crm didar

استخدام موسسه بنیاد برکت در سال ۹۶ (خبر جدید)

استخدام موسسه بنیاد برکت

 

 

خبر ۵ مهر ۹۶ – ایجاد ۳۵۰ هزار شغل به همت بنیاد برکت

خبرگزاری ایرنا: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اعلام این که بنیاد برکت ۳۵۰ هزار شغل ایجاد کرد، گفت: نقطه آسیب کشور در حال حاضر مسائل اقتصادی است و دشمن روی همین مساله طمع دارد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمد مخبر در مراسم افتتاح ۱۳۰ مدرسه بنیاد برکت در سراسر کشور، از ایجاد ۳۵۰ هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد و گفت: نقطه آسیب کشور در حال حاضر مسائل اقتصادی است و دشمن روی همین مساله طمع دارد.
مخبر با اشاره به این که به لحاظ سیاسی ایران در منطقه حرف اول را ایران می زند و هیچ تصمیمی در منطقه گرفته نمی شود مگر اینکه ایران در آن دخیل باشد، افزود: امروز به لحاظ امنیتی و نظامی به نقطه ای رسیده ایم و وضعیت اقتدار نظامی ما به گونه ای است که هیچ خطری از ناحیه حمله نظامی دشمن حتی به ذهن آنان خطور نمی کند اما نقطه ضعف ما بحث اقتصاد است.
وی با بیان این که رهبر انقلاب از ۱۲ سال پیش در خصوص اقتصاد هشدار دادند، افزود: نقطه آسیب ما مساله اقتصادی است، بحث نظامی و درگیری منتفی است اما دشمن روی اقتصاد تمرکز و طمع کرده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در کشور نعمت ها و فرصت های بسیاری وجود دارد و اگر آنقدر که به بیرون از کشور نگاه می کنیم به خودمان نگاه می کردیم ، امروز مشکلات کشور حل شده بود.
به گفته مخبر، اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه اقتصاد به مردم سپرده شود، همانطور که سیاست و اداره جنگ به مردم سپرده شد.
وی اظهار کرد: نمی دانم چرا همه واهمه داریم که اقتصاد را مردمی کنیم ما مسائل خطرناک تر را به مردم دادیم و نتیجه مثبت گرفتیم.
مخبر با اعلام این که توانمندهای کشور، ظرفیت دو برابر جمعیت فعلی را دارد، تاکید کرد: عزم و نهضت ملی برای حل دو موضوع اساسی کشور لازم است از دلسوزان نظام و مردم خواهش می کنم مساله اشتغال و رفع فقر را جدی بگیرند زیرا این وضعیت زیبنده کشور نیست.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هیچ کاری انجام نمی شود مگر با منطق اقتصاد مقاومتی و در ستاد، موضوع اشتغال را در همه ابعاد برنامه ریزی شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اضافه کرد: از جمله ۳۲۰ بنگاه در زیرمجموعه ستاد راه اندازی شده که تا امروز ۱۶۰ بنگاه از آنها به خارج از ستاد سپرده شده است که همین مساله ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده است.
مخبر اضافه کرد: تمام پرونده های بزرگ را به مناطق محروم بردیم و بیش از ۳۰ شرکت از طریق بورس و فرابورس آماده واگذاری به مردم است. همچنین از سال ۹۳ تاکنون از بیش از ۴۰ شرکت خارج شده ایم و موسسه دانش بنیانی را راه اندازی کرده ایم که زمینه خوبی برای ساماندهی دیگر شرکت های دانش بنیان است.
وی، پشتیبانی از ۳۵۰ گروه جهادی، احداث هزار و ۳۵۰ مدرسه و تحویل ۹۳۰ باب از آنها را از جمله خدمات ستاد اجرایی دانست و گفت: حدود ۴۰۰ مدرسه در حال ساخت است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: ۲۵ هزار پروژه از مسجد و مدرسه و بیمارستان گرفته تا موارد دیگر احداث کرده ایم اما کار اصلی ما این نیست بلکه هدف اصلی ایجاد اشتغال است.
مخبر درباره فعالیت های درمانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: برای ۶۰ هزار بیمار سرطانی خدمات ویژه ارائه شدو همچنین سه هزار زوج نابارور شناسایی شدند که دو هزار مورد از آنها را پوشش دادیم و نتیجه آن تولد حدود ۲۵۰ کودک است که بیشتر آنها در مناطق محروم زندگی می کنند.
وی از ارائه وام قرض الحسنه به حدود ۵۰ هزار نیازمند خبر داد و گفت: کاشت حلزونی برای نوزادان ناشنوا به منظور جلوگیری از مشکلات بعدی در ستاد اجرایی در حال انجام است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از ایجاد اشتغال برای ۳۵۰ هزار نفر خبر داد و افزود: اگر معیشت مردم تامین شود بسیاری از معضلات حل خواهد شد؛ در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بیش از سه هزار تقاضای مشارکت وجود دارد که می تواند زمینه جذب ۶۰ هزار میلیارد تومان مشارکت در جهت اشتغالزایی را فراهم کند.


خبر ۱۲ مرداد ۹۶ – تسهیلات اشتغال زایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری مهر : رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: بنیاد برکت به ۲ هزار نفر در سیستان و بلوچستان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ ۵۰ میلیون ریالی برای ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی از جمله خرید شتر اعطا می‌کند.

دکتر محمد مخبر در نشست مشترک با استاندار سیستان و بلوچستان و امضای تفاهم‌نامه‌ توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و کمک به محرومیت‌زدایی و قراردادهای مشارکت با جوامع محلی و روستایی اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان نقطه‌ وحدت و نمونه‌ هم‌زیستی اقوام مختلف است و ارتباط و علاقه‌مندی بسیار خوبی بین مردم سیستان و بلوچستان و رهبری وجود دارد.
وی گفت: با وجود ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در کشور وجود دارد پسندیده نیست که حتی یک نفر بیکار و فقیر داشته باشیم.
مخبر اذعان داشت: ایران در بحث تولید صنایع دستی رتبه‌ی هشتم و در بحث تنوع رتبه‌ی اول را دارد که باید از این ظرفیت‌ها به شکل مطلوب استفاده شود. دکتر مخبر تأکید کرد در زمینه‌ی سامان‌دهی صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان نیز ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: تکیه بر بنگاه‌های خرد و متوسط و آموزش نیروی انسانی از راه‌های پیشرفت کشورهای توسعه‌یافته است و در این استان با این ظرفیت باید اشتغال مبتنی بر تولیدات و مزیت‌های صادرات‌محور را ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: مردم باید ثمره‌ی شیرینی محصولات خود را بچشند و امیدواریم این سفر نقطه‌ی عطفی در این حلقه‌ی مفقوده ایجاد کند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: ساخت کارخانه‌ی فرآوری خرما در سراوان، کارخانه فرآوری پسته در بخش کورین زاهدان، اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی و اختصاص اعتبار برای کودکان بازمانده از تحصیل از جمله طرح‌های بنیاد برکت در این استان است که امروز مورد موافقت قرار گرفت.
وی بیان کرد: کارخانه‌ی فرآوری خرما در سراوان با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیارد ریال و کارخانه‌ی فرآوری پسته در بخش کورین شهرستان زاهدان با سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخته می‌شود.
مخبر همچنین تأکید کرد: پرورش شتر ظرفیت بسیار خوبی در استان است که باید طرحی جامع در زمینه‌ی پرورش و سامان‌دهی آن با مدل اجتماع‌محور در استان نوشته شود و ما این آمادگی را داریم که به افراد متقاضی خرید شتر وام قرض‌الحسنه دهیم.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت به ۲ هزار نفر در سیستان و بلوچستان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ ۵۰ میلیون ریالی برای ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی از جمله خرید شتر اعطا می‌کند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال برای جذب ۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان اختصاص‌می یابد.
مخبر اظهار داشت: با اختصاص این میزان اعتبار، تمام ۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان مهر ماه امسال سر کلاس درس حاضر خواهند شد.
وی افزود: مهارت‌آموزی نیروی انسانی برای توسعه‌ کشور و سیستان و بلوچستان از اهمیت خاصی برخوردار است که بنیاد برکت در این زمینه فعالیت می‌کند. وی ادامه داد: بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان پنج هنرستان کار و دانش به منظور مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان این استان می‌سازد.
وی بیان کرد: بنیاد برکت این آمادگی را دارد تا به واحدهای تولیدی غیرفعال در سیستان و بلوچستان، که می‌توانند به چرخه‌ تولید بازگردند تسهیلات ارایه کند و در همین زمینه، گروه ارزیاب مورد نیاز را برای بررسی و تهیه‌ی گزارش به منظور تصمیم‌گیری به مناطق اعزام می‌کنیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: با توجه به گستردگی سیستان و بلوچستان و نیاز مردم به امکانات بهداشتی، بنیاد برکت ۶ دستگاه اتوبوس را برای انجام معاینات غربالگری و درمانی به این استان اختصاص می‌دهد. ایجاد پایگاه‌های مشارکت سلامت نیز ضرورتی مهم در استان است که در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌پذیرد.
مخبر اظهار داشت: بنیاد برکت ۲۵ درصد هزینه‌ ساخت بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی در حاشیه‌ زاهدان را نیز تقبل می‌کند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: در زمینه‌ اجرای طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتار از اراضی منطقه‌ی سیستان نیز بررسی‌های لازم انجام و حمایت‌های مورد نظر انجام خواهد شد.
مخبر گفت: تاکنون از سوی این ستاد ۲۰۰ میلیارد تومان در استان هزینه شده است و در این سفر نیز تأکید بر بخش سرمایه‌گذاری و اشتغال است که در رفع بیکاری استان و ارتقای معیشت مردم مؤثر هستند.
وی افزود: سیستان و بلوچستان با وجود قومیت‌ها و مذاهب مختلف، مظهر وحدت بین شیعه و سنی در جهان است.
مخبر بیان کرد: علاقه و محبت متقابلی بین رهبر معظم انقلاب و مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان وجود دارد.
وی افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد که با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان از این پتانسیل‌ها برای تأمین نیاز سایر استان‌های کشور نیز بهره برد.
در نشست امروز، تفاهم‌نامه‌ی جامع محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان سیستان و بلوچستان به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان از سوی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و استاندار سیستان و بلوچستان امضا شد.
ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از طریق بنیاد برکت پیش از این نیز نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده بود که با مبلغ تفاهم‌نامه‌ اخیر این رقم به ۱۰۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید. با اجرای بخش‌های مربوط به توانمندسازی اقتصادی تفاهم‌نامه‌ امضا شده، برای ۸۰۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.


بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در نظر دارد به منظور شناسایی و انتصاب افراد توانمند و مجرب در هیأت مدیره‌ی شرکت‌های مشارکتی خود در استان‌های مختلف به صورت موظف و یا غیرموظف، از بین داوطلبان واجد شرایط، از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه اقدام نماید.
بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در نظر دارد به منظور شناسایی و انتصاب افراد توانمند و مجرب در هیأت مدیره‌ی شرکت‌های مشارکتی خود در استان‌های مختلف به صورت موظف و یا غیرموظف، از بین داوطلبان واجد شرایط، از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه اقدام نماید.

کلیه‌ی متقاضیان واجد شرایط می‌توانند ضمن تکمیل فایل پیوست، آن را به نشانی ایمیل  resume@barakatfoundation.com ارسال نمایند.

حداقل شرایط مدنظر:
۱.    دارا بودن حداقل سن ۳۰ سال و حداکثر ۶۰ سال
۲.    دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته‌های مدیریت، اقتصاد، حسابداری و صنایع
۳.    دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه‌ی کار
۴.    دارا بودن حداقل ۲ سال سابقه‌ی مدیریتی
۵.    عدم سابقه‌ی محکومیت جزایی و کیفری
۶.    تسلط کامل به مباحث شرکت‌داری، قانون تجارت و دیگر قوانین مالی، اداری و مالیاتی، اصول حاکمیت شرکتی، وظایف مجمع و هیأت مدیره‌ی بنگاه‌های اقتصادی، صورت‌های مالی و …
۷.    عدم داشتن معوقات و بدهی‌های بانکی و مالیاتی و چک برگشتی
۸.    ترجیحاً بومی و ساکن استان مورد تقاضا

چگونگی دعوت به آزمون و مصاحبه پس از بررسی اولیه‌ی روزمه‌های دریافتی و براساس اولویت‌های مورد نیاز، از طریق تلفن به اطلاع متقاضی خواهد رسید. لذا از متقاضیان درخواست می‌شود در ثبت شماره‌ تلفن خود دقت نمایند و از پیگیری حضوری و یا تلفنی خودداری فرمایند.

بدیهی است متقاضیانی که در بررسی اولیه‌ی رزومه، حایز حداقل شرایط لازم نباشند، برای مصاحبه دعوت نخواهند شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها