های داخلی به تولیدکنندگان ما کمک کنند  بسیاری از مشکلات حل‌شدنی است و اقتصاد ما رونق پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه ما در بعضی جاها زیاد وابسته به تحریم نیستیم و سالهاست که تحریم را دور زده‌ایم، ادامه داد: گاهی اوقات برخی سخت‌گیری‌های داخلی  مشکلات بیشتری را برای صنعت‌گران ایجاد می‌کند.
سردار استاد حسینی با بیان اینکه اگر تسهیل در کارها انجام شود تولید هم افزایش می‌یابد، افزود: در دو سال گذشته ما در استان البرز بیش از ۶۰۰۰ شغل ایجاد کردیم  و در حال حاضر افزایش  تعداد کارگران و اشتغال‌زایی را در این مجموعه قابل انجام است.
وی گفت: اگر بانک‌ها از نظر درصد سود وام بانکی به تولیدکنندگان و صنعت گران کمک کنند بسیاری از مشکلات این تولیدکنندگان حل‌شدنی است.


خبر ۱۳ آذر ۹۵ – ایجاد ۵۵۰۰ واحد اشتغالزایی توسط سپاه ثارالله کرمان

خبرگزاری فارس : مسؤول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: طی ۴ سال گذشته ۵ هزار و ۵۰۰ واحد اشتغالزایی توسط بسیج سازندگی سپاه ثارالله در سطح استان کرمان ایجاد شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الله پاداش صبح امروز در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان و تجلیل از فعالان اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: رسالت سپاه علاوه بر مقابله در برابر تهدیدات سخت و نرم، توسعه و عمق‌بخشی داخلی انقلاب اسلامی است.
وی افزود: بسیج سازندگی سپاه در عمق‌بخشی داخلی کمک‌حال دولت در راستای محرومیت‌زدایی است که با استفاده از گروه‌های جهادی و … انجام می‌گیرد.
پاداش عنوان کرد: سپاه در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ماموریت‌هایی به عهده دارد که از آن جمله ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و سپاه با توجه به توانی که دارد، واگذاری اعتباراتی به مردم برای اجرای اقتصادهای خرد را آغاز کرده است.
وی گفت: در حال حاضر بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان در بیش از ۱۸ عرصه اقتصاد مقاومتی وارد شده و طی سه تا چهار سال گذشته، ۵ هزار و ۵۰۰ واحد اشتغالزایی در سطح استان در صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی ایجاد شده است.
پاداش ادامه داد: همچنین در این مدت ۷ هزار مورد اشتغال غیرمستقیم از اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ثارالله در سطح استان کرمان ایجاد شده است.
مسؤول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان بیان داشت: امسال در بسیج سازندگی با توجه به رویکرد رهبری در صنایع تبدیلی کوچک روستایی به سمت الگوسازی در صنایع تبدیلی شهرستان‌ها رفته‌ایم.


خبر ۴ آبان ۹۵ – اجرایی شدن ۵۵۶ طرح اشتغال‌زایی در استان لرستان

خبرگزاری تسنیم : مسئول بسیج سازندگی استان لرستان گفت: ۵۵۶ طرح اشتغال‌زایی با پرداخت بیش از ۷ میلیارد تومان تسهیلات توسط بسیج سازندگی لرستان اجرایی شد.

خبرگزاری تسنیم : مسئول بسیج سازندگی استان لرستان گفت: ۵۵۶ طرح اشتغال‌زایی با پرداخت بیش از ۷ میلیارد تومان تسهیلات توسط بسیج سازندگی لرستان اجرایی شد.
سرهنگ علی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، تعهد بسیج سازندگی لرستان را در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی ۱۵۰ پروژه عمرانی برشمرد و اظهار داشت: امسال باوجوداینکه اجرای ۱۵۰ پروژه عمرانی در تعهد بود، این سازمان توانست ۲۴۸ پروژه را در استان اجرایی کند.
وی با اشاره به اینکه ۲۴۸ پروژه اقتصاد مقاومتی هم‌اکنون در استان آماده بهره‌برداری است، افزود: ۱۶۵ پروژه مربوط به رنگ‌آمیزی و زیباسازی مدارس است که توسط گروه جهادی طرح هجرت دانش‌آموزی انجام شد.
مسئول بسیج سازندگی استان لرستان عنوان کرد: برای احداث و تکمیل ۲۴۸ پروژه عمرانی در استان لرستان دو میلیارد و تومان هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه در شش‌ماهه نخست امسال تکمیل ۱۲۰ پروژه عمرانی توسط جهاد سازندگی استان انجام‌شده است، بیان کرد: ۳۰ پروژه شامل چهار باب غسالخانه، ۱۳ مدرسه و ۱۳ مسجد در مناطق روستایی احداث و در هفته بسیج به بهره‌برداری می‌رسند.
بیرانوند گفت: بسیج سازندگی لرستان در بحث اشتعال‌زایی نیز در بخش صنایع تبدیلی با پرداخت یک میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان تسهیلات ۷۹ طرح را اجرایی و زمینه اشتغال ۷۹ نفر را فراهم کرده است.
وی بابیان اینکه ۵۵۶ طرح اشتغال‌زایی در حوزه اقتصاد مقاومتی در شش‌ماهه نخست امسال توسط بسیج سازندگی استان اجرایی شده است تصریح کرد: برای اجرای این ۵۵۶ طرح، هفت میلیارد و ۱۶ میلیون تومان تسهیلات واگذار و زمینه اشتغال ۵۵۶ نفر به‌طور مستقیم فراهم شد.

دیدگاه ها (1)

  1. کیوان می‌گه:

    نیرو بسیج رو باید وسعت داد چرا چون همه به صورت مخلصانه با هم اتحاد دارن نسبت به هر کاری تا به اتمام نرسد ولش نمیکنن با تشکر از همه بسیجیان عزیز و خدا قوت شرایط استخدام رو بگید من خودم همه فن حریف هستم تو کارها خیلی علاقه به نظام دارم اما قسمت نشد خانواده ام کلا نظامی هستم اگه مقدور متصدی محترم از طریق ایمیل با من تماس بگیرکه ما هم نوکره مردم باشیم

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها