crm didar

آغاز ثبت نام دوره کمک پرستاری یک ساله جهاد دانشگاهی جهت جذب در وزارت بهداشت

دوره کمک پرستاری
(با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)

معرفی دوره:

امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا به منظور رفع کمبود نیروی انسانی در کادر پرستاری مبادرت به تربیت نیروهای کمکی در قالب کمک پرستاری نموده اند.
در کشور ایران نیز با توجه به نیاز مبرم به وجود نیروهای کمکی در کادر پرستاری و به منظور پوشش دادن بخشی از شرح وظایف پرستاران که قابل واگذاری به نیروهای کمکی می باشد،ضوابط و برنامه دوره آموزشی کمک پرستاری از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه، تدوین و تصویب گردیده و از سوی جهاد دانشگاهی اجرا می گردد.
این دوره مهارتی از سه بخش آموزش نظری، عملی و بالینی تشکیل شده و منتج به ارائه گواهی نامه کمک پرستاری به فراگیران خواهد شد. کمک پرستاران با گذراندن این دوره آموزشی تحت نظارت پرستاران اقدامات ایمن و موثر را مطابق با شرح وظایف مصوب کمک پرستاری برای بیماران بستری یا سرپایی انجام می دهند.

الف) مشخصات دوره:

نام دوره: کمک پرستاری

طول دوره:

 • بخش تئوری و عملی : ۳۰۰ ساعت در طول ۲/۵ ماه
 • بخش کارآموزی : ۱۰۸۰ ساعت در طول ۹ ماه در بیمارستان
 • دو هفته پایانی دوره برای آمادگی فراگیران به منظور شرکت در آزمون نهایی در نظر گرفته شده است.

ب) شرایط فراگیران :

تمامی دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم کامل متوسطه (تمامی رشته ها : فنی حرفه ای یا کاردانش) مجاز به شرکت در دوره می باشند.

‌پ) قابلیت اشتغال:

فراگیران پس از اتمام دوره ،قابلیت استخدام در طرح جذب ۱۰,۰۰۰ نیروی کمک پرستاری را خواهند داشت اما در عین حال جهاد دانشگاهی هیچ تعهدی برای استخدام دانش آموختگان ندارد.

جهت اطلاع از شرح وظایف کمک پرستاری می توانید فایل مربوطه را دانلود کنید.

جهت اطلاع از شرح وظایف کمک پرستاری می‌توانید فایل مربوطه را دانلود کنید (تاریخ ابلاغ ۹۴/۷/۱)

‌فرآیند ثبت نام

– کلیه مراحل ثبت نام میبایست از طریق سایت www.komakparastari.ir انجام گیرد.

– مبلغ شهریه این دوره به میزان ۳۶,۵۰۰,۰۰۰ ریال می باشد که به شکل اقساط قابل پرداخت است.

– متقاضیان پس از مراجعه به سایت و تکمیل اطلاعات درخواستی جهت اعلام داوطلبی مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ ریال از طریق درگاه بانکی سایت واریز خواهند کرد. لازم به ذکر است این مبلغ به جهت انجام خدمات اداری، بررسی مدارک و مصاحبه اخذ خواهد شد و غیر قابل عودت خواهد بود، ولی در صورت ثبت نام قطعی این مبلغ از کل شهریه کسر خواهد گردید.

– پس از تکمیل فرم حداکثر تا ۷۲ساعت پس از پیش‌ثبت‌نام، پیامکی از سوی سیستم به داوطلب ارسال خواهد شد که داوطلب با استفاده از کد رهگیری می‌تواند، جهت اعمال تغییرات احتمالی و یا تأیید اقدام نماید. شایان ذکر است داوطلب می‌بایست کد رهگیری را تا پایان دوره آموزشی نزد خود محفوظ نگاه دارد .

– پس از تأیید داوطلب، کاربر واحد می‌تواند از طریق سایت، وضعیت فراگیر را (در حال بررسی، تأیید شده، رد شده) مشاهده نماید.

– پس از رؤیت وضعیت داوطلب، واحد می‌بایست با داوطلبان تأیید شده تماس گرفته تا حضوراً به واحد مراجعه کرده و فرم‌ها و مدارک خود را (اعم از: اصل و کپی گواهینامه دیپلم، ۳ قطعه عکس ۴*۳، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، به انضمام چک بانکی و یا سفته جمعاً به مبلغ ۲۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال) جهت انجام مراحل بعدی و صدور کارت شناسایی تحویل نمایند.

– پس از ثبت‌نام حضوری و تأیید نهایی توسط واحد، داوطلب می‌بایست برای پرداخت قسط اول شهریه به مبلغ ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال، حتماً از طریق درگاه الکترونیکی سایت اقدام نماید.

– پرداخت شهریه فقط از طریق درگاه الکترونیکی بانکی سایت مقدور خواهد بود. توضیح: واحد در این مرحله موظف به صدور کارت شناسایی برای فراگیر خواهد بود.

– قسط دوم به مبلغ ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ باید قبل از آزمون جامع مرحله تئوری از طریق ورود به پرتال فراگیر و پرداخت الکترونیک انجام شود. آخرین قسط به مبلغ ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ سه ماه پس از شروع کارورزی بیمارستان از طریق ورود به پرتال فراگیر و پرداخت الکترونیکی انجام شود.

توضیح: داوطلبان می توانند با ورود به سایت اطلاعات پرداختی خود را کنترل نمایند.

 

لینک سایت

 

دیدگاه ها (۶)

 1. علی قاسمی می‌گه:

  سلام وقت بخیر اینجانب تصمیم به ایجاد یک موسسه ای کمک به سالمندان ومشاوره دارم ایا این مدرک برای این کار قابل استفاده دارد با تشگر فراوان

 2. هادی طحانیان می‌گه:

  سلام . من از سال ۹۱ کمک پرستار هستم. از دانشکده پرستاری مشهد مدرک گرفتم . و به عنوان خدماتی دارم کار می کنم

 3. سعید می‌گه:

  این دوره فقط با مجوز تعاونی نظام. سلامت معتبره نه جهاد

 4. حانیه می‌گه:

  سلام چرا خود سایت کمک بهیاری ثبتنام انجام میده ولی با واحد پشتیبانی تماس میگیریم میگن ثبتنام نداریم زمانی رو هم برای ثبتنام اعلام نمیکنن فقط میگن نداریم حتی اجازه نمیدن سوالی در مورد دوره بپرسیم؟

 5. مهدی می‌گه:

  مهلت ثبت نام تا چه زمانی هست ؟ ایا این اخرین دوره هست؟ مبلغ ثبت نام چقدر هستش یجا زده ۲۵۰۰ شما زدین ۳۶۰۰ موضوع چیه

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها