آگهی انتخاب سردفتر ازدواج سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۴

آگهی انتخاب سردفتر ازدواج سال ۱۳۹۴
« ویژه آقایان »

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حسب مفاد نظامنامه انتخاب سردفتری ازدواج در نظر دارد با توجه به اعلام نیاز واحدهای ثبتی در سراسر کشور از بین آقایان طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر ازدواج برای نقاط مورد نیاز انتخاب نماید.

* داوطلبین در زمان ثبت نام الزاماً باید واجد شرایط ذیل باشند:
الف ـ شرایط عمومی
– متدین به دین مبین اسلام و متعهد به نظام جمهوری اسلامی ـ ملتزم به احکام شرعی ـ متأهل ـ دارا بودن حداقـل ۲۵ سال تمام ( متولدین قبل از تاریخ ۱۸/۹/۱۳۶۹ )
– حسن شهرت وتوانایی انجام کار وبرخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی ـ داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه .
ب ـ شرایط اختصاصی
دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی ذیل:
۱) دارندگان مدرک علمی حداقل سطح دو ( اتمام رسائل و مکاسب )صادره از شورای عالی مدیریت حوزه های علمیه قم، خراسان رضوی و اصفهان و یا از دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و دانشکده الهیات دانشگاه تهران.
۲) دارندگان مدرک افتاء از مراجع مسلم اهل سنت که به تائید رئیس قوه قضائیه رسیده باشد.
۳) دارندگان مدرک کارشناسی یا بالاتر در یکی از رشته های حقوق، الهیات و معارف اسلامی ( گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی )، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتری اسناد رسمی و مدیریت ثبت
۴) روحانیون در صورت دارا بودن مدرک تحصیـلی حداقل کارشناسی ( لیسانس) در یکی از رشتـه های ادبیات ( فارسی و عرب )، فقه و اصول، تفسیر، علوم قرآنی، حدیث، الهیات و معارف اسلامی .

مواد امتحانی و ضرائب آن : عبارت است از ادبیات فارسی (۱) ، عربی(۲) ، متون فقهی (۳)، حقوق مدنی و خانواده (۳)، احکام شرعی(۳)، اطلاعات عمومی(۱)، مقررات ثبت اسناد و املاک و دفاتر ازدواج و طلاق(۳)

نحوه ثبت نام :
متقاضیان پس از مطالعه دقیـق و کامل آگهی ثبت نام درصــورت واجد شــرایط بودن می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.modiriat.org نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی و اخذ شماره رهگیری به نحو ذیل اقدام نمایند و در این مرحله نیازی به ارسال مدارک نیست .
۱- ثبت نام در سایت مذکور از تاریخ ۱۸/۹/۹۴ لغایت ۳۰/۹/۹۴.
۲- اسکن عکس پرسنلی ۴×۳، با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت JPG و حجم حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت (عکس روحانیون لازم است ملبس به لباس روحانیت باشد)
۳- پرداخت حق ثبت نام :
ـ هزینه برگزاری آزمون به مبلغ ۳۵۰،۰۰۰ ریال می باشد که از طریق سامانه قابل پرداخت است
شماره رهگیری خود را جهت پیگیری مراحل بعدی آزمون و در یافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند .

توّجـــه:
– قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است متقاضیان از انطباق شرایط خود با مفاد آگهی ثبت نام اطمینان حاصل نمایند . بدیهی است هزینه ثبت نام به هیچ وجه برگشت داده نمی شود .
– شماره سریال موجود در رسید فیش واریزی که به وسیله رایانه بر روی آن درج گردیده را در قسمت مربوط به تائید پرداخت وجه ثبت نام عیناً وارد نمائید .
– از آنجائی که کلیه اطلاعات مربوطه طی تشریفات و تکمیل پرونده سردفتری ازدواج از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه یا به نشانی پست الکترونیکی اعلامی ارسال خواهد شد، لذامتقاضیان موظفند بندهای ۱۴ و ۱۵ تقاضانامه را تکمیل نمایند. بدیهی است عواقب ناشی از عدم تکمیل بخش های مزبور متوجه متقاضی محترم خواهد بود.
– ثبت نام زمانی تکمیل می باشد که داوطلب با استفاده از کد رهگیری به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات فرم تقاضای شرکت در آزمون را چاپ و نزد خود نگهداری کنند .

تاریخ برگزاری آزمون و نحوه توزیع کارت :
این آزمون در روز جمعه مورخ ۲۵/۱۰/۹۴ برگزار خواهد شد آدرس و محل برگــزاری آزمون همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه طی اطلاعیه های آتی در سایت www.modiriat.org به اطلاع داوطلبین خواهد رسید.
اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول که حائز حد نصاب نمره در آزمون کتبی شده باشند حداکثر ظرف یکماه پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک به نشانی www.ssaa.ir اعلام خواهد شد و به مدت ۲۰ روز قابل دسترسی است این افراد می بایست تصویر مصدق مدارک مشروحه ذیل را حداکثر ظرف ۲۰ روز از تاریخ اعلام نتیجه از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال نمایند .
۱- تصویر مدرک تحصیلی مطلوب.(مندرج در شرایط اختصاصی)
۲- تصویر دو طرف کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه عمومی.
۳- تصویر تمام صفحات شناسنامه .
۴- تصویر دو طرف کارت ملی .
۵- ۶ قطعه عکس (۴× ۳) پشت نویسی شده.

تذکّرات مهّم :
۱ ) انتخاب سردفتر ازدواج برای اقلیت های دینی از شمول این آزمون خارج است و حسب اعلام نیاز مراجع دینی مزبور بررسی لازم معمول خواهد شد.
۲ )سران دفاتر اسناد رسمی و دفتریاران اول مجاز به شرکت درآزمون فوق نمی باشند.
۳ )برابر تبصره الحاقی به ماده ۲ نظام نامه مربوط به انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق و نقل و انتقال آنان مصوب ۲۲/۸/۱۳۷۸ ریاست قوه قضائیه دارندگان پایه های قضائی، وکلای رسمی دادگستری و کارکنان رسمی و پیمانی دستگا ههای دولتی مادام که به مشاغل مذکور اشتغال دارند، نمی توانند به سردفتری ازدواج منصوب شوند.
۴ ) سؤالات مربوط به متون فقه متقاضیان اهل سنت از کتب فقهی آنان استخراج خواهدشد . بنابراین لازم است اینگونه متقاضیان در برگ درخواست نوع مذهب را صریحاً قید نمایند .
۵ ) هرمتقاضی حق انتخاب یک محل را دارد و لازم است نام و کد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.
۶ )داوطلبان باید محل مورد تقاضا را طبق اعلام نیازهای ذکر شده در آگهی از جهات مختلف مورد بررسی قرار داده و انتخاب نمایند پس ازثبت نام تغییر محل مورد تقاضا به منظور جلوگیری از تضییع حقوق سایر متقاضیان به هیچ وجه امکان پذیرنمی باشد .
۷ ) ثبت نام و شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی نماید احرازصلاحیت برای انتخاب سردفتری ازدواج مطابق مقررات به تشخیص سازمان ثبت اسناد واملاک کشور خواهد بود.
۸ ) متقاضیان در صورت قبولی حق درخواست تغییر محل را تحت هیچ عنوان نخواهند داشت .

 

برای مشاهده جدول اعلام نیاز استانها اینجا کلیک نمایید

دیدگاه ها (۲۰)

 1. محمد محمدی می‌گه:

  دوستان اینقدر دفاتر زیاد شدن که دیگه اصلا صرف نمیکنه به عنوان شغل دائم به این کار اکتفا کنید.زیاد دلخوش نکنین

 2. حمیدرضا می‌گه:

  سلام خدمت دوستان.محل برگذاری آزمون سردفتری کجاست؟نتونستم کارت ورود به جلسه بگیرم.متشکرم از جواب بدین

 3. Mohsen می‌گه:

  سلام من متأهل نیستم در صورت قبولی میخوام متأهل بشم,میتونم دراین آزمون ثبت نام کنم؟

 4. آرمین می‌گه:

  وقتی میخوای زن بگیری میگن باید کار داشته باشی
  میری کار بگیری میگن باید زن داشته باشی.

 5. shamim می‌گه:

  کارشناس ارشد حقوق جزا با مدرک کارشناسی حقوق .
  جالبه هیچ کدوم شرایط ندارم حیف واقعا
  نه بالای ۲۵ ام
  نه متاهلم
  نه آقا هستم!!
  البته شرایط رو وقتی دقت کنیم میبینیم به جاست.

 6. میثم می‌گه:

  دوستان دقت کنید کسانی که مجردن ثبت نام نکنن . پولتون الکی دور ریختید . چون قانون متاهل بودن . نمیتونید کاری بکنید مگر اینکه بردی متاهل بشید

 7. مظفر می‌گه:

  سلام آیا فرزندان جانباز و ازاده دارای محدودیت سنی هستند؟یعنی باید ۲۵ سال کامل باشند؟بخاطر چند ماه نمیتونن ثبت نام کنند؟لطفا یکی جواب مارو بده

 8. س.ح می‌گه:

  رشته ادبیات فارسی میتونه شرکت کنه؟

 9. علیرضا می‌گه:

  با سلام
  نحوه ‍پرداخت هزینه آزمون از طریق سایت ثبت نام و سامانه میباشد و اینجا اشتباه نوشته فیش پرداخت لطفا هماهنگ فرمایید

 10. پیمان می‌گه:

  سلام-هرکی میخواد تو امتحان سردفتری ازدواج شرکت کنه باید متاهل باشه لطفا جواب بدید؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. علی دیناربر می‌گه:

  عالی بود

 12. علی می‌گه:

  با سلام وعرض ادب. متولد۷۰هستم متاهل ودارای کارت پایان خدمت و سه ساله کارشناسی حقوق روگرفتم.چرامن نبایدشرایط شرکت داشته باشیم؟!شرایط روبرای مافراهم کنیدباتشکر

  • re6 می‌گه:

   دو سال سربازی بعلاوه چهار سال کارشناسی و سه ساله که کارشناسی گرفتی میشه ۹ سال.
   ۲۴ سال هم داری یعنی ۱۵ سالگی دیپلم گرفتی رفتی دانشگاه!!!!
   والله که تو نابغه ای و باید قدر امثال شما رو بدونند

  • رضا می‌گه:

   شما کی درس تموم کردید که سه سال از اتمام تحصیل میگذره و اینکه سربازی هم رفتید اونم تا سن ۲۴ سالگی؟!! خیلی جالبه

   • علی می‌گه:

    سه ساله لیسانس گرفتم سال ۸۸رفتم دانشگاه سال ۹۱فارغ التحصیل شدم.نمیدونم کجاش جالبه خیلی هاچنین شرایطی دارن.خدمت هم زیادنداشتم.منظورم اینه تاسن۲۴سالگی میشه همه شرایط روفراهم کردچراسن ۲۵حالا؟!

 13. hossein می‌گه:

  سلام…امکان ثبت نام افراد محرد است؟؟؟ …شرط تاهل لازم است یا صرفا جنبه تشریفاتی دارد؟؟؟ تشکر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها