فرصت های شغلی ایجاد شده را در سایت وزارت کار منتشر کنید

عصرایران- وزیر کار و امور اجتماعی می گوید که دولت در سال ۱۳۸۹ ، حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده و به همین تعداد از میزان بیکاران کشور کاسته است.

منتقدان دولت و مشخصا مجلسی ها این آمار را باور ندارند و می گویند چطور می شود رشد اقتصادی در پایین ترین سطح خود باشد و رکود، بر بخش مهمی از صنعت و معدن و کشاورزی و تجارت حاکم باشد ولی در همان حال، یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل جدید ایجاد شده باشد. ؟! آنها می گویند این امر ممکن نیست مگر آنکه معجزه ای رخ داده باشد.

ما بر آن نیستیم تا بین آن ادعا و این نقد قضاوت کنیم چه آنکه نه تعداد بیکاران و شاغلان را شماره کرده ایم و نه بنا داریم بر مبنای حب و بغض های سیاسی سخن بگوییم. بلکه برای آنکه سره از ناسره و راستگو از دروغگو تمیز داده شود، پیشنهادی را مطرح می کنیم که اگر مسوولان وزارت کار و امور اجتماعی بدان تن دهند، زمینه را برای راستی آزمایی فراهم ساخته اند و اگر نپذیرند، تنها خود را در مظان اتهام زشت ” آمارسازی ” قرار داده اند.

چند روز پیش که وزیر کار و امور اجتماعی برای توضیح درباره آمار اشتغال سال ۱۳۸۹ به مجلس رفته بود در میان سخنانش نکته ای گفت که پیشنهاد و نوشتار حاضر بر آن پایه استوار است. شیخ الاسلام گفت: مشخصات تمام این یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل ایجاد شده به اسم و رسم و آدرس موجود و قابل ارائه است. (نقل به مضمون)

پیشنهاد مشخص ما این است که وزارت کار و امور اجتماعی نشانی و مشخصات دقیق این یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل جدیداً ایجاد شده را در وب سایت خود منتشر نماید به گونه ای که همگان بتوانند با مراجعه به این سایت و مقایسه آن با آنچه در نشانی های ذکر شده واقعا وجود دارد، صحت و سقم ادعای مذکور را دریابند.

با این طرح، کسی که می بیند در سایت وزارت کار، ادعایی درباره ایجاد مثلاً یک کارگاه در محل خودشان وجود دارد، می تواند به عینه وجود یا عدم وجود کارگاه را مشاهده کند و در صورت وجود کارگاه می تواند از تعداد شاغلان جدید آن خبر بگیرد. این یک امر بدیهی است که آمارهای دولتی باید مستند و ملموس باشند.

منبع : عصرایران

برچسب ها:

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها