استخدام استانداری تهران سال ۹۶ (اخبار جدید)

استخدام استانداری تهران

خبر ۲۰ دی – ایجاد ۱۲۶ هزار شغل تا پایان سال در استان تهران

استاندار تهران با تاکید بر جذب سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال در این استان، گفت: ۱۲۶ هزار شغل تا پایان سال در استان تهران ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین مقیمی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه رفع موانع سرمایه گذاری در راستای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران طی سخنانی گفت: باید از همه سرمایه گذاری های خرد و کلان پشتیبانی شود و راه برای حضور کارآفرینان و سرمایه گذاران باز شود، از این طریق می توانیم زمینه ایجاد اشتغال را فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: توسعه کشور و استان تهران با ایجاد اشتغال تسهیل می شود، با توجه به شرایط فعلی برای رسیدن به این اهداف، سرمایه گذاری بخش خصوصی بسیار تعیین کننده است.
ایجاد ۱۲۶ هزار شغل تا پایان سال در استان تهران
استاندار تهران ایجاد زیرساخت ها و تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در مباحث اقتصادی را بسیار مهم دانست و گفت: باید ۱۲۶ هزار فرصت شغلی تا پایان سال در استان تهران ایجاد شود . ایجاد فرصت سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران مهم ترین اقدام برای ایجاد اشتغال است، باید موانع سرمایه گذاری از سر راه برداشته شود.
نماینده عالی دولت در استان تهران با اشاره به ارائه ۴ طرح برای رفع موانع سرمایه گذاری گفت: هر دستگاهی موظف است، در یک زمان مشخص اقدامات لازم برای رفع موانع سرمایه گذاری را انجام دهد و این زمان بندی ها در جلسات کارشناسی که هر هفته با حضور سرمایه گذاران و دستگاه های اجرایی برگزار می شود، مشخص خواهد شد.
بررسی ۵ پروژه گردشگری و صنایع تبدیلی کشاورزی
مقیمی به وجود مشکلات متعدد بر سر راه سرمایه گذاران در شهرستان های استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: در سفرهایی که به شهرستان های استان دارم، طرح های بزرگ سرمایه گذاران را می بینم، که برای اجرا دارای مشکلاتی هستند، باید تلاش کنیم، که راه برای کار کردن کارآفرینان باز شود، با تولید و اشتغال می توان وضعیت معیشت مردم را ارتقا داد.
بر اساس این گزارش، در این جلسه ۵ پروژه در بخش های گردشگری و صنایع تبدیلی کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر

 


خبر ۱۱ دی ۹۶ – ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در استان تهران

استاندار تهران گفت: ۱۰۰ هزار فرصت شغلی باید در استان تهران ایجاد شود که حدود ۱۲ هزار شغل حمایتی و ۸۸ هزار شغل در صنعت، کشاورزی و خدمات است.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور محمد امامی‌امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تهران و اعضای کارگروه برگزار شد.
استاندار تهران در این جلسه با تأکید بر ضرورت توجه به پنجره واحد اقتصادی و فعال شدن جذب سرمایه‌گذاری در کوتاه‌ترین زمان به‌ویژه از ابتدای سال ۹۷ گفت: لازم است در مسیر اجرای طرح‌های اقتصادی و اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران اطلاع‌رسانی جامعی انجام شود.
وی افزود: فرمانداران، بخشداران و اتحادیه صنوف تولیدی مختلف و بخش خصوصی با هماهنگی اتاق بازرگانی باید در جریان کامل اعطای تسهیلات سرمایه‌گذاری، تولید و وام‌های پرداخت‌شده قرار بگیرند.
مقیمی در ادامه جلسه به گزارش ارائه‌شده در خصوص وضعیت افراد زیرپوشش کمیته امداد امام(ره) اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید میزان حمایت از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) افزایش یافت و این مسائل باید برای مردم اطلاع‌رسانی شود.
استاندار تهران تصریح کرد: باید در جامعه در موضوع اشتغال به سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان در کنار هم توجه شود و مصوبه مجلس و دستورالعمل دولت باید با همکاری بانک‌ها و مأموریت دستگاه‌ها در خصوص برنامه‌ریزی‌های حوزه اشتغال عملیاتی شود.
وی گفت: قرار است امسال ۹۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد کنیم و دولت این تعهد را دارد و از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار شغل باید در استان تهران ایجاد شود که ۱۲ هزار شغل حمایتی و ۸۸ هزار شغل در صنعت، کشاورزی و خدمات باید محقق شود.
استاندار تهران افزود: بر این اساس، حدود ۳۰ هزار شغل در صنعت، ۳ هزار شغل در کشاورزی، ۳۵ هزار شغل در خدمات و ۲۰ هزار شغل در سایر بخش‌ها باید در استان تهران ایجاد شود.
مقیمی با اشاره به اینکه سه هزار میلیارد تومان در استان باید در حوزه اشتغال سرمایه‌گذاری شود، افزود: با تحقق این بودجه به اهداف خود در طرح تکاپو، کارورزی، تعاونی‌ها و مشاغل خانگی و روستایی دست خواهیم یافت و لازم است مداوم و روزانه رصد شود که در کدام مرحله طرح‌ها قرار داریم.
استاندار تهران گفت: اگر ۱۰۰ هزار شغل در استان ایجاد کنیم به این معناست که کار خود را طبق وظایف به‌درستی انجام داده‌ایم.

منبع : خبرگزاری فارس

 


خبر ۱۱ مرداد ۹۶ – سه طرح اشتغالزایی در استان تهران اجرا می شود

خبرگزاری ایرنا: مدیر کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان تهران از اجرای سه طرح اشتغالزایی تکاپو ، روستا تعاون و کاروزی به منظور ایجاد فرصت های شغلی پایدار در استان تهران خبر داد.
به گزارش ایرنا، حاتم شاه کرمی روز سه شنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهارکرد: طرح های تکاپو ، روستا تعاون و کارورزی در ایجاد اشتغال پایدار در شهرها وروستاهای استان نقش به سزایی دارند و محور اصلی این طرح ها ، مهارت ورزی و تخصیص تسهیلات با توجه به مزیتهای هر منطقه است.
وی گفت: به منظور اجرای طرح تکاپو که متناسب با قابلیت ها و توانمندیهای هر شهر صورت می گیرد بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای استان تهران در نظر گرفته شده است.
شاه کرمی افزود: در آینده ای نزدیک سهم هر شهرستان برای دریافت این تسهیلات معین خواهد شد و مسئولیت اجرای طرح تکاپو نیز برعهده فرماندار و مسئولان شهرستان ها است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به اجرای طرح روستا تعاون در روستاهای استان تهران گفت: این طرح مختص روستاهایی است که از مزیت های خاصی در تولیدات محصولات مختلف برخوردار می باشند.
وی بیان کرد: تا کنون ۹۸ روستای با مزایای ویژه در استان شناسایی شده اند که مراحل اداری و مقدماتی برخورداری ۶۷ روستا از اعتبارات مورد نیاز این طرح انجام شده است.
شاه کرمی افزود: در طرح روستا تعاون ، مهارتهای فنی در محیط های واقعی به اجرا گذاشته می شود تسهیلاتی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان با سود کم به روستائیان تخصیص داده می شود.
وی گفت: نداشتن مهارت فنی لازم مانع بهره وری در جامعه و رونق کسب وکار است به گونه ای که بیش از ۷۸ درصد از جویندگان کار در استان تهران فاقد مهارت فنی لازم هستند.
وی بیشترین سن بیکاری در استان تهران را بین ۱۹ تا ۲۹ سال اعلام کرد و افزود: ۳۰ درصد از بیکاران استان تهران را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها