استخدام بیش از ۳هزار نیروی قراردادی در دانشکده های فنی و حرفه ای کشور

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: ۳۵۰۰ نیرو قرار دادی در کشور به زودی در دانشکده های فنی و حرفه ای استخدام می شوند. 
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ناصر شمس در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ۳۵۰۰ نیرو قرار دادی که سابقه تدریس ۷ تا ۲۰ سال داشته اند به زودی در دانشکده های فنی و حرفه ای استخدام خواهند شد.
 وی افزود: برای استخدام این نیرو ها مشکلاتی در نظام دولتی وجود داشت با تنظیم آیین نامه ای این مشکل در سال ۹۶ مرتفع می شود.
شمس در خصوص تعداد مراکز فنی و حرفه ای بیان کرد: در کشور ۱۷۲ مرکز فنی و حرفه ای وجود دارد که ۱۲ مورد آن مرکز دانشگاهی و ۱۶۰ مورد دیگر آن سطح فعالیت آن ها در سطح آموزشکده هستند.
وی ادامه داد: هم اکنون حدود ۵ درصد از دانشجویان کل کشور در دانشگاه فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل اند که پیش بینی می شود بر اساس برنامه ششم توسعه این میزان به ۱۳ درصد افزایش یابد.
 شمس در خصوص درصد جذب دانشجویان این دانشگاه در بازار کار در آینده خاطر نشان کرد: این درصد به صورت میانگین در کشور ۷۰ درصد است که برخی مناطق و رشته ها به ۱۰۰ درصد نیز می رسد.
 وی در خصوص وضعیت دانشگاه های فنی و حرفه ای استان شمال های غرب تصریح کرد: ۵ هزار دانشجو در ۳مرکز اردبیل، ۹هزار دانشجو در قالب ۸مرکز در اذربایجان شرقی و ۷هزار دانشجو در ۴مرکز آذربایجان غربی مشغول تحصیل هستند.
 وی در خصوص وضعیت توسعه رشته کشاورزی در آذربایجان غربی اظهار کرد: آذربایجان غربی با داشتن ظرفیت بالای کشاورزی، می تواند از این ظرفیت به نحوه احسن در توسعه رشته های کشاورزی استفاده کند.
 وی در خصوص وضعیت ساختمان های دانشگاه فنی ارومیه گفت: قدمت برخی از ساختمان های این دانشگاه به بیش از ۵۰ سال می رسد که نیازمند احداث ساختمان های جدیدی هستیم که ۲ مورد از ساختمان بازسازی شده اند که به زودی و تا مهر ماه به بهره برداری خواهند رسید.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها