crm didar

استخدام موسسه بنیاد برکت در سال ۹۷ (خبر جدید)

استخدام موسسه بنیاد برکت

 

 

خبر ۱۹ شهریور ۹۷ – بنیاد برکت ۲۵۰ فرصت شغلی در خمینی‌شهر ایجاد می‌کند

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در قالب طرح توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور «مهتاب» (مدل هادی تلاش اقتصادی برکت) ۲۵۰ فرصت شغلی در شهرستان خمینی‌شهر ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، در دیدار چندی پیش محمدجواد ابطحی نماینده‌ مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مقرر شد برنامه‌ریزی برای اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی در این شهرستان از سوی بنیاد برکت انجام شود.
در همین راستا، جلسه‌ای در فرمانداری خمینی‌شهر با حضور مدیران بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و نماینده‌ی مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی این شهرستان برگزار و مدل‌های اشتغال‌زایی و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت در حوزه‌های تسهیلات‌محور، اجتماع‌محور و بنگاه‌محور تشریح و تبیین شد.
هم‌چنین مقرر شد در حوزه‌ توانمندسازی اقتصادی بنگاه‌محور، شرکت‌هایی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و مشارکت در ایجاد اشتغال هستند، به بنیاد برکت معرفی شوند. در حوزه‌ی تسهیلات‌محور هم از محل تسهیلات بانک پارسیان به عنوان بانک عامل استفاده خواهد شد.
براساس این گزارش، در حوزه‌ی توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور و در قالب طرح «مهتاب»، ۲۵۰ فرصت شغلی در مرحله‌ی اول در خمینی‌شهر ایجاد می‌شود که مدت اجرای این طرح از ابتدای مهر ماه ۹۷ تا پایان سال خواهد بود.
طرح اجتماع‌محور «مهتاب» بر مشاغل و کسب‌وکارهای خرد و خانگی متمرکز است و در خمینی‌شهر با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های اقتصادی منطقه در زمینه‌هایی هم‌چون زنبورداری، قالی‌بافی، صنایع دستی و گردشگری اجرا خواهد شد.
با توجه به نزدیکی خمینی‌شهر به اصفهان، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در حوزه‌های گردشگری، بوم‌گردی و صنایع دستی در این شهرستان وجود دارد.
گفتنی است، به منظور انجام کارهای مقدماتی و شناسایی و پایش افراد واجد شرایط برای مشارکت و دریافت تسهیلات در طرح اجتماع‌محور «مهتاب» به زودی کمیته‌ی توسعه‌ی اشتغال برکت در خمینی‌شهر تشکیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر


خبر ۱۰ مرداد ۹۷ – ایجاد ۱۰هزار شغل در ۳۴شهر کشور با طرح‌های اجتماع‌محور بنیاد برکت

رییس هیات مدیره‌ بنیاد برکت گفت: این بنیاد تا پایان سال ۹۷ از طریق اجرای طرح‌های اجتماع‌محور «مهتاب» و «آسمان» ۱۰ هزار فرصت شغلی در روستاها و مناطق محروم کشور ایجاد می‌کند.

محمود عسکری‌آزاد، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به لزوم اشتغال‌زایی و ایجاد محل درآمد برای روستاییان برای کاهش مهاجرت از روستاها، گفت: واقعیت این است که از سال ۵۳ تا امروز، از ۷۵ درصد جمعیت روستایی در کشور به ۲۶ درصد رسیدیم. ما در روستاها مشاغل جدید ایجاد نکردیم، به تبع آن مردم برای کسب درآمد از روستاها به شهرها آمدند. برای اشتغال‌زایی در روستاها و توانمندسازی اقتصادی روستاییان، باید نگاه‌مان فراتر از مشاغل سنتی موجود در روستاها باشد.
وی با تشریح طرح‌های اجتماع‌محور بنیاد برکت، با اشاره به طرح آسمان، خاطرنشان کرد: در این طرح تشکیل گروه‌های محلی، توانمندسازی این گروه‌ها، شناسایی ظرفیت‌های محلی، تشکیل صندوق‌های پشتیبان کسب‌وکار، ارایه‌ی مدل‌های توسعه‌ی‌ کسب‌وکار به افراد، تامین و تجدید منابع و ایجاد شرکت‌های تعاونی توسعه‌ای برای پشتیبانی مشاغل، کارهایی است که از سوی بنیاد برکت انجام می‌شود.
رییس هیات مدیره‌ی بنیاد برکت، افزود: آن‌چه مهم است، همه‌ی کارهای ما در هماهنگی کامل با دستگاه‌های اجرایی است. ما برای انجام بهینه‌ی کار اشتغال‌زایی، تسهیل‌گرانی داریم که در روستاهای هدف با مردم صحبت می‌کنند، آن‌ها را آموزش می‌دهند و متناسب با وضع روستا، گروه‌های توسعه‌ای تشکیل می‌دهند. پس از تشکیل گروه‌های توسعه‌ای، آن‌ها هستند که کار را در دست می‌گیرند.
عسکری‌آزاد، طرح آفتاب بنیاد برکت را پشتیبان طرح آسمان دانست و اذعان داشت: در قالب این طرح نهادهای مجری را تشکیل می‌دهیم و توانمند می‌کنیم. برای این کار معمولاً تعاونی‌هایی با عضویت خود روستاییان تشکیل می‌شود و بنیاد برکت با تعاونی‌ها به عنوان نهادهای مجری شراکت می‌کند. در این شراکت بنیاد ۴۹ درصد و تعاونی‌ها ۵۱ درصد سهم دارند. ثمره‌ی این شراکت احداث کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی است که می‌توانند محصولات روستایی را فرآوری، بسته‌بندی، استانداردسازی و بازاریابی کنند.
وی هم‌چنین به طرح «مهتاب» اشاره کرد و گفت: این طرح در واقع مدل‌های هادی تلاش اقتصادی بنیاد برکت است که مدل‌های کسب و کار را دربر می‌گیرد. تلفیق این سه طرح با یک‌دیگر است که در روستاها اشتغال پایدار ایجاد می‌کند و روستاها را توسعه می‌دهد. مدلی که توضیح داده شد، نتیجه‌ی سه سال کار و پژوهش کمیته‌ی تحقیق و توسعه‌ی بنیاد برکت است. همه‌ی فعالیت‌هایی که در گذشته و حال در ایران انجام می‌شده، بررسی شده و در نهایت به این مدل رسیدیم.
برنامه بنیاد برکت برای ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در ۳۴ شهر کشور
رییس هیات مدیره‌ بنیاد برکت، در ادامه از برنامه‌ این بنیاد برای ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در ۳۴ شهر کشور از طریق اجرای طرح‌های اجتماع‌محور آسمان و آفتاب خبر داد و گفت: برای تامین مالی این کار، تفاهم‌نامه‌ای با بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران امضا کردیم تا ۳۰۰ میلیون ریال به خانوارها و افراد متقاضی شغل در روستاها وام بدهیم. شرایط تضمین این وام با رایزنی‌های انجام شده، برای روستاییان آسان‌تر شده و وام به راحتی به خانوارهای متقاضی که حایز شرایط باشند پرداخت می‌شود.
وی افزود: بنیاد برکت در این طرح عمدتاً پول را به جای این‌که مستقیماً به افراد پرداخت کند، به سازمان‌های پشتیبان می‌دهد تا کار از طریق آن‌ها انجام شود. مثلاً اگر فردی برای پرورش گوسفند قرار است بره یا علوفه تهیه کند، سازمان پشتیبان این کار را می‌کند تا هم خرید با شرایط استاندارد انجام شود و هم تسهیلات منحرف نشود.
عسکری‌آزاد سپس به پروژه‌های در حال اجرا در قالب طرح‌های اجتماع‌محور بنیاد برکت اشاره کرد و بیان داشت: در طرح آفتاب هم ما در مجموع ۳۰ پروژه داریم که پشتیبان مشاغل ایجاد شده در طرح آسمان هستند.
وی شناسایی مزیت‌های نسبی مناطق را از اولویت‌های بنیاد برکت دانست و گفت: مثلاً در مناطقی که تولیداتی دارند، سعی کردیم با تقویت و توسعه‌ی همان محصول‌شان، از آن‌ها پشتیبانی کنیم.
شناسایی ظرفیت‌های مغفول‌مانده‌ مناطق کمتر توسعه یافته
رییس هیات مدیره‌ بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از احداث دو کارخانه برای بسته‌بندی، فرآوری و برندسازی خرما در استان محروم سیستان و بلوچستان خبر داد و خاطرنشان کرد: آن‌جا کشاورزها سالانه ۴۰ هزار تن خرما تولید می‌کردند، اما کارخانه‌ی بسته‌بندی و فروش خرما وجود نداشت. نتیجه این‌که در فصل خرما، دلال‌ها از جاهای مختلف می‌آمدند و با قیمت‌های بسیار ارزان خرمای کشاورزان را می‌خریدند و می‌بردند. اما با ساخت کارخانه‌ فرآوری و بسته‌بندی خرما در قالب طرح آفتاب بنیاد برکت، این مشکل برطرف می‌شود و کشاورز خودش از فروش خرمای تولیدی‌اش منتفع خواهد شد.
وی به دیگر طرح‌های مشابه بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق دیگر کشور اشاره کرد و اذعان داشت: همین طرح را در کورین استان سیستان و بلوچستان برای پسته داریم. یا در استان کردستان در حال احداث کارخانه‌ای برای تولید، بسته‌بندی و فرآوری عسل هستیم. در سرچشمه‌ استان آذربایجان شرقی، به یک کارآفرین کمک کردیم که کارخانه‌ای را احداث کند و ۷۰ خانم سرپرست خانوار را برای تولید و بسته‌بندی مواد غذایی جذب کار کرد.
عسکری‌آزاد شناسایی ظرفیت‌های مغفول‌مانده‌ی مناطق و شهرها را از جمله اقدامات بنیاد برکت دانست و خاطرنشان کرد: در اندیمشک استان خوزستان، یک تعاونی بانوان وجود داشت که از ظرفیت‌های آن استفاده‌ی چندانی نمی‌شد. با این تعاونی، شرکت مشترکی ایجاد کردیم، پس از آن یک سوله‌ی بلااستفاده در شهر را پیدا و آن را پس از تجهیز به مرکز آموزش و تولید فرش دست‌بافت تبدیل کردیم. در مرحله‌ی بعد یک کارآفرین از شهر تبریز به مجموعه اضافه کردیم که با آموزش ۱۲۰ خانم اندیمشکی، کار تولید فرش تبریز را شروع کرد. این فرد خودش خرید فرش را هم از خانم‌های شاغل در کارگاه تضمین کرده است. تعداد شاغلین در این کارگاه تا پایان سال به ۴۱۳ نفر افزایش پیدا خواهد کرد. این حرفه اصلاً در آن‌جا وجود نداشت، اما ما از ظرفیت‌های شهر که همان تعاونی مورد نظر و سوله‌ی بی‌استفاده بودند بهره بردیم و ده‌ها شغل پایدار ایجاد کردیم. در این پروژه حدود ۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
وی از انتخاب مناطق هدف سرمایه‌گذار در فرآیندی کاملاً کارشناسی‌شده و علمی خبر داد و گفت: در برخی موارد، کارشناسان ما تا ۱۰ مرتبه به منطقه‌ی مورد نظر رفته‌اند. تعاونی تشکیل‌شده، عضو گرفته، شرکت ثبت کرده‌اند، مراحل اولیه انجام شده بعد ما با این تعاونی شریک شده‌ایم تا کارخانه را ایجاد کنیم. با توجه به این‌که کشاورزان و اعضای تعاونی‌ها سرمایه‌ی نقدی برای شروع کار ندارند، روال این است که سرمایه‌ی ثابت یا همان سرمایه‌ی اولیه‌ی نقدی مورد نیاز برای احداث کارخانه را بنیاد برکت تامین می‌کند، سرمایه در گردش را هم خود تعاونی‌ها از طریق محصولات‌شان می‌آورند. پس از این‌که کارخانه راه افتاد و به سوددهی رسید، بنیاد برکت سهمش را به‌طور کامل به تعاونی واگذار می‌کند و از پروژه خارج می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر


خبر ۵ مهر ۹۶ – ایجاد ۳۵۰ هزار شغل به همت بنیاد برکت

خبرگزاری ایرنا: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اعلام این که بنیاد برکت ۳۵۰ هزار شغل ایجاد کرد، گفت: نقطه آسیب کشور در حال حاضر مسائل اقتصادی است و دشمن روی همین مساله طمع دارد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمد مخبر در مراسم افتتاح ۱۳۰ مدرسه بنیاد برکت در سراسر کشور، از ایجاد ۳۵۰ هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد و گفت: نقطه آسیب کشور در حال حاضر مسائل اقتصادی است و دشمن روی همین مساله طمع دارد.
مخبر با اشاره به این که به لحاظ سیاسی ایران در منطقه حرف اول را ایران می زند و هیچ تصمیمی در منطقه گرفته نمی شود مگر اینکه ایران در آن دخیل باشد، افزود: امروز به لحاظ امنیتی و نظامی به نقطه ای رسیده ایم و وضعیت اقتدار نظامی ما به گونه ای است که هیچ خطری از ناحیه حمله نظامی دشمن حتی به ذهن آنان خطور نمی کند اما نقطه ضعف ما بحث اقتصاد است.
وی با بیان این که رهبر انقلاب از ۱۲ سال پیش در خصوص اقتصاد هشدار دادند، افزود: نقطه آسیب ما مساله اقتصادی است، بحث نظامی و درگیری منتفی است اما دشمن روی اقتصاد تمرکز و طمع کرده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در کشور نعمت ها و فرصت های بسیاری وجود دارد و اگر آنقدر که به بیرون از کشور نگاه می کنیم به خودمان نگاه می کردیم ، امروز مشکلات کشور حل شده بود.
به گفته مخبر، اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه اقتصاد به مردم سپرده شود، همانطور که سیاست و اداره جنگ به مردم سپرده شد.
وی اظهار کرد: نمی دانم چرا همه واهمه داریم که اقتصاد را مردمی کنیم ما مسائل خطرناک تر را به مردم دادیم و نتیجه مثبت گرفتیم.
مخبر با اعلام این که توانمندهای کشور، ظرفیت دو برابر جمعیت فعلی را دارد، تاکید کرد: عزم و نهضت ملی برای حل دو موضوع اساسی کشور لازم است از دلسوزان نظام و مردم خواهش می کنم مساله اشتغال و رفع فقر را جدی بگیرند زیرا این وضعیت زیبنده کشور نیست.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هیچ کاری انجام نمی شود مگر با منطق اقتصاد مقاومتی و در ستاد، موضوع اشتغال را در همه ابعاد برنامه ریزی شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اضافه کرد: از جمله ۳۲۰ بنگاه در زیرمجموعه ستاد راه اندازی شده که تا امروز ۱۶۰ بنگاه از آنها به خارج از ستاد سپرده شده است که همین مساله ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده است.
مخبر اضافه کرد: تمام پرونده های بزرگ را به مناطق محروم بردیم و بیش از ۳۰ شرکت از طریق بورس و فرابورس آماده واگذاری به مردم است. همچنین از سال ۹۳ تاکنون از بیش از ۴۰ شرکت خارج شده ایم و موسسه دانش بنیانی را راه اندازی کرده ایم که زمینه خوبی برای ساماندهی دیگر شرکت های دانش بنیان است.
وی، پشتیبانی از ۳۵۰ گروه جهادی، احداث هزار و ۳۵۰ مدرسه و تحویل ۹۳۰ باب از آنها را از جمله خدمات ستاد اجرایی دانست و گفت: حدود ۴۰۰ مدرسه در حال ساخت است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: ۲۵ هزار پروژه از مسجد و مدرسه و بیمارستان گرفته تا موارد دیگر احداث کرده ایم اما کار اصلی ما این نیست بلکه هدف اصلی ایجاد اشتغال است.
مخبر درباره فعالیت های درمانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: برای ۶۰ هزار بیمار سرطانی خدمات ویژه ارائه شدو همچنین سه هزار زوج نابارور شناسایی شدند که دو هزار مورد از آنها را پوشش دادیم و نتیجه آن تولد حدود ۲۵۰ کودک است که بیشتر آنها در مناطق محروم زندگی می کنند.
وی از ارائه وام قرض الحسنه به حدود ۵۰ هزار نیازمند خبر داد و گفت: کاشت حلزونی برای نوزادان ناشنوا به منظور جلوگیری از مشکلات بعدی در ستاد اجرایی در حال انجام است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از ایجاد اشتغال برای ۳۵۰ هزار نفر خبر داد و افزود: اگر معیشت مردم تامین شود بسیاری از معضلات حل خواهد شد؛ در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بیش از سه هزار تقاضای مشارکت وجود دارد که می تواند زمینه جذب ۶۰ هزار میلیارد تومان مشارکت در جهت اشتغالزایی را فراهم کند.


خبر ۱۲ مرداد ۹۶ – تسهیلات اشتغال زایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری مهر : رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: بنیاد برکت به ۲ هزار نفر در سیستان و بلوچستان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ ۵۰ میلیون ریالی برای ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی از جمله خرید شتر اعطا می‌کند.

دکتر محمد مخبر در نشست مشترک با استاندار سیستان و بلوچستان و امضای تفاهم‌نامه‌ توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و کمک به محرومیت‌زدایی و قراردادهای مشارکت با جوامع محلی و روستایی اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان نقطه‌ وحدت و نمونه‌ هم‌زیستی اقوام مختلف است و ارتباط و علاقه‌مندی بسیار خوبی بین مردم سیستان و بلوچستان و رهبری وجود دارد.
وی گفت: با وجود ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در کشور وجود دارد پسندیده نیست که حتی یک نفر بیکار و فقیر داشته باشیم.
مخبر اذعان داشت: ایران در بحث تولید صنایع دستی رتبه‌ی هشتم و در بحث تنوع رتبه‌ی اول را دارد که باید از این ظرفیت‌ها به شکل مطلوب استفاده شود. دکتر مخبر تأکید کرد در زمینه‌ی سامان‌دهی صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان نیز ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: تکیه بر بنگاه‌های خرد و متوسط و آموزش نیروی انسانی از راه‌های پیشرفت کشورهای توسعه‌یافته است و در این استان با این ظرفیت باید اشتغال مبتنی بر تولیدات و مزیت‌های صادرات‌محور را ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: مردم باید ثمره‌ی شیرینی محصولات خود را بچشند و امیدواریم این سفر نقطه‌ی عطفی در این حلقه‌ی مفقوده ایجاد کند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: ساخت کارخانه‌ی فرآوری خرما در سراوان، کارخانه فرآوری پسته در بخش کورین زاهدان، اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی و اختصاص اعتبار برای کودکان بازمانده از تحصیل از جمله طرح‌های بنیاد برکت در این استان است که امروز مورد موافقت قرار گرفت.
وی بیان کرد: کارخانه‌ی فرآوری خرما در سراوان با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیارد ریال و کارخانه‌ی فرآوری پسته در بخش کورین شهرستان زاهدان با سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخته می‌شود.
مخبر همچنین تأکید کرد: پرورش شتر ظرفیت بسیار خوبی در استان است که باید طرحی جامع در زمینه‌ی پرورش و سامان‌دهی آن با مدل اجتماع‌محور در استان نوشته شود و ما این آمادگی را داریم که به افراد متقاضی خرید شتر وام قرض‌الحسنه دهیم.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت به ۲ هزار نفر در سیستان و بلوچستان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ ۵۰ میلیون ریالی برای ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی از جمله خرید شتر اعطا می‌کند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال برای جذب ۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان اختصاص‌می یابد.
مخبر اظهار داشت: با اختصاص این میزان اعتبار، تمام ۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان مهر ماه امسال سر کلاس درس حاضر خواهند شد.
وی افزود: مهارت‌آموزی نیروی انسانی برای توسعه‌ کشور و سیستان و بلوچستان از اهمیت خاصی برخوردار است که بنیاد برکت در این زمینه فعالیت می‌کند. وی ادامه داد: بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان پنج هنرستان کار و دانش به منظور مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان این استان می‌سازد.
وی بیان کرد: بنیاد برکت این آمادگی را دارد تا به واحدهای تولیدی غیرفعال در سیستان و بلوچستان، که می‌توانند به چرخه‌ تولید بازگردند تسهیلات ارایه کند و در همین زمینه، گروه ارزیاب مورد نیاز را برای بررسی و تهیه‌ی گزارش به منظور تصمیم‌گیری به مناطق اعزام می‌کنیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: با توجه به گستردگی سیستان و بلوچستان و نیاز مردم به امکانات بهداشتی، بنیاد برکت ۶ دستگاه اتوبوس را برای انجام معاینات غربالگری و درمانی به این استان اختصاص می‌دهد. ایجاد پایگاه‌های مشارکت سلامت نیز ضرورتی مهم در استان است که در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌پذیرد.
مخبر اظهار داشت: بنیاد برکت ۲۵ درصد هزینه‌ ساخت بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی در حاشیه‌ زاهدان را نیز تقبل می‌کند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: در زمینه‌ اجرای طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتار از اراضی منطقه‌ی سیستان نیز بررسی‌های لازم انجام و حمایت‌های مورد نظر انجام خواهد شد.
مخبر گفت: تاکنون از سوی این ستاد ۲۰۰ میلیارد تومان در استان هزینه شده است و در این سفر نیز تأکید بر بخش سرمایه‌گذاری و اشتغال است که در رفع بیکاری استان و ارتقای معیشت مردم مؤثر هستند.
وی افزود: سیستان و بلوچستان با وجود قومیت‌ها و مذاهب مختلف، مظهر وحدت بین شیعه و سنی در جهان است.
مخبر بیان کرد: علاقه و محبت متقابلی بین رهبر معظم انقلاب و مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان وجود دارد.
وی افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد که با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان از این پتانسیل‌ها برای تأمین نیاز سایر استان‌های کشور نیز بهره برد.
در نشست امروز، تفاهم‌نامه‌ی جامع محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان سیستان و بلوچستان به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان از سوی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و استاندار سیستان و بلوچستان امضا شد.
ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از طریق بنیاد برکت پیش از این نیز نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده بود که با مبلغ تفاهم‌نامه‌ اخیر این رقم به ۱۰۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید. با اجرای بخش‌های مربوط به توانمندسازی اقتصادی تفاهم‌نامه‌ امضا شده، برای ۸۰۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.


بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در نظر دارد به منظور شناسایی و انتصاب افراد توانمند و مجرب در هیأت مدیره‌ی شرکت‌های مشارکتی خود در استان‌های مختلف به صورت موظف و یا غیرموظف، از بین داوطلبان واجد شرایط، از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه اقدام نماید.
بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در نظر دارد به منظور شناسایی و انتصاب افراد توانمند و مجرب در هیأت مدیره‌ی شرکت‌های مشارکتی خود در استان‌های مختلف به صورت موظف و یا غیرموظف، از بین داوطلبان واجد شرایط، از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه اقدام نماید.

کلیه‌ی متقاضیان واجد شرایط می‌توانند ضمن تکمیل فایل پیوست، آن را به نشانی ایمیل  resume@barakatfoundation.com ارسال نمایند.

حداقل شرایط مدنظر:
۱.    دارا بودن حداقل سن ۳۰ سال و حداکثر ۶۰ سال
۲.    دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته‌های مدیریت، اقتصاد، حسابداری و صنایع
۳.    دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه‌ی کار
۴.    دارا بودن حداقل ۲ سال سابقه‌ی مدیریتی
۵.    عدم سابقه‌ی محکومیت جزایی و کیفری
۶.    تسلط کامل به مباحث شرکت‌داری، قانون تجارت و دیگر قوانین مالی، اداری و مالیاتی، اصول حاکمیت شرکتی، وظایف مجمع و هیأت مدیره‌ی بنگاه‌های اقتصادی، صورت‌های مالی و …
۷.    عدم داشتن معوقات و بدهی‌های بانکی و مالیاتی و چک برگشتی
۸.    ترجیحاً بومی و ساکن استان مورد تقاضا

چگونگی دعوت به آزمون و مصاحبه پس از بررسی اولیه‌ی روزمه‌های دریافتی و براساس اولویت‌های مورد نیاز، از طریق تلفن به اطلاع متقاضی خواهد رسید. لذا از متقاضیان درخواست می‌شود در ثبت شماره‌ تلفن خود دقت نمایند و از پیگیری حضوری و یا تلفنی خودداری فرمایند.

بدیهی است متقاضیانی که در بررسی اولیه‌ی رزومه، حایز حداقل شرایط لازم نباشند، برای مصاحبه دعوت نخواهند شد.

دیدگاه ها (۱)

  1. سید هادی علوی تفتی می‌گه:

    سلام..خدا قوت..

    ان شاء الله که در عمل انجام شده باشد. و دیگر بیکار در هیچ استان و شهرستان و روستاها نداشته باشیم.

    اللهم عجل لولیک الفرج…//////////////////۳۱۳+۱ نفر.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها