آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی در سال ۹۷

آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی

 

خبر ۵ آذر ۹۷ – فرآیند اخذ کارت معافیت جریمه مشمولان غایب

به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در این گزارش می‌توانید از فرآیند اخذ کارت معافیت جریمه مشمولان غایب مطلع شوید.

فرآیند اخذ کارت معافیت جریمه مشمولان غایب به شرح زیر است:

۱- پیش ثبت نام توسط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰)
۲- ارسال پیامک واریز وجه به مشمولان با سامانه ۱۱۰۰ از طریق سازمان
۳- ارائه مدارک تکمیل شده شامل تعهدنامه محضری مبنی بر صحت مدرک تحصیلی و فیش واریزی ظرف مدت‌ها روز به همان پلیس+ ۱۰
۴- بررسی و تایید مدارک ارسال شده و ارجاع پرونده به معاونت وظیفه عمومی استان جهت تایید نهایی
۵- کنترل مدارک ارائه شده و تطبیق با ضوابط ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌ها
۶- مراجعه مشمول پس از دریافت پیامک تا ۵ روز به پلیس+۱۰ و دریافت میزان مبلغ، شماره حساب، شناسه واریز، … و فرم تعهدنامه محضری
۷- ثبت مدارک تکمیل شده متقاضیان در سامانه وظیفه عمومی و ارسال سوابق از طریق همان دفتر پلیس+۱۰ به وظیفه عمومی محل سکونت
۸- معرفی به صدور کارت معافیت در رابطه با پرونده‌های دارای تاییدیه در سامانه
۹- صدور کارت هوشمند معافیت از خدمت وظیفه عمومی و ارسال آن به نشانی متقاضیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


خبر ۲۸ مهر ۹۷ – شایعه افزایش طول مدت خدمت سربازی

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره طول مدت خدمت سربازی ارائه کرد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شایعه افزایش طول مدت خدمت سربازی اظهارکرد: در حال حاضر طول مدت خدمت سربازی ۲۱ ماه است و یک سرباز بدون کسر خدمت و در حالت عادی از زمان اعزام به آموزشی تا پایان خدمت باید ۲۱ ماه خدمت کند.

وی درباره اینکه آیا احتمال افزایش طول مدت خدمت سربازی وجود دارد یا خیر؟ گفت: در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای افزایش طول مدت خدمت سربازی وجود نداشته و آنچه که تحت عنوان افرایش طول مدت سربازی و … مطرح می شود، صحت نداشته و شایعه است.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تاکید براینکه مشمولان باید اخبار مربوط به سربازی و مقررات آن را از منابع و افراد معتبر و رسمی دریافت کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی برخی از مشمولان سربازی برپایه اطلاعات غلط و شایعات اعزام خود به سربازی را به تعویق انداخته یا وارد غیبت می شوند. بنابراین لازم است حتما اخبار از طریق مبادی رسمی پیگیری شود.

کمالی همچنین به برخی پیگیری‌های نامربوط مشمولان از نمایندگان مجلس و … اشاره کرد و افزود: برخی از مشمولان سربازی برای درخواست های خود به سراغ بعضی مسئولان، نمایندگان مجلس و … رفته و از آنها نامه یا دستخطی مبنی بر اینکه فلان فرد را معاف کنید، کسر خدمت بدهید، غیبت را ببخشید و … دریافت می کنند و مشمول هم امیدوار شده و در موعد مقرر برای تعیین تکلیف سربازی خود اقدامی انجام نمی دهد و دچار مشکل می شود، چرا که این قبیل نامه‌ها عملا امکان اجرایی شدن نداشته و ملاک عمل در مورد سربازی، قانون خدمت وظیفه عمومی و آیین نامه‌هاست.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان اقدامی را خلاف قانون و مقررات سربازی انجام داد، گفت: اگر امکان انجام امری طبق قانون هم وجود داشته باشد، دیگر نیازی به آوردن نامه و دستخط از مسئولان و نمایندگان و … نیست و اقدامات در روال اداری و قانونی خود قابل پیگیری و انجام است.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در پایان به مشمولان توصیه کرد که به امید آنچه که تحت عنوان طرح، پیشنهاد و احتمال در مورد سربازی مطرح می‌شود اعزام خود به سربازی را تاخیر نیانداخته و وارد غیبت نشوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


۷ بهمن ۹۵ – اعلام قوانین جدیدآیین نامه های پزشکی وجریمه غایبین خدمت سربازی 

خبرگزاری مهر : معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان از قوانین جدید آیین نامه های پزشکی ومبالغ جریمه غایبین خدمت سربازی خبر داد و گفت: ثبت نام جریمه غایبین سربازی تا اسفند ماه ۹۵ تمدید شد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد کولیوند بعد از ظهر چهارشنبه ششم بهمن ماه در نشست خبری که در معاونت وظیفه عمومی شهرستان سنندج برگزار شد به تشریح قوانین و مقررات وظیفه عمومی که اخیرا ابلاغ شده بود پرداخت.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: سازمان وظیفه عمومی طی اطلاعیه ای اعلام کرد که با اصلاح برخی از مواد بخشی از آیین نامه اجرایی پزشکی که از سال ۹۰ قانون این سازمان بود تغییر کرده و باوجود اطلاع رسانی های مکرر همچنان در اذهان عمومی این آیین نامه به شیوه قدیمی یاد می شود.
وی گفت: مشمولانی که دچار بیماری، نقص عضو و یا اختلال روانی جزئی هستند با در نظر گرفتن میزان تحصیلات آنان به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی، قادر به انجام خدمت دوره ضرورت در امور غیر رزمی تشخیص داده شده و معاف از رزم می شوند.
کولیوند افزود: مشمولانی که به علت بیماری، موقتا قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نباشند به منظور طی دوره درمان به تشخیص شورای پزشکی، حداکثر به مدت یک سال معافیت موقت به آنها داده شده و قبل از اتمام یک سال مهلت مقرر، می بایست در یک ماه مجددا برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود به وظیفه عمومی مراجعه کنند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کردستان عنوان کرد: مشمولانی که دچار بیماری، نقص عضو و یا اختلال روانی غیر قابل درمان هستند معاف دائم پزشکی شناخته می شوند.
کولیوند گفت: مشمولان برای درخواست معافیت پزشکی باید پس از فراغت از تحصیل، اخراج یا ترک تحصیل اقدام کنند مگر در صورت نقص عضو یا ابتلا به بیماری هایی که مدرک تحصیلی در معافیت پزشکی تاثیری ندارد.
وی افزود: مشمولانی که قد آنها کمتر از ۱۴۵ سانتی متر باشد معاف دائم پزشکی هستند، البته در مورد دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر، قد کمتر از ۱۴۰ سانتی متر شامل معافیت دائم پزشکی می شود.
کولیوند افزود: چاقی یا لاغری طبیعی که ناشی از بیماری نباشد معافیت نداشته و مشمولان در صورت چاقی یا لاغری مفرط ناشی از بیماری از رزم معاف می شوند و در زمینه معافیت پزشکی چشم، نمره یک چشم ملاک محاسبه است.
وی گفت: مشمولانی که دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم و پایین تر که ضعف بینایی یک چشم آنها بیش از شش دیوپتر باشد نیز معافیت دائم پزشکی تعلق می گیرد و دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر با ضعف بینایی بیش از هشت دیوپتر شامل معافیت دائم پزشکی می شوند.
وی افزود: مشمولانی که مبتلا به بیماری تعریق شدید کف دست و پا هستند معاف از رزم می شوند.
کولیوند گفت: همچنین صافی کف پا در صورتی که همراه با دفورمیتی مچ پا باشد معافیت دائم به آنها تعلق می گیرد البته دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر معاف از رزم خواهند شد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کردستان اظهار داشت: کسری خدمت شامل کسانی می شود که کمتر از ۳۰ ماه جبهه یا کمتر از ۲۵ درصد جانبازی و کمتر از ۲۴ ماه اسارت داشته و تنها به مشمولین متولد ۱۳۷۲ و ما قبل آن که فاقد غیبت بوده تعلق می گیرد.
وی افزود: خانواده هایی که دارای دو فرزند معلول باشند با تایید سازمان بهزیستی و در صورت نداشتن غیبت یا توجیه غیبت از شرایط معافیت محسوب می شود و باید از طریق دفاتر پلیس ۱۰+ درخواست خود را ثبت نمایند.
کولیوند اظهار داشت: در صورت تلفیق جبهه و جانبازی باید مقدار جانبازی به تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران گواهی شده باشد و جانبازی خود یگان ملاک نیست و قابل تلفیق نمی باشد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان عنوان کرد: مشمولان غایبی که دارای فرزند معلول ذهنی یا ناتوان باشد در صورتی که نوع و شدت نوع و شدت معلولیت به تایید سازمان بهزیستی و شورای پزشکی وظیفه عمومی برسد برابر با بخشنامه مورخه ۱۳/ ۹ /۹۵ غیبت مانع رسیدگی نمی باشد.
کولیوند با اشاره به قیمت جریمه های غایبین سربازی گفت: غایبینی که مدرک تحصیلی آنها زیر دیپلم باشد ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان، لیسانس ۲۵ میلیون تومان، فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۳۵ میلیون تومان و دکترای غیر پزشکی ۴۰ میلیون تومان باید پرداخت کنند.
وی افزود: جریمه ها به صورت نقدی و اقساطی قابل پرداخت است و با این روش که در ابتدا ۳۰ درصد جریمه و مابقی تا ۲۴ قسط باید پرداخت شود.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کردستان اظهار داشت: غایبین می بایست هشت سال از مشمولیت دوره سربازی غیبت خورده باشند تا شرایط پرداخت جریمه را دارا شوند و پس از هشت سال غیبت به ازا هر سال غیبت اضافهباید ۱۰ درصد از مبلغ جریمه را پرداخت کنند.

 

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها