آگهی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها سال ۹۲

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تکمیل اعضای هیات علمی، نیرو جذب می‌کند.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم، با بیان اینکه تکمیل ظرفیت فراخوان هفتم جذب آغاز شده است، از محدود شدن برخی نیازها توسط معاونت آموزشی وزارت علوم خبر داد.
 محمد رضا مردانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه مرحله تکمیل ظرفیت فراخوان هفتم جذب آغاز شده، گفت: سامانه تکمیل ظرفیت فعال شده و دانشگاهها تا ۱۰ مهر نسبت به اعلام نیازهای خود در این مرحله اقدام کنند.
مردانی از عدم امکان ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت خبر داد و افزود: آن دسته از داوطلبانی که در فراخوان هفتم ثبت نام کرده اند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت یک اولویت انتخاب کنند.
وی درباره علت این امر، تاکید کرد: تکمیل ظرفیت برای دانشگاهها و موسساتی است که نتوانستند در زمان مقرر مجوزهای لازم را برای جذب دریافت کنند.
رئیس مرکز جذب وزارت علوم، درباره میزان جذب هیأت علمی در فراخوان هفتم، اظهار داشت: دانشگاهها تاکنون ۱۶ هزار نیاز را در سامانه جذب، بارگذاری کرده اند اما معاونت آموزشی وزارت علوم بخشی از این نیازها را محدود کرده است به این دلیل که دانشگاهها باید با مجوز معاونت آموزشی وزارت علوم سهمیه های خود را تعیین و بارگذاری کنند.
به گفته مردانی، در این فراخوان بستر جذب حداقل ۶ هزار نفر فراهم خواهد شد.
وی درباره علت جذب این تعداد از هیأت علمی در فراخوان هفتم جذب، تاکید کرد: ممکن است برای نیازهای اعلام شده توسط برخی دانشگاهها متقاضی مورد نیاز وجود نداشته باشد، از سوی دیگر دانشگاههای مناطق محروم متقاضی جذب دکتری هستند اما این مناطق داوطلب کمتری دارند.
وی خاطرنشان کرد: حتی ممکن است در فرایند اعلام نیاز، میان تقاضا و نیاز تطابق وجود نداشته باشد و تنها بخشی از نیازهای اعلام شده داوطلب داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تکمیل اعضای هیات علمی در شهرهای تبریز , ارومیه , اردبیل , اصفهان , ایلام , بوشهر , تهران , کرج , شهرکرد , بیرجند , مشهد , بجنورد , اهواز , زنجان , سمنان , زاهدان , شیراز , قزوین , قم , سنندج , کرمان , کرمانشاه , یاسوج , گرگان , رشت , خرم آباد , ساری , اراک , بندرعباس , همدان و یزد نیرو جذب می کند.

 

متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۲ برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس http://www.msrt.ir/Pages/default.aspx مراجعه کنند.

دیدگاه ها (۵۴)

 1. نیما می‌گه:

  وزارت علوم داره مفت خوری میکنه همش جدب الکیه. به قران ۱۲ بار ثبت نام کردم ولی هیچ جوابی نمیدن. فقط شده باند بازی

 2. چایپاره ای می‌گه:

  امیدتون به خدا باشه …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 3. مینا می‌گه:

  سلام سمیه خانم رشته شما فلسفه است؟

 4. atena می‌گه:

  آخی سلام دوست افسردم چرا این فکر و میکنی عزیزم غصه نخور خدا بزرگه منم بیکارم حتماً یه کاری برات پیدا میشه مطمئن باش خانوادت یه همچین نظری راجع بهت ندارن

 5. مایسا می‌گه:

  محیط خوب نیست یعنی هیچ خانومی به جزخودت مشغول کارنخواهدبود باحدود۲۰نفرهم پرسنل آقا اونم توجاهای کم رفت وامدوپرت شهر بازم بگم؟

 6. دوستان یک پیشنهاد می‌گه:

  مثالم شاید خنده دار بود ولی باور کنید خودش یه فرصت طلاییه.
  برای یکی از اشنایان ما که تو یه شهر دیگه به فاصله ۲۴۵ از شهرمون فوت شده بودن، برای انتقال پیکرررررررر مطهرشوننننننننننننننن ۴۰۰,۰۰۰ یعنی چهارصد هزار تومن ازشون گرفت با امبولانس اوردنشون به شهرمون.
  و همینطور یه اقایی که دچار سوختگی شدید شده بودن و امکانات رسیدگی بهشون رو نداشتند و لازم بود اعزام بشن به مرکز استان، بعد از اینکه ۴ ساعت به خاطر نبود امبولانس تو بیمارستان معطل شدن، آخر سر ۴۵۰,۰۰۰ تومن ازشون گرفتن و یه مسیر ۲۷۰ کیلومتری بردن تا مرکز استان.
  بازم میخندید نه؟؟؟؟؟؟
  بخندیدم هم خوبه، چون بعضیاتون به قول خودتون افسرده شدین و خیلی وقته اگر هم خندیدید بخاطر ظاهرسازی بود و هیچوقت نشده از ته دل به یه چیز بخندید!!!

 7. نجفی می‌گه:

  هزینه ثبت نام فراخوان رو چه جوری واریز کنیم؟ در ضمن اولویت بندی دانشگاه ها میسرنیست!

 8. نامدار می‌گه:

  شما باید در رشته خود با متخصصان دیگر تبادل نظر داشته ب اشید و به کار افرینی دست بزنید
  البته مهم است که مبلغ لازمه را به همراه پشتیبانی دااشته باشید تا کار را راه بیندازید

  ولی از فکر استخدامی بیاد بیرون و در کنار کارتون به فکر استخئدام هم باشید
  نه اینکه بیایید و هیچ کاری نکنید و فقط منتظزر استخدام باشید

  • سایه می‌گه:

   هی میگید برید کارافرینی اخه من بدبخت فوق لیسانس علوم سیاسی ام برم وزارت خارجه بسازم نمیدونم سفیر تربیت کنم یا قارچ پرورش بدم. حیف استعداد و وقتی که تو این دانشگاهها حروم کردیم همون پیشنهاد دوستمون خوبه بریم مدارکمونو بریزیم دریا لااقل چشممون بهش نیفته کفری بشیم

 9. نامدار می‌گه:

  در همون کشور ی هم که دوستمون میگه مدرک مهم نیست
  اصلا به این صورت که شما میگید نیست
  دانشوجان دانشگا ه های مهم از کشورهای صنعتی کارهای تحقیقاتی انجام میدهنو و به عنوان محقق ماهیانه پول میگیرند
  مثل ایران نیست که بیای هی کارهای تحقیقاتی انجام بدی به استاد و استاد هم برداره برای خودش و کارهای خودش رو بده به دانجو ها و از این جور مرد رندی ها
  اونجا قانون داره
  اصلا مدرک دانشگاهی برای کار مهعم نیست
  چ.ن از راهنمایی به بعد استعداد یابی می شوند و هر کس در کار مربوطه متخصص میشه
  برای دانشگاه افرادی میروند که فقط خواستار علم هستند و علاقمند به تحقیقات علمی میباشند.

  در ایران هم در دانشگاه ها برای محققان بودجه در نظر گرفته شده است که مقداری را دانشگاه و مقداری به حقوق استاد اضافه می شود برای کمک یار استادی
  اما استادان گرامی کارهای مربوطه را رایگان از گرده دانشجویان میکشند
  ومبلغ واریزی را برای خود ب میدارند.

 10. نامدار می‌گه:

  باسلام
  خدمت تمامی دوست های گرامی و ارجمند
  دوستان اینقدر با تاسف و ناراحتی صحبت نکنید
  خدا بزرگ است.

  باید خدمت شما عارض شوم که هیئت علمی شدن علاوه بر مدرک دکتری شرایط مقاله و تالیفات و سابقه کاری و فرعنگی و ارتباط با اساتید و … رو هم شامل می شه
  برای هیئت علمی شدن باید حتما چندین سال مربی باشید تا بعد بتونید بیاید و به عنوان استادیار شروع به کار کنید
  الکی نیست

  شما اینجور که صحبت میکنید اصلا شاغل نیستید که بخواهید برای هیئت علمی شدن ثبت نام کنید

  بعدش هم مدرک مهمه که از کجا گرفته شده است
  بامدرک پیام نور و ازاد که نمیشه بیاید هیت علمی دولتی و یک سری دانشگاه خاص شد
  نوع مدرک هم یهشرایطی داره

  • ITC می‌گه:

   “نامدار” عزیز شنیدی که میگن مردمو به بیراهه هدایت مکن اگه راه بلد نیستی. البته به شما جسارت نباشه کسی که مدرک دکتری داره به طور اتوماتیک وار در صورت پذیرش دریک دانشگاه استادیار میشود و اگه طرف مدرک فوق لیسانس داشته باشد مربی خواهد بود(اگه عضود هیئت علمی باشد حق التدریسی قضیه اش فرق میکند). اگه شما در یک دانشگاهی پارتی دارید یا کسی شما را معرفی کرده بهتره از این طریق اقدام کنید چون از طریق پروسه ثبت نام و…. شانس شما برای عضو هیئت علمی شدن کم خواهد بود چون تعداد متقاضی زیاده. من کسانی را میشناسم که مدرک دانشگاه آزاد و پیام نور دارند اما عضو هیئت علمی دانشگاه شده اند(کم هم نیست).

 11. محسن می‌گه:

  عزیزان! نمی خام کسی رو سرزنش یا نصیحت کنم چون من هم مثل شمام فقط میخام بگم من چند ساله که کارشناسی ارشد دارم آره برای همین مدارک در کوزه ای غربت کشیدیم و سختی رفت و آمد دیدیم و … خلاصه اینکه متآهل هم هستم دو تا هم بچه دارم همه جا هم رزومه دادم و چندین آزمون استخدامی شرکت کردم اما میدونید خرجم زندگیمو از کجا در میارم از پیک موتوری کنار حرم امام رضا(ع). اصلا راضی نیستم ولی مجبورم وجهه ی اجتماعی نداره ولی حداقل دستم پیش کسی دراز نیست.آقایون و خانوما در هر نوع برداشت از صحبتای من آزادید.

  • یاسمن می‌گه:

   سلام . آفرین که با مدرک فوق لیسانس راشی شدی اینکارو کنی . واقغا آفرین چون من خیلیا رو میشناسم به خاطر اینکه هنوز تازه دارن فوق لیسانس می خونن به خودشون نمیزنن کار تو اداره شهرداری که اسکن کردن رو قبول کنن. انشالله موفق باشی و امام رضا یه کار خوب واست پیدا کن . ازش بخواه هت میده

 12. ارشد برق می‌گه:

  قابل توجه همه فارغ التحصیلای کشور
  یک روز تعیین کنید همه جمع شیم لیسانس- ارشد- دکتری
  مدارکتون رو هم بیارید
  بریزیم تو دریا

 13. سمیه می‌گه:

  سلام
  نوشته آن دسته از داوطلبانی که در فراخوان هفتم ثبت نام کرده اند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت یک اولویت انتخاب کنند
  من پارسال ثبن نام کردم اما چون رشته منو نمیخواست پول نریختم حالا رشته منو میخواد حق ثبت نام ندارم؟؟؟؟؟؟؟لطفا هرکی میدونه جواب بده

 14. بیکار می‌گه:

  خدا صبر بده

 15. نیلوفر می‌گه:

  سلام
  نیلوفر هستم
  دانشجوی دکتری ریاضی
  بیکار
  نمی دونم چرا با این همه بیکاری که حداقل تا این جا داشتم
  ولی هنوز امیدوارم

 16. تابش می‌گه:

  سلام بچه ها شما باز دکترا و ارشد دارید ما که لیسانس داریم چیکار کنیم خانم ها یه راحل هم برای ما پیدا کنند.

 17. تابش می‌گه:

  سلام بچه ها شما با مدرک دکترا و ارشد دارید مینالید ما که لیسانس داریم چیکار کنیم خانم ها برای ما هم یه راه حل نشون بدند.

 18. افسرده می‌گه:

  مدرک کارشناسی دارم افسردگی گرفتم
  نه کاری بلدم که پول در بیارم فقط رفتم مدرک گرفتم
  حوصله خوندن برای فوق لیسانس رو هم ندارم
  کلأ ناامیدم
  نزدیک سی سالمه ، نه کاری نه درآمدی ، مجردم که هستم جرأت ازدواج کردن رو هم ندارم
  خودم بدبختم دختر مردم رو هم بدبخت کنم که چی .
  خدا هم که قربوش برم سرش شلوغه نمیبینه بنده بدبختش داره از بین میره

  • فرشته می‌گه:

   منم مثل شما اصلا حوصله خوندن برای ارشد ندارم بخونم که چی بشه
   کاری که پیدا نمیشه
   چند سال دیگه باید به جای رشد علمی شاید جوانانی باشیم که از زور بیکاری یا به اعتیاد کشیده شدن یا رفتن سمت فساد یا مثل ما افسردگی گرفتن

   • افسرده می‌گه:

    این همه دوندگی و درس خوندن برای رسیدن به شغل دولتی . اما بعضیا خیلی راحت میرن سر کار . همش باید سرکوفت بشنوم از خانواده و به من بگن ” مفت خور ” . وقتی نگاه اعضای خانواده سر سفره بهت ی جوریه که ناراحتن از اینکه داری غذا میخوری باید چکار کرد ؟
    بعضی وقتا پیش میاد که دیرتر میای خونه و نهارشون رو خوردن این موقع دیگه وقتی بشقاب غذا رو طوری جلوت میزارن که میدونی با منته و بهت میگن ” کوفت کن ” چکار باید کرد ؟
    خسته شدم از این زندگی
    با این وضعیت زندگی بازم بگم خدایا شکرت ؟

    • tina می‌گه:

     دوست عزیز درکت میکنم چون خودمم تو همچین خانواده ایم ولی میدونم که پدر و مادر خیر و صلاح ما رو میخوان و نگران آینده ما هستن واسه همین ناراحتن از خانوادت دلگیر نباش به خدا توکل کن ایشالله یه روز بیاد که هم شما هم من و هم همه اون آدمایی که واقعا نیازمند یه شغلن برن سرکار الهی آمین

    • آفتاب می‌گه:

     با نشستن و دست رو دست گذاشتن که درست نمیشه. منم ارشدم و هیچ کاری بلد نیستم، تازه فارغ التحصیل شدم. اما میخوام شروع کنم و کار یاد بگیرم حتی اگه شده اولش با بیگاری شروع میکنم. جوینده یابنده بود. به خودت بگو میشه حتما میشه.

    • محمد می‌گه:

     سلام عزیز وضع منم همینه چه میشه کرد فقط باید عمر و تلف کرد و منتظر مرگ شد

 19. کارشناس ارشد می‌گه:

  چرا نظر من رو تو سایت نمیذارید مگه دروغ میگم یه فراخوان میتونه باشه

 20. کارشناس ارشد می‌گه:

  ما به جای اینکه بشینیم هی غر بزنیم یه کاری کنیم. غیر از اینه که هممون تحصیل کرده هستیم؟؟ پس بیاین فکرامونو رو هم بذاریم خودمون دست به کار بشیم حتی شده از صفر شروع کنیم. تو هر زمینه ای که باشه اگه از فکرامون کمک بگیریم می تونیم خودمونو نجات بدیم کی پایه هست؟

 21. دانشجوی دکترا سر کار می‌گه:

  سلام
  دوستان … درس خوندن اشتباهه… قبول کنید که اشتباه کردیم!
  من دو سالی هست که با هزار منت در یک سازمان دولتی مشغول به کار شدم، اون هم به صورت حجمی و بدون بیمه و مزایا. به خاطر ماهی یک تومن هرروز صبح علی الطلوع تا پاسی بعد از غروب آفتاب سر کارم و چون توانمندی هام زیاده، همه جور انتظاری ازم دارن. اما خدا نکنه صحبت مسائل مالی پیش بیاد! یعنی تایپیست بودم اوضاعم بهتر از این بود. حداقل دلم نمی سوخت!

 22. فرزین دانشجوی ارشد می‌گه:

  همه جا مهم اینه که چقدر کار بلدی نه مدرک
  استخدامی اخرین راه اشتغال است برای کسانی است که هیچ کار دیگه بلد نیستند.

 23. سحر می‌گه:

  سایت جذب هم هی شرکت می کنیم و هی ۱۷۸۵۰ تومان واریز می کنیم… ما که با این پولا ورشکست نشدیم ( شاید یه روز بشیم) اما شماها مطمئناً پولدار شدید… خبرش رسیده 🙂 ☺

 24. مایسا می‌گه:

  من همین امسال لیسانس حسابداری گرفتم بااین وضعیتی که شمادوستان دارین میگین فک کنم منم یه چندسالی باید غازبچرونم!!!!! همین النش بیکاری داره دیوونه م میکنه

  • آیدا می‌گه:

   برای حسابداری همه جا کار هست.برید شرکتهای نیمه خصوصی و خصوصی سر بزنید.اگه کار بلد باشید حتما مشغول میشید

   • محسن می‌گه:

    عزیزم منظورت از محیط خوب چیه؟ اگه محیط خوب و پاستوریزه میخای برو خونتون بخواب. مگه دانشگاهی که توش درس خوندی دانشجوهاش علیه السلام بودن؟ مگه ادارات دولتی کارمنداش فرزندای امام زمانن؟

   • مایسا می‌گه:

    ایداجان اولاجای خصوصی سابقه کارمیخوان بدون سابقه کاردفترچه تلفن هم نمیدن شماره هاروجمع بزنیم خیلی جاهاسرزدم بعدشم محیطشون یجوری که اگه کاربدن هم آدم دودل میشه توکارکردن

 25. بیکار می‌گه:

  امیدی هست وضعیت استخدامی ها بهتر بشه؟ من دوساله بیکارم

 26. رضا می‌گه:

  سلام دوستان من خیلی ناامید شده بودم ولی میبینم که از من بیجاره تر خیلی هست!! سال ۸۹ لیسانس حسابداری گرفتم هنوز بیکارم!!!!!

  • سحر می‌گه:

   سال ۸۷ ارشد ریاضی گرفتم هنوز بیکارم.. 🙂

   • سارا می‌گه:

    عزیزم برو جاهای خصوصی،وقتتونو تلف این استخدامیا نکنین

    • نرگس می‌گه:

     سارا خانم یه بار گفتی پس خواهشا دیگه تکرار نکن.همه با یه امیدی درس مبخونند.

     • نرگس می‌گه:

      پس این ۵ سال را میرفتی دنبال کار خصوصی. دیگه منتظر نمی موندی خانم کارشناس ارشد ریاضی. توی شهرهای کوچیک که دولتیش به زور پیدا میشه تا چی برسه به خصوصی ما ها باید چیکار کنیم. ارشد کامپیوتر باشی بعد هم بیکار باشی.

 27. دلسوز می‌گه:

  قابل توجه مسولین امر-خودتون کاملا می دونین که کار واسه فوق لیسانس ودکترا وجود نداره وخیلی کم لطفا ظرفیت ها رو افزایش ندین-به جای این کار لطفا این فارغ التحصیل ها رو استخدام کنین اینهایی که فوق لیسانس ودکترا گرفتن واقعا زحمت کشیدن-

 28. دانشجوي دكتراي بيكار می‌گه:

  کلاً همهی همکلاسی هام که دانشجو دکترا هستند بیکارن … بیکاره بیکار

 29. دانشجوي دكتراي بيكار می‌گه:

  اینجانب هم دانشجو دکترا هستم. فراخوان سال پیش شرکت کردم هیچکدوم از دانشگاه ها تماس نگرفتند به شماره تلفنی که در سایت جذب بود زنگ زدم گفتند دانشگاه ها میخوان بپیچونن خودت باید بری شهرستان هایی که زدی پیگیری کنی! خیلی از آشناهام این معضل رو داشتند. کسی هم به شکایت ما جواب نمیده!

  • سحر می‌گه:

   زاه حل جالبیه… اما نه برای بچه های دکتری…. اونا دیگه بچه و بی سواد نیستند….

   یعنی چی؟

   همین کارا رو میکنن که فرار مغزها میشه..

   وقتی ۷ سال پیش ارشد می خوندیم.. دوستم رفت اونور USA… فکر می کردم که مگه اینجا دانشگاه خوب نداره خب بمون همینجا بخون تا دکترا… چرا اینقدر به خودت سختی میدی… تنها میری اونجا

   الان بنده با همون فوق لیسانسم اینجا بیکارم…

   دوستم داره بهم اصرار می کنه که بیا ( خودش داره دکترای یه رشته ی دیگه رو می خونه… )
   میگه اینجا مهم اینه چقدر کار بلدی… نه مدرک نه هیچی دیگه مهم نیست…

 30. فوق لیسانس بیکار می‌گه:

  سالی ۱۰ هزارتا ورودی دکتری داریم، ۲هزارتا یا نهایتا ۴هزارتا استخدامی؟ یعنی ۷-۸ هزارتای باقی مونده برن بمیرن؟؟؟!!!

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها