آرشیو استخدامی های قوه قضاییه

آرشیو استخدامی های قوه قضاییهReviewed by MODIR on Jun 22Rating:

خبر 24 آبان 93 استختام: اوایل دی‌ نتایج آزمون قضاوت اعلام می‌شود

خبر 18 شهریور 93 استختام : دهه اول مهر؛ زمان ثبت‌ نام آزمون قضاوت 93
رییس مرکز جذب و آزمون قوه‌ قضائیه گفت که امسال نیز برای جذب عمومی قضات آزمون برگزار می‌شود.
علیرضا عالی‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، افزود: زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون قضاوت 93 به احتمال زیاد دهه اول مهر است.
وی اظهار کرد: زمان برگزاری آزمون برای جذب عمومی قضات نیمه دوم آبان ماه است.
عالی پناه درباره تعداد قضات جذب شده در آزمون سال قبل و اینکه در آزمون پیش رو چه تعداد قاضی جذب دستگاه قضایی خواهند شد گفت که در حال حاضر در این زمینه آمار دقیقی ندارم.
خبر 9 فروردین 93 – جهت رویت مرحله دوم اعلام نتایج با کد رهگیری وارد سامانه اعلام نتایج شوید

خبر 29 اسفند 92 – اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی کارکنان اداری قوه قضائیه دردهه سوم اسفند ماه

نتایج اولیه آزمون استخدامی کارکنان اداری قوه قضائیه دردهه سوم اسفند ماه اعلام می شود.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این آزمون نتایج اولیه آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه همزمان در سراسرکشور از طریق پایگاه اینترنتی www.modiriat.org از 21 اسفند ماه 92 قابل دریافت می باشد.
معاون اداری مالی دادگستری استان فارس با اعلام این خبرافزود: داوطلبان با وارد کردن کد رهگیری خود می توانند نسبت به دریافت نتایج اولیه آزمون اطلاع اقدام نمایند.
حبیب میرزاد افزود: در نتایج اولیه اسامی سه برابر ظرفیت اعلام می گردد که پس از طی شدن مراحل گزینشی و مصاحبه های علمی اسامی 413 نفر جهت جذب در کادر اداری دادگستری استان فارس اعلام خواهد شد.
گفتنی است آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه در استان فارس همزمان با سراسر کشور  با حضور بیش از 13 هزار نفر شرکت کننده در روز 11 بهمن ماه برگزار گردید.
خبر 27 اسفند 92 – نتایج مرحله دوم پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ ۱۱ / ۱۱ / ۱۳۹۲ قوه قضائیه از روز شنبه مورخ ۹ / ۱ /۱۳۹۳ و از طریق همین سایت با استفاده از کد رهگیری قابل ر ویت خواهد بود.
خبر 26 بهمن 92 – صدور مجوز استخدام ۳ هزار نیروی قراردادی در قوه قضائیهعاون اداری و مالی قوه قضائیه به صدور مجوز تبدیل وضعیت ۳ هزار نیروی قراردادی به پیمانی در قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: سه آزمون برای کمبود نیروی انسانی در قوه قضائیه در نظر گرفته شده است.کهزادی با اشاره به برگزاری آزمون استخدام نیروی انسانی در ۱۱ بهمن جاری، خاطرنشان کرد: تعداد ۱۱۰ هزار نفر برای جذب ۵ هزار و ۵۰۰ نفر در قوه قضائیه ثبت‌نام کردند.معاون اداری و مالی قوه قضائیه سهمیه گیلان از جذب نیروهای مذکور را ۱۷۲ نفر ذکر کرد و یادآور شد: گزینش استان گیلان افراد معرفی شده را جذب کند.وی تعداد نیروهای استخدامی مذکور را به غیر از خانواده شهدا دانست و اظهار کرد: تعداد ۳ هزار نفر راننده و نیروی خدماتی با برگزاری آزمون در قوه قضائیه به‌کارگیری می‌شوند.*جذب سالانه ۸۰۰ نفر قاضی در کشورکهزادی با بیان اینکه سالانه تعداد ۸۰۰ نفر کارآموز قاضی توسط قوه قضائیه جذب می‌شوند، تصریح کرد: قوه قضائیه پشتوانه تمام اهداف برای رشد و توسعه جامعه است و مردم باید به این قوه امیدوار باشند.
خبر 12 بهمن 92 -آ زمون استخدام قوه قضاییه دیروز 11/11  برگزار شد.

برای بررسی سوالات ازمون از همه دوستان درخواست میشود سوالات را در نظرات قرار دهند و جواب های درست را بیابند

خبر 6 بهمن 92 – رقابت 5 هزار نفر در آزمون استخدامی دادگستری کرمان

معاون اداری مالی دادگستری استان کرمان گفت: امسال 4 هزار و 944 نفر برای احراز 26 رشته شغلی در دادگستری استان کرمان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
علی امیرحسینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان از برگزاری آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه و دادگستری استان کرمان در روز 11 بهمن سال جاری خبر داد و اظهار داشت:
پیش از این زمان برگزاری آزمون 27 دی ماه اعلام شده بود که به علت همزمانی با امتحانات دانشگاه‌ها زمان برگزاری آزمون استخدامی قوه قضائیه به 11بهمن ماه تغییر یافت.
معاون اداری مالی دادگستری استان کرمان گفت: امسال 4 هزار و 944 نفر برای احراز 26 رشته شغلی در دادگستری استان کرمان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
امیرحسینی خاطرنشان کرد: داوطلبان تا 10 بهمن ماه می‌توانند با مراجعه به سایت WWW.modiriat.org  با استفاده از کد رهگیری شش رقمی نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام کنند.
وی تأکید کرد: آزمون استخدامی کادر اداری دادگستری کرمان با هماهنگی‌های انجام شده با دانشگاه آزاد اسلامی در پنج حوزه و دانشکده چمران در دو حوزه در شهر کرمان برگزار می‌شود.
معاون اداری مالی دادگستری استان کرمان در ارتباط با پاسخ به برخی سئوالات و ابهامات داوطلبان گفت: داوطلبان می‌توانند با شماره 02142348505 تماس حاصل کرده و به طرح سئوال خود و دریافت پاسخ‌های مورد نظر اقدام کنند
امیرحسینی عنوان کرد: ثبت‌نام آزمون استخدام کادر اداری قوه قضائیه و دادگستری کل استان‌ها از 12 دی ماه آغاز شد که تا 30 دی ماه ادامه یافت و طی این مدت زمان حدود 5 هزار نفر داوطلب در آزمون استخدامی کادر اداری دادگستری کرمان ثبت‌نام کردند.
خبر 8 دی – به اطلاع کلیه داوطلبان گرامی شرکت کننده در آزمون استخدامی قوه قضائیه میرساند :
۱- به علت هم زمانی تاریخ برگزاری آزمون قوه قضائیه با امتحان دانشکاهها ، تاریخ آزمون از ۲۷ / ۱۰ / ۹۲ به ۱۱ / ۱۱/ ۹۲ تغییر داده شده .
۲- داوطلبان می توانند از تاریخ ۱ / ۱۱ / ۹۲ تا ۱۰ / ۱۱ / ۹۲ با مراجعه به همین سایت کارت ورود به جلسه خود را با وارد نمودن کد رهگیری شش رقمی دریافت نمایند
چنانچه بعد از خرید کارت و دریافت کد پیگیری بانک ، به هر دلیلی از ادامه فرآیند ثبت نام منصرف شدید

اطلاعیه شماره هشت :
بسمه تعالی مواد آزمون گروه امتحانی الهیات به ترتیب ذیل خواهد بود: 1- اصول اعتقادی 2- اخلاق اسلامی 3- تاریخ اسلام 4- علوم قرآن و تفسیر
با آزروي موفقيت شما
مدير آزمون

اطلاعیه شماره هفت :
بسمه تعالی مواد آزمون دو رشته شغلی کاردان تاسیسات و کاردان برق به ترتیب ذیل خواهد بود کاردانی تاسیسات :(1- مکانیک سیالات ، 2- انتقال حرارت و ترمودینامیک ، 3- تاسیسات حرارتی ، 4- تاسیسات برودتی ، 5- تهویه مطبوع) کاردانی برق : ( 1- مدارهای الکتریکی ، 2- اندازه گیری الکتریکی ، 3- ماشین های الکتریکی ، 4- تجهیزات روشنایی و محاسبات ، 5- ایمنی در برق)
با آزروي موفقيت شما
مدير آزمون

اطلاعیه شماره شش :
با عرض تسلیت رحلت رسول اکرم (ص ) ، امام حسن مجتبی (ع ) و امام رضا (ع ) به اطلاع کلیه داوطلبان گرامي شرکت کننده در آزمون استخدامی قوه قضائیه میرساند :
1- به علت هم زمانی تاریخ برگزاری آزمون قوه قضائیه با امتحان دانشکاهها ، تاریخ آزمون از 27 / 10 / 92 به 11 / 11/ 92 تغییر داده شده .
2- داوطلبان می توانند از تاریخ 1 / 11 / 92 تا 10 / 11 / 92 با مراجعه به همین سایت کارت ورود به جلسه خود را با وارد نمودن کد رهگیری شش رقمی دریافت نمایند

اطلاعیه شماره پنج:
متقاضياني كه مبلغ واريزي را كمتر از مبلغ مندرج در آگهي ( با توجه به ايثارگربودن و يا ثبت نام عادي) پرداخت نموده اند در صورتي كه تا پايان مهلت ثبت نام ( 30 / 9 / 92 ) نسبت به واريز وجه تكميلي مورد نظر اقدام ننمايند كد رهگيري باطل و كارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد . در صورت واريز وجه فوق در قسمت خرید کارت به جای شماره تلفن همراه فقط كد رهگيري 6 رقمي را که قبلا بعد از ثبت نام دریافت کرده اید ، وارد نماييد

اطلاعیه شماره چهار:
الف) فارغ التحصيلان رشته‌هاي تحصيلي معارف اسلامي و فرهنگ و ارتباطات، مي‌توانند در صورت داشتن شرايط مندرج در آگهي به شرح ذيل نسبت به ثبت نام خود از طريق سايت اقدام نمايند.
1. دارندگان مدرك تحصيلي معارف اسلامي مي‌توانند در رشته‌هاي شغلي كارشناس امور ديني و كاردان حقوقي ثبت نام نمايند
2. دارندگان مدرك تحصيلي فرهنگ و ارتباطات مي‌توانند در رشته‌هاي شغلي روابط عمومي و كارشناس امور فرهنگي شركت نمايند.

ب) شرايط احراز رشته‌هاي شغلي ذيل اصلاح مي‌شود:
1. كاردان برق: دارا بودن ليسانس و يا فوق ديپلم در رشته تحصيلي برق قدرت
2. كاردان شبكه، دارا بودن فوق ديپلم يا ليسانس در يكي از رشته‌هاي تحصيلي كاربرد كامپيوتر گرايش نرم افزار و سخت افزار، نرم افزار سيستم، مديريت IT و مهندسي IT
3. حسابدار: دارا بودن ليسانس و بالاتر در رشته‌هاي تحصيلي مديريت مالي، حسابداري
4. كاردان تاسيسات: دارا بودن فوق ديپلم تاسيسات (كليه گرايشها) به شرايط احراز رشته شغلي كاردان تاسيسات اضافه شد.
با آزروي موفقيت شما

اطلاعیه شماره سه:
با عنایت به دریافت تعداد زیادی از سوالات جدید و تکراری مطرح شده از سوی داوطلبان گرامی قسمت سوالات متداول سایت به روز شده است، خواهشمند است قبل از مطرح کردن سوال خود قسمت سوالات متداول و پاسخ آنها را مطالعه نمایید. به سوالاتی که در شرایط آزمون تو ضیح داده شده و یا در سوالهای متداول پاسخ داده شده اند . پاسخ مجدد داده نخواهد شد
با آزروي موفقيت شما

اطلاعیه شماره دو:
به اطلاع داوطلبان شرکت در آزمون قوه قضاییه می رساند که زمان پایان ثبت نام تا تاریخ پایان روز شنبه 30 ام آذر ماه 1392 تمدید گردید.
با آزروي موفقيت شما

تاریخ اتمام ثبت نام: سی ام آذر ماه 1392

اطلاعیه شماره یک:
با سلام به داوطلبان گرامي شركت كننده در آزمون استخدامي سال 1392 قوه قضائيه به اطلاع مي‌رساند:
سوالات زيادي به اين مركز واصل شده است كه در دست پاسخگويي قراردارد لذا به منظور تسهيل در امر پاسخگويي، سوالات تكراري در بخش سوالات متداول پاسخ داده مي‌شود. از تمام كساني كه سوال مطرح و ارسال نموده‌اند درخواست مي‌شود سوالات و پاسخ‌هاي متداول را مطالعه و چنانچه پاسخ سوال خود را نيافتند مجدداً نسبت به طرح و ارسال آن اقدام نمايند
توجه: به داوطلبان عزيز اطمينان داده مي‌شود كه تا قبل از پايان مهلت ثبت نام به سوالات و مشكلات آنان رسيدگي خواهد شد به طوري كه در روند ثبت نام ايشان خللي وارد نشود.
با آزروي موفقيت شما

خبر 19 آذر 92 – تاریخ اتمام ثبت نام: بیست و سوم آذر ماه 1392اطلاعیه شماره یک:با سلام به داوطلبان گرامي شركت كننده در آزمون استخدامي سال 1392 قوه قضائيه به اطلاع مي‌رساند:
سوالات زيادي به اين مركز واصل شده است كه در دست پاسخگويي قراردارد لذا به منظور تسهيل در امر پاسخگويي، سوالات تكراري در بخش سوالات متداول پاسخ داده مي‌شود. از تمام كساني كه سوال مطرح و ارسال نموده‌اند درخواست مي‌شود سوالات و پاسخ‌هاي متداول را مطالعه و چنانچه پاسخ سوال خود را نيافتند مجدداً نسبت به طرح و ارسال آن اقدام نمايندتوجه: به داوطلبان عزيز اطمينان داده مي‌شود كه تا قبل از پايان مهلت ثبت نام به سوالات و مشكلات آنان رسيدگي خواهد شد به طوري كه در روند ثبت نام ايشان خللي وارد نشود.
با آزروي موفقيت شما
خبر 17 آذر -23 آذر آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی دادگستری کرمان
معاون اداری و مالی دادگستری استان کرمان گفت: 23 آذر آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی دادگستری استان کرمان است.
علی امیرحسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به شروع ثبت‌نام آزمون استخدام دادگستری استان کرمان اظهار داشت: ثبت‌نام از طریق اینترنت انجام می‌شود و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت   حداکثر تا 23 آذر ماه جاری مراحل ثبت نام را طی و نسبت به واریز مبلغ 114 هزار ریال به صورت الکترونیکی و از طریق کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب به عنوان حق شرکت در آزمون استخدام اقدام کنند.
وی با بیان اینکه ایثارگران از پرداخت 50 درصد مبلغ مذکور معاف هستند، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام و پرداخت وجه به هیچ عنوان موجب ایجاد تعهد استخدامی برای دستگاه نمی‌شود و به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نشده و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی‌شود.
امیرحسینی بیان داشت: افراد یکه به طور پیوسته با شوراهای حل اختلاف همکاری داشته‌اند به شرط اشتغال و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی متناسب با سابقه خدمت حداکثر از پنج امتیاز در آزمون عمومی برخوردار هستند.
وی با اشاره به سن مجاز متقاضیان شرکت در آزمون ابراز داشت: حداقل سن 20 سال تمام و حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم 30 سال «متولدان 23 آذر ماه 62 به بعد»، لیسانس 32 سال «متولدان 23 آذر ماه 60 به بعد» و برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر 34 ســال متولدان 23 آذر ماه 58 به بعد» است.
امیرحسینی عنوان کرد: تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ ترخیص خدمت نظام وظیفه و همچنین تاریخ صدور کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم داوطلبان باید قبل از زمان برگزاری آزمون باشد و مدارک تحصیلی یا کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم که بعد از تاریخ مذکور اخذ شده باشد مورد قبول نیست.
معاون اداری و مالی دادگستری استان کرمان تصریح کرد: داوطلبان می‌توانند اطلاعات کامل را از طریق سایت‌های ذکر شده پیگیری کنند.
خبر 13 آذر – مدیر امور اداری و منابع انسانی دادگستری کل استان سمنان از استخدام 78 نفر در دادگستری سمنان با طی فرایندهای اداری آن خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان به نقل از روابط عمومی دادگستری سمنان، فضل‏الله همتیان امروز اظهار کرد: دادگستری کل استان سمنان در نظر دارد 78 نفر از واجدان شرایط را از طریق برگزاری آزمون، مصاحبه و انجام مراحل گزینش برای خدمت در مرکز استان سمنان و سایر حوزه‎‎های قضایی استخدام کند.

الف – شرايط عمومي استخدام
1- تابعيت جمهوري اسلامي ايران .
2- نداشتن سابقه محكوميت جزائي مؤثر.
3- عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر.
4- داشتن توانائي جسمي و رواني متناسب با شغل مورد درخواست و عدم ابتلا به بيماري‌هاي مسري به تشخيص پزشك قانوني يا پزشك معتمد دادگستري جمهوري اسلامي ايران
5- اعتقاد به دين مبين اسلام و يا يكي از اديان رسمي مصرّح درقانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.
6- التزام به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
7- نداشتن منع استخدامي در دستگاههاي دولتي به موجب آراء مراجع قانوني.
8- انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت دائم براي آقايان
9- دارا بودن مدرك تحصيلي دانشگاهي با معدل حداقل 14 و بالاتر براي رشته‌هاي غير فني و مهندسي و حداقل معدل 12 براي رشته‌هاي فني و مهندسي

تذكر1:رشته‌هاي شغلي فني مهندسي عبارتند از: كاردان برق، مهندس برق، مهندس راه و ساختمان، كاردان ارتباطات و مخابرات، كاردان تاسيسات، مهندس تاسيسات،

تذكر 2: متقاضيان شركت در آزمون مي بايست بعد از پايان ثبت نام الكترونيكي (اينترنتي) كد رهيگيري خود را يادداشت نموده و تا پايان مراحل استخدام نزد خود نگهدارند. ضمنا ورود مجدد به سايت و دريافت كارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتيجه آزمون فقط با استفاده از كد رهگيري امكان پذير خواهد بود.

ب – مهلت و نحوه ثبت نام:
1- ثبت نام از طريق اينترنت انجام خواهد شد. متقاضيان واجد شرايط مي بايست به سايت ( www.dadiran.ir) مراجعه و مراحل ثبت نام را از تاريخ 12/09/92 حداكثر تا تاريخ 23/09/92طي نمايند و نسبت به واريز مبلغ 114000 ريالبه صورت الكترونيكي و از طريق كارتهاي بانكي متصل به شبكه شتاب به عنوان حق شركت در آزمون استخدام اقدام نمايند (ايثارگران از پرداخت 50% مبلغ مذكور معاف مي باشند.)
2- ثبت نام و پرداخت وجه به هيج عنوان موجب ايجاد تعهد استخدامي براي دستگاه نمي شود.
3- به مدارك ناقص ترتيب اثر داده نخواهد شد ضمنا وجوه پرداختي به هيچ وجه مسترد نمي شود.

ج- تذكرات:
1-رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زير بيست و پنج درصد(25%) و آزادگان زير يك سال اسارت به شرط دارابودن شرايط مذكور درآگهي از اولويت مقرر در قانون جامع حمايت از ايثارگران برخوردار خواهند بود.
2- كاركنان قرارداد كار معين دادگستري جمهوري اسلامي ايران كه در آزمون تبديل وضع به پيماني مورخ 17/03/92 قبول شده‌اند حق شركت در آزمون سراسري را ندارند
3 – افراديكه بطور پيوسته با شوراهاي حل اختلاف همكاري داشته‌اند به شرط اشتغال و دارابودن شرايط مندرج در آگهي متناسب با سابقه خدمت حداكثر از 5 امتيازدر آزمون عمومي برخوردار خواهند بود. (بابت هر يك سال سابقه خدمت، يك امتياز)
4- معلولين عادي به شرط دارابودن سايرشرايط مندرج دراين دفترچه (علي‌الخصوص بند 4 شرايط عمومي استخدام) از 3% سهميه قانوني بهره‌مند خواهند بود.
5- داوطلبان بومي در صورت كسب حد نصاب نمره لازم و داشتن شرايط مندرج در آگهي تاسقف 50% مجوزهاي استخدامي از اولويت لازم برخوردار مي‌باشند و رقابت در بين افراد بومي همان مناطق انجام خواهد شد. چنانچه نسبت به باقيمانده سهميه، ساير افراد بومي رتبه لازم را در بين كليه افراد كسب كرده باشند امتياز فوق مانع از جذب آنها به ميزان بيشتر از 50% سهميه نخواهد شد.

داوطلبان بومي به افرادي اطلاق مي‌شودكه داراي يكي از شرايط مندرج در بند‌هاي ذيل باشند
• محل تولد آنها با محل جغرافيايي مورد درخواست (استان مورد تقاضا) يكي باشد
• حداقل 5 سال از سنوات تحصيلي داوطلب (ابتدايي، راهنمايي يا دبيرستان) به صورت پيوسته در استان مورد درخواست گذرانده شده باشد.
• فرزندان كاركنان نيروهاي مسلح درصورتيكه محل 3 سال از سنوات تحصيلي آنها (اعم از ابتدايي، راهنمايي و يا دبيرستان) با استان مورد تقاضا يكي باشد نيز بومي تلقي مي‌شوند.

خود رو آماده آزمون استخدامی قوه قضاییه  کنید

6 –حافظان قرآن داراي درجات (1 تا 5)از ده درصد امتياز در امتحان عمومي و به همين ميزان، در امتحان تخصصي يا مسابقه تخصصي يا مصاحبه تخصصي بهره مند خواهند شد.
7- مشمولين بندهاي1 ، 2 ، 3 ،4 و5قسمت جضروريست گواهي لازم را از مراجع ذيصلاح حسب مورد اخذ و پس از قبولي در آزمون، همراه با ساير مدارك به دادگستري استان مربوطه ارسال نمايند. ضمناً اعضاي خانواده محترم جانبازان زير 25% و آزادگان زير يك سال اسارت درصورت دارابودن كارت شناسايي معتبر از بنياد شهيد و امور ايثارگران تصوير آن را ضميمه، درغيراينصورت گواهي لازم را از بنياد مذكور اخذ و ارسال نمايند.

توضيح اينكه به استناد ماده 21 قانون جامع حمايت از ايثارگران، افراد مشروحه ذيل از شركت در آزمون معاف مي‌باشند (هماهنگي لازم در اين خصوص قبلاً با بنياد شهيد و امور ايثارگران بعمل آمده است).
• خانواده شاهد:شامل والدين، همسر، فرزند، خواهر و برادر شهيد، مفقودالاثر و اسير
• جانبازان و آزادگان
• همسر و فرزندان جانبازان 25% و بالاتر
• فرزندان و همسران آزادگان با سابقه اسارت يك سال و بالاتر

8- بهثبت نام دانشجويان و دارندگان مدارك تحصيلي بالاتر و پايين تر از مقطع تحصيلي اعلام شده در شرايط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنين مدارك معادل(به استثناء دارندگان مدارك تحصيلي معادل صادره از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور كه در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و قبول شده‌اند و گواهي مبني بر امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر با ارزش علمي را دارند) ترتيب اثر داده نخواهد شد.
9- تاريخ فراغت از تحصيل، تاريخ ترخيص خدمت نظام وظيفه و همچنين تاريخ صدور كارت پايان خدمت و يا معافيت دائمداوطلبان بايد قبل از زمان برگزاري آزمون باشد و مدارك تحصيلييا كارت پايان خدمتو يا معافيت دائم كه بعد از تاريخ مذكور اخذ شده باشد مورد قبول نخواهد بود.
10- داوطلبان استخدام نبايد مستخدم رسمي و يا پيماني و يا بازخريد خدمت شده دادگستري جمهوري اسلامي ايران و ساير دستگاههاي دولتي و نهادهاي انقلاب اسلامي باشند.
11- حداقل سن 20 سال تمام و حداكثر سن براي دارندگان مدرك تحصيليفوق ديپلم 30 سال(متولدين 23/09/62به بعد )، ليسانس 32 سال (متولدين23/09/60 به بعد) و براي دارندگان مدرك تحصيلي فوق ليسانس و بالاتر 34 ســال(متولدين23/09/58 به بعد) مي‌باشد.
12-مسؤوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، گزينش و جذب، محرز شود كه داوطلب به اشتباه و يا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است، از انجام مراحل بعدي محروم و در صورت صدور حكم استخدامي، حكم مذكور لغو و بلااثر مي‌شود.

13-مواد آزمون عبارتند از:
الف – آزمون عمومي شامل:
1 –معارف اسلامي 2- رياضي و آمار مقدماتي 3- زبان انگليسي عمومي 4- اطلاعات سياسي و اجتماعي و مباني قانوني 5- زبان و ادبيات فارسي
ب- آزمون تخصصي:
سئوالات تخصصي از رشته‌هاي تحصيلي پيش‌بيني شده در شرايط احراز رشته‌هاي شغلي مندرج در آگهي تهيه خواهد شد. تبصره: اقليت‌هاي ديني از پاسخگويي به سوالات معارف اسلامي معاف مي‌باشند و امتياز آن در ساير موارد امتحان توزيع مي‌شود. ج – آزمون چهار مهارت اوليه ICDL شامل (مهارتهاي مباني كامپيوتر، Windows ، Word ، Excel و تايپ ده انگشتي با سرعت حداقل 150 حرف در دقيقه) اين آزمون حداكثر سه ماه پس از پذيرفته شدن در آزمون‌هاي عمومي، تخصصي و مصاحبه انجام مي‌شود.
14- نظر به اينكه براي اشتغال در برخي از مشاغل نياز به طي دوره آموزش شغلي مي‌باشد، بنابراين پذيرفته‌شدگان موظفند در شش ماهه اول خدمت، دوره مربوطه را با موفقيت طي نمايند.
15–اشتغال قبول‌شدگان از بدو استخدام در رشته‌ شغلي پذيرفته شده و در منطقه جغرافيايي انتخابي حداقل به مدت ده سال خواهد بود ( در اين مدت امكان ا نتقال و جابجايي وجود نداشته و تعهد محضري لازم از قبول‌شدگان اخذ خواهد شد.)
* زمان دريافت كارت ورود به جلسه آزمون از تاريخ 20/10/92 لغايت 26/10/92 با استفاده از كد رهگيري از همين سايت خواهد بود.
* تاريخ برگزاري آزمون روز جمعه 27/10/92 در نظر گرفته شده است.
شماره ۰۲۱-۸۸۹۷۶۱۰۱ اداره استخدامی

 

با استناد به “آیین نامه نحوه جذب،گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضا و استخدام قضات” مصوب 26/2/92 رییس محترم قوه قضاییه و با عنایت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شایسته سالاری در تصدی منصب خطیر قضا، قوه قضاییه از اشخاص واجد شرایط زیر برای شرکت در مصاحبه علمی اشخاص معاف از آزمون کتبی دعوت به عمل می آورد:
الف. جذب اختصاصی :
1. شرایط داوطلبان دانشگاهی:
1-1.         دانش‌آموختگان کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 16.
1-2.         دانش‌آموختگان کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل 17.
1-3.         دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 16 و مدرک کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها، فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی.
1-4.         دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل16.
1-5.         دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل 17 و مدرک کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها.
1-6.         دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل17.
1-7.         دانش‌آموختگان و دانشجویان دکتری تخصصی رشته الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، منوط به داشتن مدرک کارشناسی در رشته حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی یا مدرک کارشناسی ارشد پیوسته رشته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی.
1-8.         رتبه‌های اول تا پنجاهم آزمون سراسری مرکز امور مشاوران و وکلاء قوه قضائیه و آزمون  سراسری وکالت کانون ­وکلای دادگستری، به تأیید مراجع مربوط.
1-9.         وکلاء و مشاوران پایه یک دادگستری، مشروط به داشتن پنج سال سابقه کار متوالی و مؤثر به عنوان وکیل یا مشاور پایه یک دادگستری، به تأیید کانون یا مرکز مربوط.
1-10.    دانش آموختگان و دانشجویان مقطع دکتری تخصصی در هریک از گرایش­های رشته حقوق، فقه و حقوق و الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی ، مشروط به داشتن مدرک کارشناسی در یکی از گرایش های رشته حقوق یا مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در یکی از گرایش­های رشته معارف اسلامی و حقوق صرفاً پس از انجام مصاحبه به منظور بررسی سوابق علمی و تجربی و قابلیت­های دانشی فرد برای تصدی منصب قضاء برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی می شوند.
2.  شرایط داوطلبان حوزوی:
2-1.         دانش‌آموختگان سطح دو از حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان، تهران و اهواز ، منوط به داشتن مدرک کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها با حداقل معدل 16 مدرک کارشناسی.
2-2.         دانش‌آموختگان سطح دو در گرایش حقوق و قضاء اسلامی از حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان، تهران و اهواز ، منوط به داشتن حداقل معدل 17.
2-3.         دانش‌آموختگان سطح سه در گرایش‌های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی از حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان، تهران و اهواز.
2-4.         دانش‌آموختگان سطح چهار در گرایش‌های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی از حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان، تهران و اهواز.
2-5.         دارندگان مدرک سطح (3) و (4) حوزه علمیه از حوزه­های علمیه گروه اول، مشروط به داشتن مدرک کارشناسی در هریک از گرایش های رشته حقوق صرفاً پس از انجام مصاحبه به منظور بررسی سوابق علمی و تجربی و قابلیت­های دانشی فرد برای تصدی منصب قضاء برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی می­شوند.
ملاحظات:
1.      گروه اول دانشگاهی شامل دانشگاه­های امام صادق (ع)، تربیت مدرس، تهران (پردیس‌های مرکزی و قم)، شهید بهشتی (پردیس یک)، شهید مطهری (ره)، شیراز، علامه طباطبایی (ره)، فردوسی مشهد و مفید می­باشد.
2.      گروه دوم دانشگاهی شامل سایر دانشگاه­های دولتی دارای مقطع دکتری تخصصی (PhD) در یکی از گرایش­های رشته حقوق و دانشگاه­های آزاد اسلامی (واحدهای علوم و تحقیقات تهران و تهران مرکزی)، بین‌المللی امام خمينی (ره) قزوين، تبریز، شاهد، شهید باهنر کرمان و شهید چمران اهواز می­باشد.
3.      پردیس‌های دانشگاهی احصاءنشده و دوره­های مجازی، غیرحضوری، نیمه‌حضوری و الکترونیک از شمول بندهای (1 ) و (2) مستثنی است.
4.      در خصوص داوطلبان حوزوی منابع فقه و اصول برای مشمولان بند (1) بیع مکاسب، رسایل و جلد (1) کفایه، مشمولان بند (2) شرح لمعه و اصول مظفر و مشمولان بند (3) و (4) بیع و خیارات مکاسب، رسایل و جلدین کفایه می­باشد.
5.      مبنای پرسش در مصاحبه کیفری قانون جدید مجازات اسلامی مصوب 11/2/1392 است.
6.      حداقل و حداکثر سن در زمان ثبت­نام به ترتیب 22 و 36 سال تمام می­باشد.
تبصره: موارد زیر به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
1. داوطلبانی که از تاریخ 31/6/59 لغایت 29/5/67 در جبهه حق علیه باطل به طور داوطلبانه خدمت کرده­اند، به میزان حضور در جبهه و مدت زمان بستری شدن ویا استراحت پزشکی در اثر جراحت در جبهه.
2. داوطلبان آزاده، به میزان مدت اسارت.
3. داوطلبان دانش آموخته کارشناسی ارشد یا سطح سه، به مدت دو سال
4. داوطلبان دانش آموخته دکتری تخصصی یا سطح چهار، به مدت چهار سال
داوطلبان تنها میتوانند از یکی از موارد مذکور در این تبصره استفاده کنند و مدت اضافه شده به حداکثر سن مقرر، در هر حال، نمیتواند از چهار سال بیشتر باشد.
7.      ثبت نام کنندگان در صورت قبولی در مصاحبه علمی برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی خواهند شد.
8.      متقاضیان جذب اختصاصی برای اطلاع از مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه علمی و ثبت­نام  می­توانند از تاریخ 26/5/92 به سایت معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه به نشانی : www.amoozeshghanoon.ir مراجعه کنند.
ب. جذب عمومی:
آزمون سراسری قضاوت سال 1392 به صورت دو مرحله­ای (تستی و تشریحی) برگزار خواهد شد. مرحله اول این آزمون در تاریخ 10 آبان ماه برگزار و پذیرفته­شدگان مرحله اول (آزمون تستی) به مرحله آزمون تشریحی راه پیدا خواهند کرد. ثبت نام، دهه اول مهرماه سال جاری از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org  انجام خواهد گرفت. پذیرفته­شدگان مرحله تشریحی در صورت قبولی در مصاحبه علمی برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی خواهند شد.
سؤالات جزایی آزمون کتبی (اعم از تستی و تشریحی) و مصاحبه علمی پذیرفته­شدگان، بر اساس قانون مجازات اسلامی مصوب 11/2/1392 ، خواهد بود. شرایط و ضوابط ثبت­نام در این آزمون به موجب “آیین نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضا و استخدام قضات” مصوب 26/2/92 رییس محترم قوه قضاییه تعیین می­شوند.

 

دیدگاه ها (1)

  1. یلدامی‌گه:

    باسلام خدمت قوه قضاییه .من میخوام بدونم چرا بااینکه امتحانو عالی دادم بازم قبول نشدم؟ حتی حضوریم اومدم میخوام بدونم نتیجه کی اعلام میشه؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی