استخدام دانشگاه علوم پزشکی ارومیه سال ۹۵

سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟

 

خبر ۱۴ تیر ۹۵ – بومی بودن افراد شرط اساسی استخدام در خانه‌های بهداشت روستایی

خبرگزاری ایسنا : رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بومی بودن افراد شرط اساسی استخدام آن‌ها برای کار در خانه‌های بهداشت روستایی است.
پزشک خانواده
به گزارش ایسنا، جواد آقازاده در سومین جلسه شورای اداری استان گفت: اصلی‌ترین شرط استخدام بهورز ها بومی بودن آن‌ها است و شکایاتی که در این ارائه شده صحیح نیست و به هیچ وجه از بین افراد غیر بومی استخدام نمی‌شود.
وی گفت: یکی از موارد شکایات که در رابطه با عدم پرداخت کارانه شرکت‌های خدماتی است که در طول نه ماه کارانه آن‌ها پرداخت نشده و پس از دریافت قرض از طرف بیمه‌ها را پرداخت خواهیم کرد و همچنین اضافه حقوق پرستاران تا عید فطر پرداخت خواهد شد.
وی گفت: با توجه به پراکندگی بالای جمعیت در استان اعتبار بودجه پرداختی در بخش سلامت بسیار اندک است که کمبود بودجه و وجود برخی عوامل چون ناامنی های اخیر در برخی مناطق استان مانع از توسعه در بخش سلامت استان است.
وی  گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان با ۱۷ هزار کادر در سطح استان یک مجموعه عظیم است که توانسته موفقیت‌های خوبی کسب که از جمله این موفقیت ها پیوند ۲۶۰۰ کلیه و جراحی‌های پیچیده قلب است.
وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در این بخش گفت: با وجود جذب و استخدام ۱۹۰ پزشک متخصص و فوق متخصص و همچنین استخدام بیش از دو هزار نفر پرستار همچنان در این حوزه دچار کمبود هستیم.
آقازاده افزود: این ۱۹۰ پزشک در مناطق محروم مستقر و فقط هشت نفر از آن‌ها در ارومیه کار می‌کنند که همه آن ها با روش‌های نوین پزشکی آشنایی کامل دارند.
وی اظهار کرد: امسال ۱۰۰ تخت به مجموعه تخت‌های آی سی یو اضافه شده و به مدیریت بهینه اعتبارات توانسته‌ایم رتبه نخست را در بخش هتلینگ کسب کنیم.
آقازاده گفت: ۵۳ میلیارد تومان برای مجهز کردن دستگاه‌های تصویر برداری بیمارستان‌های استان هزینه شده و در حال حاضر تنها سی تی اسکن بیمارستان پیرانشهر مشکل دارد.
وی از جمله برنامه های دانشگاه علوم پزشکی به تشکیل بلوک‌های زایمانی در تمام شهرستان‌ها، آغاز احداث کلینیک‌های تخصصی در تمامی شهرستان‌های استان و عقد قرارداد خرید ۸۴ دستگاه آمبولانس اشاره کرد.
آقازاده با اشاره به وضعیت فعلی بیمارستان امام خمینی ارومیه گفت: این بیمارستان با ظرفیت ۳۴۰ تخت برای ۵۰۰ نفر خدمات ارائه می دهد که باید از وضعیت فعلی رها شود.
وی با بیان اینکه از ۸۴ دستگاه آمبولانس ۳۴ دستگاه تحویل گرفته شده و ۵۹ دستگاه دیگر مشکل ترخیص دارد اظهار کرد: هزینه ساخت کلینیک های تخصصی از منابع دانشگاه تامین می شود.
وی اضافه کرد: ۱۸۰ خانه بهداشت  با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبار دانشگاهی در یک سال گذشته ساخته شده و ۱۰۰ مورد دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.
آقازاده در رابطه با توجه جدی به بیماری وبا هشدار جدی داد و گفت: این بیماری در کشور عراق شیوع پیدا کرده و به علت مسری بودن لازم است مسئولین توجه لازم را داشته باشند.
رئیس علوم پزشکی آذربایجان غربی درخواست ویژه برای تکمیل بیمارستان ۱۶۰ تختی خوی، بیمارستان ۱۰۴ تختی بوکان و بیمارستان ۶۴ تختی تکاب کرد و گفت: در صورت تکمیل شدن ۵۰۰ تخت بخش عمده ی مشکلات بخش سلامت استان حل می شود.
وی با اشاره مشکلات موجود در زمینه احداث بیمارستان خوی گفت: طبق مصوبات اخرین جلسه مقرر شد هشت میلیارد تومان از سوی دانشگاه، هشت میلیارد تومان از سوی وزیر بهداشت، ۴ میلیارد تومان از سوی خیرین سلامت و دو میلیارد تومان از سوی فرمانداری خوی پرداخت شود که خیرین از پرداخت این مبلغ انصراف دادند.
وی گفت: بعد از عید فطر وزیر بهداشت به همراه آقای نوبخت به استان سفر خواهد کرد و طی بازدید اعتبارات کافی را پرداخت خواهد کرد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها